Zaman Çarkı [Wheel of Time]

Ufak bir şey belki ama bende okurken çok rahatsız olmuştum.

aynen bende rahatsiz oldum. kac kitaptir alismistik cok sacma olmus.

Okumak bi nasip olmadı. Aldım rafta bekliyor Ejderhaların Dansı’nın bitmesini.

1. kitap da bitti :slight_smile:

[spoiler]Sammael öldü dimi ?

1. kitaptan aklımda kalan bi soru var bu kitapta cevabını bulurum diye sormamıştım. Taim Dumai Kuyularındaki olaydan nasıl haberdar olup savaşın ortasında bitti ?[/spoiler]

8.kitap internet sitelerinde 1000 sayfa görünüyor ama 691 sayfa. Gereksiz şüpheye düştüm durduk yere. 300 sayfa azalmış olamaz bi kitap yazı boyutu küçültülmüş olsa bile???

@Arstan

[spoiler] Evet Sammael öldü.

Mazrim Taim daha sonra ileride göreceğin kapıyol adında bir örgü sayesinde savaş alanına anında geliyor. Detay vermeyeyim spoiler olacak ama güç ile yapılan ve yeti isteyen, ulaşım için kullanılan karmaşık bir örgü kapıyol. İleride de göreceksin :)[/spoiler]

@kvothe

[spoiler]iyi de taim savaş olduğunu ya da randın esir düştüğünü nerden biliyor.

Kullandığı şey rüyalar alemindeki(telayranriyod diye okunuyoda yazılışını unuttum :D) ihtiyaç kullanmaya benziyor sanki. [/spoiler]

Ejderhaların Dansı’nın dün bitmesi itibari ile 1 haftalık aradan sonra rafımda yatan Dünyanın Gözü’nü okumaya başlayıcam.

@Arstan ben de emin olamadığım için @Aviendha’ya sordum ve sanırım kitapta bir açık bulduk. Mazrim’in savaştan nasıl haberi olduğu kitapta açıklanmamış :/. Umarım açık benle Pelin’dedir ama biz öyle bir şey hatırlayamadık :smiley:

Dikkatli okuycam sırf olayla ilgili bi bilgi kaçırmamak için satır aralarında. Bişey bulursam yazarım burdan ama ümitli değilim. Bahsettiğin örgü ile ilgili bişedir belki diycem ama okumadan yorum yapmayayım ben en iyisi :slight_smile:

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

cidden nasıl öğrendiğini okuduğumu hiç hatırlamıyorum… eğer sorun bizdeyse lütfen hatırlayan okurlar cevabı yazsınlar bende merak ettim :stuck_out_tongue:

Foursquare’da yer bildirimi yaptılarsa görmüş olabilir.

4.cü kitabın sonundayım yavaş okumak zorunda olmam yapılacak çok işim olduğundan genede fırsat bulup okuyorum :slight_smile: Bir sürü sorum var ama ben merak ettiklerimle başlasam,

[spoiler] min’nin bir görüşü hakkında sorum olacak gawyn hakkında. Siuan, ve Leane ile kaçarken Gwayn’ın Egwene’nin boynunu kırdıgını ve onun bas uunda agladıgını goruyordu şimdi böyle birşey var mı? Egwene nin öleceğini biliyorum ama şavaş sırasında diye düşünmüştüm. şimdilik sevdiğim karekterler arasında ama galiba gıcıklasacak diğer kitaplarda şimdiden randı bırakıp umursamaması sasırtıcı ilk kitaptaki aşk neydi diyor insan neyse :slight_smile: bu Gwayn ve kardeşi Galad ilginç ama çok az adları geçiyor ve randın savasında karsı taraftalar gibi şimdiden Galad beyazcüpbelilerle birlikte. buda bende merak etteme sebeb oluyor onların Rand’ın yanında isterdim.

1. sorum Mat ile ilgili o yılanımsı seylerle konuştu ve sonra rhuidan(yazımı yanlıs olabilir) bir daha oyle bir yere gitti ve orda darbe aldı. bir mızrak hediye aldı ve kafasının ıcınde anılar. 2. gittiği yer neresiydi? malum mat odinden esinlenilmiş karakter bu yuzden bilgili olacak ve baska ozellıklerı var bunu bılıyorum ama hersey fazla gızemlı gelıstı[/spoiler]

@Velaryon
Cevabın için sağol :slight_smile: Zaten Elayne’ yi bir türlü sevemedim. onu okumak bile sıkıcı oluyor bazen. ama Galad ve Gawyn’ı sevmiştim. ikisini de daha çok okumak isterim.( 9a kadar aldım kitapları ara ara baktım çok yoklar :frowning: ) Galad’ ın iyi işler yapmasına sevindim.evet dediğin doğru bende Rand’ın kardeşinin seride daha çok geçmesini isterdim. diğeri demek ki hayal kırıklığı yaratacak. Çünkü anladığım kadarıyla kimse Gwaynı sevmiyor nefret edenler bile var.

Mat’e gelince okuyarak anlamam daha iyiyse.Zaten en sevdiğim karakter onun bölümlerine daha çok dikkat edeceğim bundan sonra :slight_smile:

Şu tenekecileri biri tutsun, azıcık sarssın, birazcık dürtsün, ucundan da dövsün. Tamam Yaprağın Yolu güzel kim istemez. Ama öyle bir dünya yok. Bir de Yolu terk edeni dışlamaları. cıks cıks cıks

@Kilvin isimlerinde bile meymenet yok zaten :smiley:

Hey gidi günler hey… Hevesle Zaman Çarkı okuduğum zamanları özledim… : ((

tenkecileri bende seviyorum. savaşan yeterince millet var tenekecileri rahat bırakın!!! :’(

Emir demiri keser. Dağılın beyler. Gawyn ne gavatmis bunu da gördüm. Galad’ın götünün gılı bile olamaz. Morgase de mi bir şey var acaba ?

elayne ve gawyn’i toplasan bi galad etmiyor. Bu arada ilk baslarda hep elayne’nin dusunceleri yuzunden galad’a kars onyargili olmusum sonradan farkettim :confused:

Elayne ve Gawyn’i toplasan bi Galad etmez.

Elayne ve Egwene toplasan bi Nynaeve etmez.

Elayne, Egwene ve Nynaeve’i toplasan bi Moiraine etmez.