Yeni forum sistemi ile ilgili fikirler

Sus yine olay çıkacak jsksks gider ayak bir isyanı kaçıramam ben yokken isyan edeni döverim

Yeminim var hatırlarsan. Bıraktım ben o illeti.

Beğeni sınırı da mı var? Çok saçma değil mi bu

@bekircem

Beğeni sınırıda kaldırılabilir mi? Böyle bir sınıra gerek yok diye düşünüyorum.

Sistem standart ayarlarında şu an. Düzenlemeler gelecek.

Uyari sistemi var mi

Rapor sistemi var. Eski kurallar geçerli. Uygulanması konusunda da benzer adımlar uygulanacak, muhtemelen.

Rapor sistemini anladim da su an bir uyari alirsam haberim oluyor mu onu soruyorum yoksa su an ne yaparsak direkt ban mi

Kurallar yeniden şekillenmeli. Direkt kelle almak yerine;

1.Uyarı da 1 gün mesaj atmak yasak,
2.Uyarıda 1 hafta mesaj atmak yasak,
3.Uyarıda 1 ay mesaj atmak yasak,
ve son olarak 4.Uyarıda 1 yıl boyunca mesaj engeli gelebilir.

Tabii davranışlara göre şekillenmeli ceza. Tamamen örnek olarak paylaştım.

Şu an için uyarı sistemi tarzında özel bir ayarlama yapmadım, şimdilik ihtiyaç olduğunda duruma göre değerlendirilir. Eski sistemdeki gibi moderasyona takılma vs. gibi şeyler geçerli.

Zaten tüm uyarıların belirli bir yüzdesi vardı. Hiçbiri direkt ban sebebi değil. Belirli süre moderasyona takılma, süresiz moderasyona takılma ve ban şeklinde gidiyor. %100 uyarı puanı süresiz ban cezasını getiriyordu.

Banlamalarda ve yüksek uyarılarda senin onayın gerekse güzel olabilir @bekircem

@DuaL yapma gozunu seveyim senin dedigin asla isime gelmez cok kotu bir sistem 80e cikip inmis insanim yok olmaz

@bekircem tamam nelerden uyari veriyorsun onu da anladim sorum su uyari verecegin zaman mesaj falan mi atacaksin nasil haberim olacak

Ben küfür gibi olaylarda böyle bir sistem uygulanabilir örneği verdim.

Tartışmada böyle bir ceza alman tabii ki normal değil. Ama küfür eden için normal bence.

Ya kufur eden direkt banlansin bence kufur ne Allah askina tabj dedigim kisiye edilen kufur

Tutulacak hic bir yanı yok berbat olmus

Her kese merhabaaa

OOOO forumda büyük değişiklikler olmuş. @bekircem R’hllor gibi mübarek tüm banları kaldırmış. Dolaylı da olsa haksız banlanmam kalkmış olduğu için memnunum. Eh ne diyelim tüm forum halkına hayırlı uğrlu olsun. Oylamada eski forumu seçtim ama yanlışlıkla(bi şuna tıklıyım dedim bi baktım oy vermişim) bence bu daha iyi. Geekyapar muhite benzemiş sevdim.

Gözler kamaştı. 3310’dan iPhone7+'a geçmiş gibi haller şuan. Radikal değişim olmuş. Beğendim valla ellerinize sağlık.

Hayırlı olsun karşim. Adminlik ver de biraz daha bakalım ne var ne yok. :d @bekircem

eğer farkedip profil ayarlarından kaldırmazsanız mail adresinizin @'ten önceki kısmı nick name altında görünüyor.
Bu durumda pek çok kişinin adı soyadı ya da eğer aynı mail adresine bağlı ise facebook/twitter gibi sosyal medya accountları ifşa olmuş demektir.

Bunun bence acil düzeltilmesi gerekmektedir.