Zaman Çarkı [Wheel of Time]

Yorumları okudum da bitireceğim 3 seri var onları bitirip dakikasında başlayacağım.Güzele benziyor.

zaten adama sayfalar yetmemiş bir 15. cilti rahat rahat çıkarırmış. bu kadar uzun savaş yazmak hiç kolay iş değil. okçular şuraya süvariler buraya okurken bazen sıkmadı da değil.

nihayet başladığım seri… şimdiden hiç bitmeyecekmiş gibi geliyo… :DDD dahaca giriş & ilk bölümünü okudum ama sevdim… şimdilik yormadı, tasvirler yoğun olsa da akıcı… bi de bu Mat Cauthon’a kanım fena ısındı… esas oğlan Rand’de iyi ama Mat baya kafa elemana benziyo… bakıcaz artık…

Kulübe hoşgeldin:D

Mat üçüncü kitaba kadar (ilk pov’u galiba o kitaptaydı) bana ters gelmişti. Şu andaysa Thom ve Lan ile birlikte en sevdiğim karakter diyebilirim.

Aynen bana da öyle oldu :slight_smile:
Ben Loial’ı da çok seviyorum ama. Adam hem kitapları çok seviyor hem de inşacı, eh onu sevmemek kendimi sevmemek olurdu…

Loial’i unuttum bak haklısın.

Sonunda birinci kitabı alabildim. :smiley: Artık başlayabilirim çok heyecanlıyım. :smiley:

Iyi okumalar :slight_smile:

Güzel bir kitap mı ben çok görüyorum bunu kitapçıda ama hep almaya üşendim O.O

İkinci kitabı bitirdim sonunda
İlkinden bin kat daha iyiydi ve üçünde daha iyi olduğunu tahmin ediyorum

Seri benim için Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan bile daha öteye geçmiş durumda

İkinci kitap sürükleyicilik ve heyecan bakımından çok üstlerde. Ama üçüncü ve dördüncü kitaplardaysa karakterlerin evrimi, yeni karakterler ve olay örgüsü müthişti…

Bende ikinci kitabı çok sürükleyici buldum, ama diğer kitaplardaki karakter değişimleri çok daha heyecanlı idi. Nedense ben 9 da takıldım odaklanamadım artık savaş çıksın istiyorum. Gerçi bir kaç tane okudum. Bilmiyorum hep son savaştan bassediyorlar ya ondan oldu yada karakterler çok dağıldı 8. Kitapta sanırım Mat i hiç okumadım :((

Sonunda seriye başlıyorum. Gözümde baya büyüyor ama okumayı da çok istiyorum. Bakalım bitirmem ne kadar sürecek :slight_smile:

Iyi okumalar , hiç gözünde büyümesin çok iyi ilerliyorsun. Zaman zaman takılmalar olacaktır mutlaka yinede bu dünyayı tanımaya değer :slight_smile:

Oley!
Seni de forumumuza bekliyoruz artık

Okul, hazırlanmam gereken sınavlar derken ben seriyi unuttum iyi kötü pdf olarak takip ediyordum :frowning:

Aklımda Moiraine,Gareth Bryne,Tar Valon ve çok sevgili Siuan Sanche :frowning: haricinde hiç bir şey kalmadı.

Bense hiç bitmesin istiyorum… Şunu biliyorum ki bu seriden sonra hayat eskisi gibi olmayacak. Tarif etmek ne kadar zor da olsa, Robert’in Lyanna için söylediği sözler belki…

Bir şey soracağım ?
Kütüphanesini farklı okul öğrencilerine açan üniversite biliyor musunuz ? Zaman Çarkı serisini öyle okumayı planlıyorum ama bizim okulun(Hacettepe) kütüphanesinde çoğu kitap yok.Ankara’da kütüphanesinde bu kitaplar olan ve farklı öğrencilere açan bir okul arıyorum.Milli Kütüphane var ama ona hiç gitmedim bilgisi olan var mı ?
edit:milli kütüphane ödünç vermiyormuş.Halk kütüphanelerinde bulunacağını da hiç sanmıyorum

Birinci kitabı alalı bir ayı geçti araya başka kitaplar girince yeni başlayabildim. Henüz 10. bölümdeyim ama anlatım o kadar yoğunki kendimi 10. kitapta gibi hissediyorum. Seri bitince nasıl bir boşluğa düşeceğimi tahmin edebiliyorum. Bu yüzden asoiaf ta yaptığım gibi kitapları arka arkaya okumayacağım. Lotr ve Yerdeniz ile birlikte okumayı düşünüyorum. İki serinin de ortasındayım. Böylece hemencecik bitmiyor, puding yerken küçük kaşıkla yemek gibi :-D, boşluğa düşmüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?