1. Kısım hakkında bilgi ( spoiler zorunlu )

arkadaşlar ben dizinin şu ana kadar ki bütün bölümlerini izledim. 1. kitabıda okudum fakat bildiğim şeyleri görmek değil yeni şeyler öğrenme arzusuyla dolup taştığım için ve burdan sürekli spoilerları okuyup meraktan kudurduğum için 3. kitaptan başlıyım dedim. ama 3. kitabın 1. kısmıda cazip gelmiyor 2.kısmından devam etmeyi düşünüyorum. Bana 1. kısımla ilgili bütün spoilerları verebilirseniz ( çoğunu biliyorum ama geçen olayların genel bi özeti hoş olabilir ) çok sevinirim. acil acil cevaplar alabilirsem çok sevinirim teşekkürler:redface:

Bence seriyi bozma. 2. Kitabı da bitir. Sonra sırayla oku. Bence…

arkadaşım okudu ve değişik birşey olmadığını söyledi gerekli bütün spoilerlarıda okuduğum çok fazla araştırdığım için karakterleri bile tek tek hepsini incelediğim için yeni şeyler daha çok cazip geliyor :confused:

Tyrion Sansayla evlenir,Jaime’nin eli gider,Hoster Tully ölür,Rickard Karstark idam edilir,Dany Astapor’u ele geçirir,Bran surun ötesine gitmeye çalışır,Jon Ygritte ile sevişir vev Qhorin’in verdiği görevi sürdürmeye devam eder,İlk İnsanların Yumruğu savaşı gerçekleşir,oraya giden 300 kardeşden 40 kadarı kurtulur ve kurtulanların çoğu Craster Kalesi’nde isyan edip Lord Mormont’u öldürürler,Arya sancaksız kardeşliğe kimliğini açıklar,Sandor Beric Dondarrion’u öldürür ama Thoros onu tekrar diriltir Sandor özgün kalır.

Bu kadarını hatırlıyorum istersen 2. kısımdanda vereyim.

haii ama ben evlilikle aryayı çok merak ediyorum o olayları noluyoda evleniyolar arya nasıl oraya gidiyo falan ilk kitabıdamı okusam ya

Bencede ilk kitabı oku.Dur anlatayım :smiley:

Leydi Olenneyı biliyosundur dizideki türbanlı kadın.İste bu kadın Sansayı Lord Mace Tyrell’in en büyük oğlu ve varisi sakat Willas ile evlendirme planı yapıyor.Lord Tywin bunu öğrendiğinde Sansayı Tyrion ile evlendirmeye karar veriyor.Çünkü Bran ve Rickon ölü biliniyor.Eğer Robb ölürse Kışyarı ve Kuzeyin varisi Sansa olur.Tyrionda Sansayla evlenip kuzeyde hak iddia edebilir.Bu yüzden evleniyorlar ama Tyrion,Sansa daha çocuk olduğu için onunla birlikte olmuyor.Aryaya gelincede.Arya,Gendr ve Al Turta yolda Sancaksız Kardeşlik ile karşılaşıyorlar.Kardeşliğin adamlarından biri eskiden Lord Eddard’ın muhafızıydı.Aryada bunu tanıyor ve kimliğini açıyor.

ay bide sandor kimdi ya onu niye öldürmüşler :rolleyes:

Joffrey’in yeminli kalkanı karasu savaşında kaçan.Aryayı sancaksız kardeşliğin elinden kaçırdı.Birlikte bir hana girdiler,Sandor baya bi içti handa oldukça sarhoş oldu.O arada ağabeyinin adamlarıyla karşılaştılar.Adamlar Sandor’a saldırdı ama Aryanında yardımıyla adamları öldürmeyi başardılar ama Sandor ağır yaralanmıştı.Bi ağacın altında can çekişirken arya terketti onu.Bence kitapları oku :smiley:

anaaa yuh bencede okiyim dizide olmayan şeyler varsa kafayı yerim :smiley:

1. sezon ve 2. kitap farklı ve kesinlikle 3. kitap . bölümü okuman lazım, yoksa çok detay kaçırırsın.

Kitap ve dizi farklı. Belli başlı olaylar ayni ama dizi kitaptaki dünyayı tam olarak yansıtmamaktadır. Diziyi izledim ilk önce sonra kitaba başladım. Iyiki kitabı okumuş um