Yeni Bir Ejderhaların Dansı?

Sizce Dany ve Aegon arasında yeni bir Ejderhaların Dansı olayı gerçekleşirmi. Quaithe’nin söylediklerinden ve hemen akabinde Quentyn’in bir ejderhayı çalmaya çalışması Dany’nin bu bu kehanete güvenmesini sağlayacaktır bence. Ayrıca Aegon ile evlenmesi tahtta onun ön plana çıkması demek olacak. Dany ile evlenmeyi de aşktan dolayı değil tahttan dolayı istiyordu zaten. Ayrıca Aegon, Tyrion ile konuşmasından sonra Dany’e bel bağlamaktan da vazgeçti. Aralarında çok ufakta olsa şuan açıkta olmayan küçük bir soğukluk var gibi. Bu tanışmalarından sonra bence biraz daha büyüyecektir. Bir Ejderhaların Dansı daha bekliyorum ben açıkçası. Sizin görüşleriniz neler?

ejderhaların dansı olmaz çünkü aegonun ejderhaları yok ve çalamazda yani 10-0 aegon yeniliyo

This is Spartaaa

Dany sadece bir ejderhayı yönetebiliyor. Başka bir ejderhanın kontrolünü bir şekilde ele geçirebilir. Yığınla ejderha teorisi var.

targaryenlerde ejderha borusu yoktu ve boru ejderha binicisi olabilecek niteliğe sahip kişilere hizmet eder ,george kendi söyledi targlar hariç bazı insanlarda ejderhaya binebilir diye yani boru gerçek güç kimdeyse ona hizmet eder,ayrıca sadece targlar tek ejderhaya biniyordu valyriada belki 4-5 ejderhaya binebilmiş insanlarda olabilir (hepsi kanlı canlıyken)

Dany ejderhalarının üçünü birden yönetemez, o kabiliyete sahip değil. Diğer iki ejderhaya da binici gerek. Birisi neden Aegon olmasın. Ayrıca Quentyn gibi ejderha çalmayı da deneyebilir. Quentyn’in başarısız olmasının sebebi bir ejderha binicisinin özelliklerine sahip olmamasıydı ama Aegon Targ kanı var. Onun başarabilme ihtimali çok daha yüksek.

daha önce bir arkadaşa söylemiştim önce esmer ben viseriona(benim için vhagar),tyrionda rhegale binecek prenses ve kraliçede netles diye bir kız vardı görsen targ değil veleryon değil diyecen tipte ama kuzu hırsızını evcilleştirmişti yani aegondan önce bu adamlar var.

Nedense böyle bilindik durumlarda Martin alayımızı tepetaklak ediyor, hayırlısı bakalım. :smiley:

yiyosa bravos hariç bir özgür şehirde ejderhalara ok atılsın özellikle volantiste seriye son yazacak adam bulmaları gerekir

This is Spartaaa

Bildiğim kadarıyla Martin erkenden ölürse ve seri bitmezse, seriye kimsenin devam etmesine izin vermemiş. :smiley: Kaç milyon takipçiyiz, adam hepimizi son defa şok etmek için intihar ederse hiç şaşırmam, karakterlerine yaptıklarını görünce bir de…

maalesef Aegon’un ejderhası yok… Ayrıca kral ve kraliçe olabilecek ve targaryenleri yeniden yükseltebilecekken neden öyle bir şey yapsınlar?

Büyük ihtimal olacak. GRRM geçmişte yaşanan olayları tekrar ettirmeyi seviyor. Ben bekliyorum bir iç savaş daha.
Dany’nin sonradan çıkma bir Targaryen’i kabullenmeyeceğini ancak Aegon ondan daha önce Westeros’a geldiği için çoğunluğun onu destekleyeceği için taht mücadelesi olması beklenen şey. Dany, Aegon’u beklemiyor. Westeros’a ayak basınca geç kalmış olduğunu ve halkın onu işgalci gibi görme ihtimalini kaldıramaz. Yanındakiler de Aegon’un sahte olduğunu söylerse, Dany, kesinlikle savaş açacaktır Aegon’a.

Ayrıca Dany, 3 ejderhayı birden kontrol edemez. Sadece biri. O da Drogon zaten. Diğer ikisinden birini Aegon alabilir. Targ kanı var sonuçta. Rahatlıkla kontrolü altına alabilir.

O arkadaş ben oluyorum sanırım :smiley: , Esmer Ben viseriona binicek diyosun ama çok basit kaçar. Bence bu serideki Esmer Ben’in görevi, yeniden taraf değiştirip savaşın gidişatını da değiştirmek. Hem viserion hem rhaegal üstünde bi binici taşıyıcak kadar büyüyemedi. E hadi o kadar büyüdü diyelim, bu zamana kadar hep kendi kafalarına göre uçtular gemide olsun veya meerende olsun. Hep dany’nin etrafındaydılar, kaçıp gidiceklerini sanmıyorum Dany drogonun üstündeyken arkasında da diğer 2 ejderhası olur . Tyrion belki olabilir ama esmer ben’in dünyada tek kalmış 3 ejderhadan birinin binicisi olması zor.

Ejderhalardan biri Aegon’ın. :smiley: Boşuna Dany’e 3 ejderha verilmedi. Aegon, Targ kanı taşıyor. En azından Blackfyre olduğunu söyleyebiliriz (en kötü ihtimalle) ve bu bile onda ejderha kanı olduğunu gösterir. Dany’den sıkılan diğer iki yetim ejderhadan birine babalık yapabilir. Ejderhaların anası ve babası savaşırlar artık.

bakın gene söylüyorum sırf targlar ejderhaya binmedi veleryonlarda var ve netles örneğide hem bu kadın volantiste bulunmayacak mı volantisin doğu kıyısı tamamen valyrian oraya gider sorar hanginiz viseriona biner (tyrion yada danny ölmez ) diye sorar adamı bulur onunla gelir

This is Spartaaa

Ya abi sen niye Tyrion da diretiyorsun ki? :smiley: 6. kitabın sonuna kadar karşılaşmayacaklar zaten Dany ile ki Dany ona güvenecek mi bakalım. Quaithe kehanetine göre ,ismi geçenlere güvenmemesi lazımdı, Quentyn’e güvendi, adam ejderha çalmaya çalıştı. Bu Tyrion ve Dany’nin tanışmalarında aralarında bir soğukluk olacağının işareti. Ayrıca birine Tyrion bindi diyelim. Üçüncü ejderha?

zorlama olur ya barristan yada ben sonra ikisinden biri ölür ve bir eski volantisli ejderhaya biner hem kahanette kethüdaya dikkat et diyordu hem hiç birine güvenmeyecekse kime güvenecek?

This is Spartaaa

Sadece kendine. :slight_smile: Taht oyununda başkalarına güvenenler kaybediyorlar genelde.

Quentyn’in povuna bir daha bakmanı tavsiye ederim. Quentyn ejderha bağmala işini başarıyordu ama diğer ejderha arkadan gelip onu yaktı.
Ayrıca Martellerde evlilik yolu ile Targaryen kanı mevcut.

esmer bende daha az ejderha kanı var ama viserion ona konmuştu bari sen yapma prenses ve kraliçedeki netlesı hatırla ve veleryonlarda ejderha sürücüsüydü yani sadece targlara diretmek yanlış rhegalde güçsüzlüğünü sezdi ve onu yaktı

Targaryen kanı demek yanlış olur haklısın.
Asıl mevzu Valryia kanı gibi birşey. Ejderhalara binmek için daha öncelerden kan büyüsü gibi birşey yapmışlar. O yüzden velaryonlar sürebiliyor.