Yeni forum sistemi ile ilgili fikirler

Bu tasarım forumun intiharı olmuş. Ne güzel bir arayüzü vardı. Ne gereği vardı. Birbir üyeler artık foruma girip mesaj yazmayacak. Forum zamanla karanlığa gömülecek. Dizi bitmeden bu forum tarihe karışacak.

So sayeth the wise Arminius.

arka fonun beyaz olması gercekten cok göz yoruyor

Daha önce birçok kez söyledik. Tema tercihi koyu olan versiyonla değiştirilebiliyor. Hesap ayarlarınızı kontrol edin.

Tapatalk desteği gelecek mi?

çok karışık olmuş. eskisi güncellenseydi daha iyiydi

Alışıyorsun, ben de ilk karışık buldum ama sonra alıştım hatta hoşuma gitti.

Yalnız çok yorumlu paylaşımlarda 1. yoruma gitmenin kestirme yolu yok mu?

bar

Mavi barı tut, en üste çek. :slight_smile:

Bu uzun yol işte, kestirme yok yani? :smiley:

İyi geceler yeni forum sisteminde mobildeyken mesaj atma özelliğini kullanmadığımdan Bekir Cem’e buradan ulaşıyım dedim. Mimar Brandon Stark profilinin sahibiyim de hesaba ait e postama artık ulaşma şansım yok. Konu ile ilgili bir düzenleme şansı varsa sevinirim.

@bekircem Hocam belki alışırım diye anlayışlı davrandım ama yok olmuyor eski sisteme dönmeliyiz. Bu haldeyken foruma girmek hiç içimden gelmiyor. Eminim ki birçok kişi de benim gibi düşünüyor. Bu tasarım forumun intiharı oldu.

Şahsen ben alıştım ve sevdim. :slight_smile: İşlevselliği güzel.

Allah allaaah ne bu forumun eski hali tartışması ya ? Mahalle havası mı vardı üyelere hediye mi dağıtıyorlardı biri aydınlatsın

Siyah üzerine maviydi pek göz yormuyordu ve çok karmaşık değildi

İlk başta ben de senin gibi karmaşık vs. geldi; ayarlardan siyah moda aldım eskisine alışık olduğum için ve kullandıkça da forumu alıştım ve hoşuma gitti. Belki biraz vakit geçirip, kullanmanız gerekir? Arada gelip bir iki şey okuyup giderek alışamazsınız kanımca.

Teşekkürler Görüşünüzü Dikkate Alıcağım

İnanın bana şu yeni sisteme adapte olmaya en çok gayret edenlerden birisi benim ama yok. İlk geldiğinde dediğim gibi bu sistem GOTTR’yi forumdan çok blog sayfasına benzetmiş. Sezar’ın hakkı Sezar’a. Yeni gelen çok hoş özellikler de var ancak bir bütün olarak sorarsıniz eski sistemi tercih ederdim.

Ben de kullandikça forumun bu yeni haline alisabileceginizi düsünüyorum.
Eski sistemde ana sayfa kategorilerden olusuyordu ve en altta son gönderilerin listesi vardi, bilirsiniz, ben ve eminim birçok üye forumu daha çok bu sekilde, yani o alttaki son gönderilerin listesinden takip ediyorduk.
Simdi bu yeni sistemde ana sayfa bu listeden olusuyor diyebiliriz, dolayisiyla hangi konularin gündemde, aktif oldugunu direkt görüyoruz ve böylece forumu takip etmek daha da basit bir hale geliyor. Tabi baslangiçta karmasik, tuhaf gelebilir, yani sonuçta ana sayfayi açiyoruz ve karsimiza farkli kategorilere ait konularin basligindan olusan bir liste çikiyor. Ama dedigim gibi kullandikça, zaman geçirdikçe bunun daha kullanisli ve forumun gündemini takip etmek açisindan daha kolay, basit oldugunu anliyoruz, en azindan benim için durum bu :slight_smile:
Diyelim ki eski, gündemde olmayan konulara göz atmak istiyoruz… Mesela 6.sezona ait konulari merak ediyorsunuz… O da basit aslinda. Sol üst kösede kategorilere tiklayip “Game Of Thrones” kategorisini seçmeniz, ardindan “hepsi”'ye tiklayip 6.sezon’a gitmeniz yeterli. Sonrasinda karsiniza çikacak sayfa zaten eski sistemdekine benzer bir sayfa; kronolojik bir sekilde siralanmis konularin listesi.

Yeni sistemden en çok sikayet edenlerden biri bendim sanirim, ama alistim, ve hosuma da gidiyor forumda vakit geçirdikçe. Cok begendigim yeni özellikler var. Yorum yazmak bile eskisinden daha basit, altta açilan kutucuk gerçekten çok kullanisli. Hesabinizda düzenlemeler yapmak da yine eskisinden daha basit. Görsel olarak da kullanici sayfaniz eskisinden daha güzel.
Aslinda sanirim tek sorun ana sayfada karsimiza çikan “karmasa” :grin: Ama gerçekten zaman geçirdikten sonra, olayi çözdükten sonra alismak mümkün. Önce bu yeni sistemi anlamak, kesfetmek gerekiyor. Diyecegim o ki, kesfedin! Saga sola tiklayin, su neymis, bu neymis diye bakin; özellikleri deneyin; hatta kullanici sayfanizda neler var neler yok bakin, profile seçeneginde “hakkimda” kismina bir seyler yazin, profil arkaplani fotonuzu ayarlayin, kullanici karti fotosu koyun, bunlar bile yeni sisteme alismaniza yardimci oluyor, yabancilik hissini azaltiyor.

Bu konuda bile paragraflar yazdim, kendimi tebrik ediyorum :smile:

Helal, imza attım. :smiley:

Eski halini çok seviyordum bi’ garip hissettim hayırlısı olsun :slight_smile: