Game of Thrones Türkiye Forum topluluk yönergelerini dikkatle okuyun.

Tartışmayı geliştirin.

Tartışmayı geliştiren bir yer yaratmamızda bize yardımcı olun. Söylenenlerden bazılarına katılmamanız durumunda bile, konular ve onları tartışan insanlara saygılı olun. Bir fikre katılmamanınız durumunda bile kabul edilebilir olun. Kitap serisi ya da dizi, konu ne olursa olsun karşınızdaki insanı hedef alacak mesajlar göndermeyin.

Katılmadığınız bir durumda bir şeye cevap vermek istiyor olabilirsiniz. Ancak insanları değil, fikirleri eleştirdiğinizi unutmayın. Tartışamaları geliştiren, gerekçeli karşı argümanlar sunun.

Her Zaman Uygar Olun

  • Uygar olun. İnsanları hedef alan saldırgan, küfürlü ve nefret dolu konuşmalar içeren mesajlar göndermeyin.
  • Birbirinize saygı duyun. Kimseyi taciz etmeyin, taklit etmeyin ya da özel bilgilerini paylaşmayın.
  • Forumumuza saygı duyun. Spam göndermeyin veya forumu vandalize etmeyin.

Bir Problem Görürseniz, Bayraklayın

Moderatörler topluluk içerisinde bazı özel yetkilere sahip üyelerdir. İstedikleri mesajı silebilir veya üyenin mesaj göndermesini engelleyebilirler.

Eğer forumda kötü bir davranış görürseniz, cevap vermeyin. Cevap vermeniz, bu davranışa sebep olan kişiyi daha fazla cesaretlendirir. Sadece mesajı bayraklayın. Yeterli sayıda bayrak birikirse, otomatik olarak ya da moderatörün müdahelesi ile harekete geçilir.

Düzenli Tutun

  • Bir şeyleri doğru yere koymak için çaba sarfedin. Böylece tartışmak ve forumu temiz tutmak için daha fazla zaman ayırabiliriz.
  • Bir konuyu yanlış kategoride başlatmayın.
  • Aynı mesajı birden çok konuda çapraz göndermeyin.
  • İçerik içermeyen yanıtlar göndermeyin.
  • Bir konunun akışını başka konudan bahsederek değiştirmeyin.

İfade özgürlüğü, devletin vatandaşlarını fikirlerini ifade ediyorlar diye tutuklayamayacağı anlamına gelir. Hiçbir site bir üyenin fikrini yayınlamak yükümlülüğünü taşımaz. Bir topluluk sitesine erişiminizin engellenmesi sizin ifade özgürlüğünüzün kısıtlandığı anlamına gelmez, sizin topluluk tarafından istenmediğiniz anlamına gelir. Bu yüzden problemleri büyütmek yerine küçültmeye çalışın. Moderatörler bazen sizi şaşırtacak derecede ağır kararlar verebilir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Democracy