Zaman Çarkı [Wheel of Time]

Arkadaşlar, Dünyanın Gözü’nün pdf i bozuk çıktı. Özellikle 300 lü sayfalarda saçmalamaya başladı. Elinde düzgün versiyonu olan varsa biir zahmet atabilir mi?

sayfalar harf tanıma sistemiyle taranarak pdf ortamına aktarıldığı için öyle.
bozuk bir yer gördüğünde düzgün cümleler gelene kadar o satırları atlarsan rahatlıkla okursun kaldığın yerden.

An itibarıyla 13. Kitabı bitirdim. 14. Kitaba başlamaya korkuyorum. 13 bu kadar zevkli bu kadar harika bir kitapken 14. Kitabı hayal edemiyorum.

Sonunda 'Son’a geldim. Seriye başlarken ne kadar uzaktaydı bu hedef.

Bu kitabı okuduktan sonra içine düşeceğim boşluktan korkuyorum en çok.

Kan ve kanlı küller!!

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

İlk kitaba başladım. Işık yanımda olsun tövbe bismilllah

Hepimiz Tam’ız (ince .s.s.s.S.s.s.s)

zaman çarkı lobisine hoşgeldin :wink: her zaman su ve gölge bulasın… :smiley:

Hoşbulduk cnm. Tel ve pc yokken hızlıcana okurum
Artık kitapları ödünç vererek suyum olabilirsin bence :))))))))))))))

ahaha o çok zor işte :smiley:

Şuanda bu seri kaç kitaptan oluşuyor ve yeni kitaplar çıkacak mı?

niye pdf’den mi okuyon?
okuyana bir yardım edeyim yazıktır sevaptır demiyonn muı hiç?

yoo kitaplarımı paylaşmayı hiç sevmem afafsdg biz çok uzaktayız ya nasıl vereyim hem :stuck_out_tongue:

@“Iron Captain” toplam 14 kitap var (başlangıç kitabıyla 15 ama onun baskısı yok pdfden okuyabilirsin) ve seri bitmiş durumda yeni kitap gelmeyecek.

neredesin?
hayat paylaştıkça çoğalır ?
ortak noktada buluşabiliriz?

çook zor be ttlım sdfsdf
kitaplarımı uzun süre geri verilmediğinde evini basabileceğim mesafede olanlara ödünç veriyorum bir tek :D:D
sen burak’a sorsana dibinde oturuyo :stuck_out_tongue:

İlk kitaptan ağır ağır başladım. Seriyi bakalım ne zamana bitirebileceğim :smiley:

BİTİRDİMMM!!
[spoiler=14.Cilt(Son Kitap)]Baştan sona çok sürükleyiciydi. bölümlerin kısa kısa olması okumayı çok rahatlaştırıyo gerçekten. Jordan’ın 30,40 sayfalık tek karakter bölümlerini okurken sıkılıp bırakıyordum. Baştan sona savaş yazmak gerçekten büyük bir iş bence. Hele o “Son Savaş” bölümü gerçekten harikaydı.

Ama ondan sonrası biraz aceleye getirilmiş gibi çabuk çabuk oldu. Çok şey muallakta kaldı. Keşke dediğiniz gibi geleceğe dair son bir bölüm ya da başka birşey olsaydı.

Gawyn hem süzme salak hem orta derece iyi bir adamdı ama ne işin var o terangrael yüzüklerle. Gerçi iş gördüğü yerler de olmadı değil.

Egwene’nin ölmesini hiç beklemiyordum. Asırlarca Amyrlin olarak dünyayı titretirdi heralde.

Burda spoiler yemiştim Mat ölüyor diye. Padan fain’i öldürüken öldü gibi oldu ama sonra yaşadığını görünce çok şaşırdım :slight_smile:

Perrin’i çok sıkıcı buluyorsunuz ama bence tam olması gerektiği gibi. Her anı her kararı tam yerinde.Faile’si olmasa gölge herşeyi kazanmıştı.

Graendal’ın içtepisi kapıyolun patlama esnasında kendi üzerine yerleşti galiba. Çok ironik bir sonu oldu. Belki de en iyisi :slight_smile:

4 büyük general çok iyi başlamıştı. Saf dışı kalmaları çok iyi bir hamleydi gölge için.

Ne desem az. Söyleyecek söz bulamıyorum. Söylediklerimi eksik hissediyorum. Daha böyle bir seri gelirmi bilmem ama bu serinin yeri çok ayrı. Apayrı :slight_smile: . Thom’un kitabın sonlarına doğru doğru kelimeyi araması gibi. Bu seri içinde doğru bi kelime aramak lazım :)[/spoiler]

@Arstan evet aramıza hoşgeldin bs serinin hakkını vermiş çok daha akıcı ve hızlı okundu son kitaplar. Sadece bazı konuların havada kalması ve gelecek ile ilgili bilgi vermemesi eleştiri sebebi.

İlk kitabın 371. sayfasındayım, bayıldım.

@rhuarc ben daha yeni baharı okumadım. Bi eksiğim o kaldı.

Ben ilk defa böyle bş son gördüm. Diğer kitaplarda az da olsa kaba taslak da olsa geleceğe değiniyorlardı. Okuyucunun değerlendirmesine bırakmışlar bence. Ama insan istiyor 4. Çağın başlarını bilmeyi illaki…

Herkes 6.7. kitaptan sonra okumak daha iyi diyor ama bence yeni bahar son okunmalı. Hem bitmiş muhteşem bir serinin boşluğuna düşmeni az da olsa azaltıyor. Yeni baharın basılı kitabını bulursan haber ver ben de alıcam:D bulunmadığı için pdfden okumak zorunda kalmıştım :frowning:

sadece gelecekten hiç bahsetmemesi değil aynı zamanda havada kalan bikaç olayda var. insan merak ediyor acaba ilerde o boşlukları da doldurur mu? umut fakirin ekmeğidir:P

@rhuarc aynen bence de son okumak en güzeli. Kitabı siz bulamadıysanız zor bulurum.

Savaş bitti kitap bitti kitap bitti. Bu kadar malzemeyle bundan sonra 1 kitap daha bile yazılabilirdi.