Yeni Bir Ejderhaların Dansı?

asıl bazı kör noktalar var ejderha tohumlarında %10dan az valyria kanı varken nasıl sürdüler güçlü oldukları için diyorum ben mor göz olayı bence daha sonradan oluşmuş bir olay olabilir

Güçlü olduklarından değil işte. Çobandı ejderha sürücüleri. Okus pokusla Ejderha Lordu oldular.

Ben çalmaya çalıştığı ejderha yaktı diye hatırlıyorum ki çokta fark etmiyor. Dediğin doğruysa benim söylediğim şey yani Aegon’ın bir ejderhayı kontrol etmeye çalışma işi daha da rahatlaşıyor.

o kız targaryen piçiydi. kanı vardı yani.

Ejderha sürmek için Valyria kanı gerekiyor. Targaryen, Velaryon veya herhangi bir Valyria’lı sürebilir. Ama ejderhanın da ona izin vermesi lazım. Mesela Hugh Hammer. Ejderha Kayasında ki bir demircinin piçiydi ancak Yaşlı Kral’ın ejderhası Vermithor’u sürdü Ejderhaların Dansı’nda.

Quentyn de Targaryen kanı vardı ancak ejderhalar ona izin vermedi. Esmer Ben de çok çok az Valyria kanı var. Eğer ataları defalarca Targaryenler ile evlenmiş bir Martell olan Quentyn’i seçmedilerse, Esmer Ben’in seçilmesi mantıksız olur.

Tyrion bir Lannister. Targaryen olduğu hakkında teoriler var ama ben o teorilere katılmıyorum. Bu yüzden o da süremez. Bu durumda iki ejderha boşta kalır. Birinin Aegon’un kontrolüne geçmesi ve Dany ile karşılaşması ve bir Ejderhaların Dansı daha yaşanması büyük bir ihtimal bana göre.

ben sadece ejderhaların güçlü olanı takip ettiklerini düşündüğünü söyledim yani yeterince güçlüyse lannisterda starkda sürer dedim

This is Spartaaa

Bir Stark ejderha mı sürecek? :smiley: Abi bunu yapmayın bari ya.

Hayır öyle değil. Valyria kanı gerekiyor. Eski Kan. Özgür Şehirler de Eski Kan mensupları şehirleri yönetiyor, köle ticareti yapıyor vs.

biliyom zaten danny ilk onları getirecek ve bitanesi kesin tutturacak o da ya volantisli yada lyslı olacak (iki safkan valyria kolonisi)

Dany köle tacirlerini ejderha sürücüsü yapacak öyle mi? Bence ejderha sürücülerini çok uzakta aramamalısın. Martin ta Volantisden ta Lys’den birine bir ejderhayı verirse mantıksız olur. Sonuçta ejderhanın üç başı var. Az çok önemli biri olması lazım.

Sanki Dany’den çok şey bekliyorsun gibime geldi. :smiley: Dany dediğini yapsın, bu kadar nefretim var ona, hepsini bırakır en sıkı Dany fanı olurum! Açık ve net.

abi neymiş ejderhanın 3 başı ya amma taktınız ben söyleyeyim diğer 2 baş öldü son baş danny

Dany sadece bir baş, diğer iki başa da önemli karakterler lazım. Jon (L + R) teorisi doğruysa son baş da o muhtemelen.

Biz mi taktık? Aynı seriyi mi okuyoruz? Aegon’un fethi; 3 ejderha 3 ejderha sürücüsü. Buradan geliyor. Kehanetlerde geçiyor. 3 ejderha var 3 tane de sürücü lazım yani. 3 baş olmaz ise bir anlamı kalmaz. Tüm kehanetler boşa çıkar. Hatta Targaryen sancağı bile. Siyah zemin üzerinde 3 başlı kırmızı bir ejderha. Yani biz takmadık olması gereken bu, kabullenmek lazım en başta ki sağlam teoriler çıksın.

ben bilmem bana göre iki baş öldü teoriler doğruysa tyrion var yani 3. baş sembolik olacak ben buna inanıyorum
[hr]

yahu şu jonu ne abarttınız be diğer iki başın kardeşi olması lazım teoriler doğruysa sadece tyrion kalıyor

This is Spartaaa

Quaithe en son ‘‘kim olduğunu unutma, ejderhalar biliyor, ya sen ?’’ diyordu yanlış hatırlamıyorsam. Dany salaklıklarını bırakıp sağ duyulu düşünmeye başlarsa bana kalırsa her ne olursa olsun 3 ejderhanın hepsini kontrol edebilir. Şimdilik sadece Drogon’u kontrol ediyor olabilir ki o bile kısmen.
Eskiden ejderhaların sayısının çok olduğu zamanlarda bir kişi birden çok ejderhaya biniyordu belki, belki bir çok insanın ejderhası vardı ancak şuanki mevcut ejderhalar yalnızca Dany’nin elindeler doğduklarından beri. Anneye yakın bildikleri tek kişi Daenerys. Ejderhalar insanların sadakatsizliklerine sahip değil gördüğüm kadarıyla. Daenerys eğer aklını başına toplarsa, ejderhalarını lanet Meereen için kilit altında tutmaya devam etmezse eğer başaracağına inanıyorum.

Victarion şu borusunu bi öttürsünde görelim. 2 ejderhada çıldırıp birbirine girerse hiç şaşmam, o zaman bütün bu yazdıklarınıza gülersiniz :smiley: kavga ediceksiniz neredeyse. Zaten Bran’ın sayesinde gördük. Kral Şehrinin üstüne tek bir ejderha gölgesi düşüyodu, oda dany ile drogon olur muhtamelen.

boru onları çıldırtmaya yetmez nolur ejderhalar bakışır ve üfleyeni yakarlar ,görünen ejderha geçmiştende olabilir
net hatırlıyorum addam velaryon şehir üzerinde 7-8defa turlamıştı eğer boruyu danny üflerse nolur triple rider yapar

Haklısın Victarion boruyu üflesin ve ölsün :smiley:

O borunun bi anlamı var bence, dünyanın bi ucuna gidip boruyu üfleyip ejderhalar tarafından cayır cayır yanmak saçma olur. Bi işlevi olucağını düşünüyorum. Volantis ve Lys’e gidip ejderhalarına binici arıyıcağını yazmışsın, kesinlikle böyle bişey olmaz 2 ejderhası kalmış onlar için diyar diyar gezip binmeleri için yalvarıcak değil. Kitaba sonradan volantisden veya lysden bi karakter giriyo ve en önemli mevkiyi alıyor? Hiç sanmıyorum. Ejderhaların Dansı ile bir tutmayın bu olayı, o çok farklıydı. Kontrol edilemeyen 3 tane ejderha vardı onlarıda kendi ejderhalarının yanlarına almak istediler çünkü karşı taraftada ejderhalar vardı ve ejder sayıları ne kadar artarsa o kadar güçlü olucaklardı. Şimdi ise dünya üzerinde sadece 3 ejderha var. Kitabın sonucunu belirliyicek en önemli faktör bu ejderhalar, onların binicileride sonradan çıkan bi karakter olmaz. Aegon? Belki. O zaman dediğiniz gibi Ejderhaların Dansı olabilir. Kitabın sonunda da ben ortada bi taht kalıcağını zannetmiyorum.