Yeni Bir Ejderhaların Dansı?

benim yakmadan kastım boru üflendiğinde çıldırmış gibi o adamları öldürmeleri ayrıca ejderha sürücüsü olmak şuan için pek önemli değil ve prenses ve kraliçede geçiyordu addamın tehdit kontrol uçuşu

This is Spartaaa

Quentyn ölmedi sanırım.

ne içtin çabuk söyle :slight_smile: barristan povunda öldü rahnetli

bence bir blackfire isyanı olucak.Ama roller değişecek tahtta oturan aegon tahtı almak isteyen jon ile dany olucak

Yabancı sitede olucağı düşünülüyor kral Aegon KL almıs kraliçe arianne sonra danny gelicek westerosa ve 2sini öldürüp tahtı alıcak cok epik olurdu.Çünkü kış rüzgarlarından arianne yani konusması falan kız kraliçe olmak istiyor bide kardeşinin ölümünü duyunca dannye kin besler yabancı site aegon klyi alır sonra dannyde ondan alır.

Ejderhaların dansından ziyade targaryen blackfyre kapışması daha güzel olur

Kara Ejder Aegon tüm kırmızı ejderleri kesecek demedi demeyin.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ejderhaların dansında ejderhanın biri rheynera 'nin oğlunu aşağı attı yani targeryen kanı falan yalan targeryenlerden başkası ejder süremez fikri de targeryenlar tarafından uydurulmuş bir yalan bence o işler kanla falan olmuyor

“Targaryenlerden baskasi ejderha süremez” diye bir yalan atilmadi ki ortaya.
Valyria kani ejderhalarla bag kurmayi sagliyor diye bir gerçek var sadece. Ejderha sürücüleri arasinda Velaryonlar da var, hatta “dragonseed” denilen Velaryon ve Targaryen piçleri de.
Rhaenyra’nin oglu, yanilmiyorsam Lucerys’di, Prens Aemond’la ejderhalarinin sirtinda yaptiklari bir mücadele sonucu öldü. Asagi atilmadi yani. Ejderhalarin Dansi sirasinda, yani Targaryen hanesinin iç savasi sirasinda yasandi bu olay. Aemond’un ejderhasi Vhagar, Lucerys’in ejderhasi Arrax’i havada yaptiklari bir mücadelede öldürmüs veya uçamamasina sebep olacak sekilde yaralamis, ve Lucerys ile ejderhasi Arrax düsüp denize çakilmislar.

Benim dediğim joffrey valeryon ejderi kendisini aşağı attı galiba

evet çocuklardan biri annesinin ejderine binmiş savaşa giderken o ejder sebepsiz yere çakılmıştı bende öyle bişeyler hatırlıyorum

Joffrey Velaryon, Ejderha Cukurunda insanlar ejderhalari öldürürken, ejderhasi Syrax’i kurtarmaya çalisirken ölmüs.

@fecr
Bu olayi hiç duymadim ama öyle bir sey olduysa gerçekten, bu çok normal.
Bir ejderhanin sadece tek bir sürücüsü olur, ve o sürücü ölmeden baska biri o ejderhaya sahip olamaz. Yani o çocuk annesinin ejderhasina bindiyse, ejderha onu kabul etmemistir, kim olursa olsun.
Yani mesela… Drogon’un sürücüsü Dany ya simdi? Dany ölmeden önce eger biri, Valyria kanindan olsa bile, Drogon’a sahip olmaya çalisirsa, bunu asla basaramaz. Böyle bir sey var.

Ejderha sürücüsünü kabul etmeme değildi sorun ima farklıydı yada ben öyle anladım bilmiyorum
aynı kitapta böyle bir olay daha var diye hatırlıyorum ama tam eminde değilim diğer kitaplarımdan başımı kaldırsam seri ve hikayeleri tekrar okuyacağım ama zor gibi şimdilik

Tekrar denk gelirseniz o olayin anlatildigi kisima, haber verirsiniz, incelerim ben de; merak ettim.

Evet bencede öyle bu konuştuğumuz konunun başlığı ejderhaların dansı ya ejder vs ejder gibi algılanıyor targaeryenler kendine ejder diyor ya o manada dany ile aegon savaşından bahsediliyorsa buna varım bu ejderhaların dansı olur ama ejderhaların dansındaki gibi gerçek ejderhaların savaşının konuşulması saçma ve bu konunun targeryen kanından dolayı aegonun bir ejder alma teorileri çok saçma (euronun borusu gibi birşeyi olsa daha mantıklı)

Ben Dany-Aegon, Jon-Aegon, Dany-Jon gibi ejderhaların dansı beklemiyorum artık
düşman olabilirler ama karşı karşıya gelmeden Aegon öncelikle saf dışı kalacak Dany ve jon arasında dostluk bekliyorum aşk değil ama dost akraba ilişkisi olarak sıcaklık olur gibi geliyor