Who lives? Who dies?

Kış rüzgarlarında kim yaşar? Kim ölür? Nedenleriyle tartışalım.
•Bence Stannis savaşı kazanacak ama yine de bu kitap ölecek. Çünkü diziyle belli bir paralellikle ilerliyor kitabımız. Bu nedenle Stannis’in öleceğini düşünüyorum.
•Vic Greyjoy’un da öleceğini düşünüyorum. Euron tarafından. Bunun sebebi de tabii ki Vic’in ihaneti olacak bence. Kitaba en az bir vurucu ölüm şart bence.
•Tommen ve Mycella da ölecek ki bunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.
•Kitabın bir diğer vurucu ölümü de dizideki gibi HODOR olabilir. Bran tarafı hareketlenecektir diye düşünüyorum.

buna katılıyorum kızıl rahip zaten kehanetini yapmıştı 5. kitapta ama nasıl ölür bilmiyorum Esosta ölür bence
Tommen ölür ama Mycella dan emin değilim
Jon Connington’ın da öleceğini tahmin ediyorum
Stanis herkes öleceğini düşünüyor ama nedense bende tam tersi bir his var
Hodor bence 7. kitapta ölür büyük savaş sırasında Brann in çok zorda kalmasını bekliyorum o sıralarda ölür bana göre
Shreen Bartheon- hastalığı hortladığından yakılşacak bence Jon için değil
Ghost ta ölür bence (hiç istemiyorum ama )

Bende buna katılmıyorum, abimiz bir şekilde, dizide Jorah gibi yolu hisara düşecek ve iyileşecek gibi geliyor. Aegon’un düşüşünü görmeden ölmez bence.

mümkün ama Val, Shreen görünce ne demişti bu hastalık iyileşmez içinde bekliyor yeniden uyanacak o canavar gibi birşey demişti o sebeple tam bir iyileşme beklemiyorum

Shrien ile kıyaslamak yanlış olur. O bebekliğinden öyleydi ve iyileşti yıllarca da yaşadı. Jon daha yeni ve çok ilerlemeden tedavi edebilir.

aynı hastalık
tekrar hotlaması sihirden kötülükten demek gibi geliyor bana, bizdeki modern hastalıklar gibi bir hastalık değil bu onlarla karıştırma yada bana öyle geldi
bence sondaki büyük savaşa doğru diyara yayılacak kötü büyü hava her neyse ondan dolayı diyarda birçok kötülük, kötü güç yeniden uyanacak bu hastalıkta onlardan ve yakalanan kurtulamayacak
ben shreenide yukarı ekleyeyim

Euron tarafından ölecek ise o zaman en az 7. kitabı beklemeniz gerekir. Sebep? Bu Dany isimli hatun ancak 6. kitap sonlarına doğru gelecekmiş Westeros’a; Vic. de onunla olacağına göre en az 7. kitap…

Stannis ölür; savaşta mı ölür ki onun gibi bir karakter için en güzeli olur ama Robb’u bir Kızıl Düğün’de harcadılar… bilemiyorum ölüm şeklini ama ölür, 7. kitapta onun işi yok.

Tommen ölür ama kardeşinin öleceğinden şüpheliyim, o kız 7. kitaba sarkabilir. Kraliçe olması gerekmiyor mu daha?

Hodor isminin ortaya çıkış şeklini gösterecekler ise evet, Hodor belki ölür.

Roose ve Ramsey Bolton ölür. Sebebe gerek var mı? :smiley:

Walder Frey ve bir çok Frey ölür. Kızıl Düğün intikamı… Leydi Taşkalp önderliğinde.

Arya’nın listesinden en az bir ismin silineceğini biliyoruz ama belki bu, en az 2 isim olabilir; şu dilsiz cellat yahut kral muhafızlarındaki adam(belki hepsi) ama nasıl? O kısmı kestiremiyorum.

Jon Con. kolayca ölmez o hastalık yüzünden, yanlışım yoksa yıllar sürüyor o hastalığın yayılması.

Stannis’in karısı ve kızı ölebilir; Stannis ölecekse onların yaşaması gereksiz.

