Winterfell Nöbetçileri

Game of Thrones Türkie facebook öbeğinde gezinirken bir üyenin bu fotoyu paylaştığını gördüm.

Fotonun üst kısmında duran tombik emmi ile 7. yılda Kışyarı kapısı önünde nöbet tutan emmi aynı. Haliyle eskileri nasıl tanımıyor bu adamlar? sorusunu soruyoruz. :smiley:

Bu dizi yapımcıları ne diye böyle basit hatalar yapıyor ki? :smiley:

Figüran bunlar, bir iki sahnede görünüyorlar, o kadar da sorun değil. Hele ki yüzlerce figüranın kullanıldığı bir dizide. O adam ilk gorundugunde ve son gorundugunde farklı rollerdedir deyip görmezden gelebiliriz, önemli değil.
Hem Martin Lannister ve Tommen Lannister aynı oyuncu tarafından canlandırılmışken bu ne ki? :smile:

Niye farklı rol olsun belki nöbet sırası adama geldi.

Onları hatırlatma ya :smiley:

Figüran da başka adam mı yok? Yoldan çevirsen parasız oynatırsın. Böyle şeyler hoş değil ama. Bak işte hatırlayan veya tekrar izlerken gören insanların tadını kaçırıyorlar. İkiz kardeşi mi adam? :smiley:

@JoshFaraday O zaman adamlar neden Rodrick’i vs. tanımıyordu? Bilmesi gerekmez miydi? :slight_smile:

Diyaloglu figürandi dikkat ettiysen, öyle yolda çevirebilecegin bir adama verebilecek bir rol de degil. Ki bu adam gayet iyi rol yapiyordu. Kalabalik olsun diye arkada duracak, kameranin önünden geçecek, bir yerde oturacak figüran ile diyaloglu figüran ayridir. Tekrar bir rol vermisler iste, bu kadarina da takilmasak? Hos degil demissin ama yani neresi hos degil? Cok mu önemli? Bu olay yüzünden dizinin kalitesi mi düstü? :smile: “Biz bu adami daha önce de Winterfell nöbetçisi gibi oynattik, bu rolü vermeyelim” diye düsünmekten, buna takilmaktan daha önemli konulari var. Birkaç sene önce bir video yayinlanmisti, Game Of Thrones’un iki ayri ülkede es zamanli bir sekilde gerçeklesen çekimlerinden bir gün gösteriliyordu. O videoyu izledin mi bilmiyorum ama ben izledigimden beri bu tür seylere takilmiyorum çünkü ugrastiklari sorunlari, harcadiklari çabayi, gösterdikleri özeni gördüm. Saygi duyuyorum, kolay is degil; valla ben kafayi yerdim. O yüzden burada yapilan dikkatsizlik, hata veya her neyse… O kadari da olsun be diyorum! Senaristlerin olmayabilir ama cast ve çekim ekiplerinin kredisi var degil mi?

Çok önemli değil ama üst üste bine bine birikiyor bir şeyler… Dizinin senaryo kalitesi düştü bana göre ama evet, oyuncu kalitesi vs. için bir şey diyemem.

Aslında bu iki karakterin embesil tipleri oynamasına daha çok takılmıştım dizide; sanki karayip korsanlarını izliyoruz, espri olsun diye salak tipler koymuşlar kapıya, karayiplerdeki 2 komik tiple aynısı bunlar da şişko ve uzun karakter tiplemesi(edi ve büdüden geliyor bunların hepsi galiba). Bu son yılda zaten çok espri yapar oldular.

Olaya çok naif yaklaşıcam. İlk resim yanılmıyorsam nehirovada bir kampdan. Bu arkadaşımız Robbun ordusuna kuzeyin her hangi bir bölgesinden katılmış ola bilir bu yüzden eski Winterfell sakinllerini tanımıyor olması normal. Ve belki de İkizlerdeki katliamdan şans eseri kurtulan azınlık içinde yer almışdır. Kuzeye bi şekilde döndükden sonra kader yine onun yolunu bi şekilde Starklardan yana salmıştır. Savaş kazanıldıkdan sonra da Winterfellde kalmayı seçmiştir. Sadece bu iki fotodan bir devam hikayesi gele bilir aslında. Kuzeyin bağırından kopup gelmiş saf ama sadık bir Stark askerinin hikayesi. Robbun ordusuna katılışı, Nehir ve Batı topraklarında Kuzeydeki Kralla birlikde savaşması, Kızıl Düğünden sağ kurtulması, Bolton ordusuyla ve ya kendi çabalarıyla kuzeye dönmesi, köyüne döndüğünde oranı harabe bi şekilde bulması, Piçlerin savaşına Starklara olan bağlılığından dolayı katılması ve en sonunda da Winterfell muhafızlığı. Belki de dizi bitdikden sonra başlıyıcak 4 projeden biri de bu askerle ilgilidir. Hbo böyle şeylerle yavaş yavaş hikayenin altyapısını hazırlıyordur.

Sanmıyorum ama güzel senaryo yazdın kafandan. :slight_smile: