Yüzler Adası Antlaşması

Ormanın Çocukları ile İlk İnsanlar arasındaki savaşı bitiren Yüzler Adası Antlaşması’nın yapılmasının üzerinden kitapta anlatılan tarihe kadar 10.000 yıldan fazla olmuştur.

İlk İnsanlar ve Ormanın Çocukları birbirleriyle bir süre boyunca savaşmışlardır ve ardından bir duraksama ile barış antlaşmasına karar vermişlerdir. Antlaşmaya yeşilgörenler, Ormanın Çocukları’nın odun dansçıları ve İlk İnsanların şefleri ve kahramanları dahil edilmiştir. Antlaşma büyük bir gölün ortasındaki ufak bir ada olan Tanrı Gözünde yapılmıştır. Ormanın Çocukları’nın Ormanlarına geri dönmesi vesilesiyle İlk İnsanlar da açık alanlar, kıyılar, dağlar, ovalar, tepeler ve bataklıklara daha fazla büvet ağacına balta vurmamak şartıyla yerleşebilmiştir.

Tanrılar Antlaşmaya şahit olsun diye adadaki tüm ağaçlara suratlar oyulmuştur. Bu sebeple de buraya Yüzler Adası denmiştir.

Antlaşmanın yapılmasıyla Şafak Çağı sona ermiş, Kahramanlar Çağı başlamıştır. Bu antlaşma insanlar ile çocuklar arasında Ötekiler’in işgalinden ve kuzeyin neredeyse tamamını fethedip iki ırka da yıkım ve ölüm getiren kışı, Uzun Gece’yi getirmesinden önce dörtyüz yıllık bir arkadaşlık getirmiştir.

Suratlardan ziyade Yüzler dersek daha bi iyi olur. Eline sağlık…

Dalıp gidiyorum üstte yüz altta surat demişim, oluyor bazen daha büyük hatalarımda olmuştu. :biggrin:

aradığım konulardandı çok teşekkürler

evet daha önce okumustum bunu teşekkürler daha sonra birlikte farklı bir düsmana karsı savasıyorlar

Çok teşekkürler,harika paylaşımlar yapmışsınız.

Keşke 1.kitaptan öncesini konu alan bir ara sezon çekilse,Robert’ın Aegon’la Trident’teki çarpışması gibi vs. daha birçok aydınlatılmayan konu mevcut. :slight_smile:

Geçenlerde bir teori izlemiştim bu ada ile ilgili, Bran ve Kanlıkuzgun gibi kişilerin yeteneklerini temellendiren ve güçlendiren kaynağın yürek ağacı kaynaklı olduğuna inanılıyor, Gece Kralı da burayı ve bu arada ki ağaçları özellikle yok etmek istiyor çünkü ilerde Bran’in kendisine sorun teşkil edeceğini biliyor. Bununla beraber Gece Kralı’nın güçlerinin ise demir ağacı kaynaklı olduğunu belirtmişti, bazı eksikleri vardı gerçi ama ak gezenlerin durumunun burada netliğe kavuşacağına düşünüyorum.

Benim gibi kitabı okumamışlar için güzel konu , teşekkürler.