Aegon Targaryen. Bu adam GRRM’nin önce şişirip sonra eşek cennetine yollayacağı karakter profiline çok uyuyor.

1. Kendini sevdirmiş bir karakter.
  2. Çok büyük bir potansiyel taşıyor.
  3. Önemli bir karakter ama Jon Snow gibi, Daenerys gibi sağlam kayalardan değil.

ben 6 da ölmesini beklemiyorum belki sonunda yada 7. kitap başında büyük ihtimal bence

Shireen Baratheon : Valla yanarak mı ölür yoksa gri hastalıktan mı ölür bilemem ama bence ömrü uzun değil .

Roose / Ramsay Bolton : Stannis Winterfell’i alırsa işleri bitti zaten eğer Stannis kaybederse Jon öldürür bu sefer.

Jon Connington: Gri hastalık yayılmaya başladı bile .

Jeyne Westerling : Doğum sırasında öleceğini düşünüyorum.

Tommen ve Myrcella
Freyler
Üç Gözlü Kuzgun

Mycrella ölmesin ya, serideki sağlam karakterlerden biri bence.

Ben listeye katıldığım gibi birkaç isim ekleyeyim:
Edmure Tully
Jeyne Westerling
Petyr Baelish
Tyrellerden biri

Edmure ölür mü bilmem ama istediğim kesin. Robb bir savaş bile kaybetmeden tüm Kuzey’i ve ailesini kaybetti o malın yüzünden. Evet, çok doluyum.

Jeyne Westerling’in öleceğimi düşünmüyorum.

Petyr Baelish’in ölmesini asla istemem ama kehanette Sansa tarafından öldürülecek. Canı gönülden o adamın tahta geçmesini istiyorum.

Niye Tyrelllere bu kadar nefret dolusun? :d Loras ve Jaime diyaloglarına hastayım ben. Loras ölmez bence. Margaery bir ihtimal ölebilir ama istemem. Dizide baya güzeldi ya o. Tam bir kedi. Olenna’nın keskin dili hoşuma gidiyor. Öleceğini zannetmiyorum.

Bir olenna reyisi seviyorum Tyrellerden

Rickon Stark :frowning:
Shiiren Baratheon
Stannis Baratheon
Harrold Hardyning
Aegon Targaryen
Myrcella Baratheon
Tommen Baratheon
Barristan Selmy
Asha Greyjoy(sürpriz ölüm kontejanından)
Garlan Tyrell
Margeary Tyrell
Snakelerden biri
Jojen Reed
Val(:sob:)
Hodor(:sob::sob:)
Doran Martell

Bizi varissiz bırakma Allahım.

Pek sanmıyorum. Barristan da ölmeyecek bence. Doran’da ölmesin ya.

Bence tatlı Robertten uzun yaşayacak denen adamın turnuvada çakılıp ölmesi Martin’in gıcıklık tarzına çok uyuyor. Öte yandan turnuvaya Varys’in adamı olan Ser Shadrick de iştirak etti. Muhtemelen o öldürür.

Barristan’ı ben de severim ama bence çok fena Tonga’ya getirdiler. O darbe yapmaya ikna eden adam muhtemelen Harpy’nin başı. Zaten basbasbağırdı yazar kethüdanın parfüm kokusu diye. Hacı bir yerde büyük bir olay olunca herkes sağ çıkamıyor, sevilenlerdwn birileri ölüyor mutlaka. Barristan’dan iyi aday göremiyorum.

Valla Rickon’un ölmesini ben de istemem ama Skaagos gibi tehlikeli bir mekandayken zor iş.

Ben de katılıyorum Harry’nin öleceğine. Ama bence Barristan oradan kurtulacak o Yaşlı Barristan seri sonunu görecek karakterlerden olacak. Doran ölebilir hakkaten. Stannis’i son kitaba saklayacağını düşünüyorum ben açıkçası. Rickon’u Davos oradan alacak getirecek bence Rickon ölecekse bile onun ölümü bence bir sonraki kitap.

Arryn hanesinin 6.kitapta soyu kurur umarım.

Tüü seni dost bilirdik. Vah vah