Yeni forum sistemi ile ilgili fikirler

Merhaba.

Genelde görünüm ile alakalı şikayetler dile getirilmiş. Eğer karanlık görünüme alıştıysanız, kullanıcı ayarlarından şu anki sistemin karanlık temasını seçip kullanabilirsiniz.

Yorumları buradan alabiliriz.

Yeni sistemde tasarım değil, işlevsellik önplanda. Kullanımı daha basit ve daha özellikli. Mobilden ve masaüstünden aynı şekliyle kullanılabilir durumda. Şu an ilk halini görüntülüyoruz, bazı özellikler sonradan eklenecek.

Ben asoiaf’taki görünümü bekliyordum sanki o daha sade ve işlevsel gözüküyor. Artık buna alışacağız.

Önceden kategori>konu şeklinde giderken şimdi konular daha ön planda olmuş, kategorilere ulaşmak için beş adım gerekmiyor tabii de kategoriler biraz daha ulaşılabilir olsa bence daha iyi olur. Alt kategorilere ilk adımda ulaşamıyoruz, sırasıyla gitmemiz gerekiyor. Bunlar biraz daha göz önünde olsa?
Bu arada keşke gelen kutusu boşalmasaydı :frowning:

Beyaz olması çok göz yoruyor bence.

Her zaman samimiyeti ve doğruluğuyla bilinen Arianne onlayn. Forumu 1 yıllığına terk etmiştim ama düzeni duyunca dayanamadım geldim. Bir zerre beğenmedim forumun tasarımını asla olmamış. Beğendiğim tek bir özelliği bile yok bu sistemin o kadar diyeyim. 2015’ten beri üyeyim 1 aydan fazla onlayn sürem vardı sıfırlanmış. Acemi üye sınıfındayım sitede o kadar emeğim var acemi falan ayıp olmuş. Şu boşluk yerine alt tire olayı da hiç hoşuma gitmedi. İsmimi öyle yapmak istesem ilk başta arrianne_martellden değiştirmezdim zaten. Ve en önemlisi forumun en çok layk alan hesabı bana ait diye o kadar hava atmışlığım var layklarım uçmuş. Genel kutumda sakladığım bir dünya mesaj vardı hepsi sıfırlanmış. Hep gömdüm ama cidden sevilecek bir yan bulamıyorum

edit: Yalan olmasın özel mesajların alt alta olması hoşuma gitti bir de kota sınırı kalktıysa o kısmı sevdim demektir

Olmamış kanka. Çok kafa karıştırıcı ve göz yorucu. Gece modu gibi bir mod olsa da acı çekmesek.

Bu site tasarımı yenilikçidir, ilerde bir çok forum bu sisteme dönecek. Bence alıştıktan sonra ne kadar kullanışlı olacağını göreceksiniz. @bekircem bana sitenin ilk demosunu attığın zaman aklıma geldi. Hayırlı olsun.

Hi! I have very cool profile once upon a time. Give me back !!! diyorsun.

Gece modu var. Kullanıcı tercihlerinden karanlık modu seçebilirsin.

Evet aynen onu diyorum eskiden Queen Arianne’in bir ağırlığı vardı hepsi gitmiş ppmden de anlarsınızı WHERE ARE MY LIKES kjdkdhdh likelerimi istiyorum bu olay beni yıktı

Bırak like ları ne yapacaksın onları. Vikide katkı sıralamasında 3. idim hepsi gitti aman takmıyorum. Zaten vikiye giren benim ismimi biliyordur her yerde izim var. Sen de forumda öylesin.

@JaqenHgar iki katkı sıralamalarının forumla bir alakası yok. :slight_smile: Özellik hala aktif ve hiç değişiklik yapılmadı üzerinde. Neden gitti?

Alakası olmadığını biliyorum. Katkı skoru 1 haftadır yok galiba neredeyse.

@Queen_Arianne

Kullanıcı adında boşluk karakteri bulunan kullanıcı adları yeni sistemde otomatik olarak şu şekilde değişti: “Kullanıcı Adı” --> “Kullanıcı_Adı”. Kullancıı adı değiştirme konusunda önümüzdeki haftalarda bir şeyler yapabiliriz.

300.000 mesajı aktarmak yeterince zorlu bir süreçti, likeler konusunda üzgünüm.

@bekircem yaptığını takdir eden bir ben varım bir teşekkür etseydin.
Profilindeki rakı mı süt mü?

Bana ana ekran Facebook gruplarındaki sıralama sistemini hatırlattı, gönderileri öne çıkartması açısından. Normalde hoş bir şey ama forumları ben kategorilendirme yönüyle daha çok seviyorum. Tabi yine kategorilere erişebiliyoruz.

Estetik açıdan siyah olan modla çok daha rahatlasam da önceki halini çok daha hoş buluyordum.

Yeni sistemde de spoiler kullanımı aynı şekilde. Biraz daha işlevsel.

[spoiler]SPOİLER İÇEREN MESAJ[/spoiler]

Çalışan hali: SPOİLER İÇEREN MESAJ üzerine tıklayınca görünür. Eski mesajlardaki spoiler tagleri şu anda çalışır durumda değil, bu özellik için tüm mesajlar sistem tarafından tekrar tarandıktan sonra görünecek.

**

Eski üyelerin belirli bir mesaj gönderdikten sonra 24 saat beklemesi sorunsalı ile ilgili işlem yapıyorum.

@bekircem Şu an gittikçe alışıyorum. Düşüncelerim değişti. Gelecek bir çok yenilikle daha da iyi olacak galiba.

NE YAPTINIZ HOCAM NE YAPTINIZ YA?!!! Ben şantaj yapma amaçlı bir sürü önemli mesaj biriktirmiştim, hepsi gitmiş. Silahsız bıraktınız beni, üzüntüden ekrana kustum.

Önceki görünüme alışıktım ben. Gerçi bu görünüm daha fresh olmuş ama neyse, alışma süresine ihtiyacım var. MESAJLARIM KEŞKE GİTMESEYDİ AMA KOLUM BACAĞIM KESİLMİŞ GİBİYİM.

Bir de acemi üye nedir yav, kime svurgun nasıl biridir deseniz anlatır beni. Zirve üye olmuş idim Tapatalk’ta. Burada da zirve üye olmayı talep ediyorum :3 <3 :slight_smile: (:

Değişiklik iyidir zamanla oturur sistem şu an itibariyle idare eder gözüküyor.