2. Sezon 4. Bölüm Yorumlarınız

2-sezon

Kemik Bahçeleri (Garden of Bones) isimli Game Of Thrones 2. sezon 4. bölümü yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Altyazıyı bekleyemeden direkt izledim. Çok iyi bölümdü. Her tarafta olaylar farklı farklı, hangisiyle başlayayım bilemiyorum.

Daenerys safası çok iyiydi, ilk sezon ezikliğinin bu bölümde kalktığını hissettim. Neyse ki kendisi ve topluluğu için bir yer bulabildi, ki ben çok şüphelendim yer hakkında, Babil’in Asma Bahçeleri misali bir yerdi, kesin bir şeyler var orada.
Baratheon kardeşlerin karşılaşması da epeyce iyiydi. Renly fazla saldırgan tutum içindeydi ve her iki taraf büyük konuşuyor :smiley: Catelyn de Jon misali piç gibi kalmış orada ve Stannis’in dediği gibi Ned, Stannis’e güveniyordu, bunu akıldan çıkarmamak gerek, ha ama Renly ve ordusunun görkemi çok farklı. Özellikle Brienne çok ilgi çekici fikrimce.
Daha ikinci sezon başlamadan önce verilen fragmanlarda yağmur altındaki Robb’u görünce nutkum tutulmuştu, o sahneyi görünce ayrı ayıldım bayıldım. Robb’un kadını da bu bölümde gözüktü. Çok çirkin duruyor normalde ama dizide çirkin güzeli olmuş neyse ki, adam etmişler. Ygritte’le karşılaştırılınca oo, fıstık gibi bile kalıyor.
Ve yine bu bölümden anladığım gibi, ensest ilişki manyağı kesinlikle Cersei. Jaime bir yana, kuzeni bir yana, kadın götürüyor işi. Yakında çocuklarına, Tyrion’a da bir şeyler yapacak, o olacak. Kadın durmak bilmiyor. Bu bölüm gözükmedi ama sonraki bölümde bu bölümde olanlar yansayacak gibi gözüküyor. Tyrion’a yine hayran kaldım, çocuğa çok iyi itiraf ettirdi.
Son olarak, bölüm nasıl bitti öyle? Kızıl kadında bir şeyler olduğu belliydi, kadın resmen adada kara duman doğurdu, olay Lost’a döndü, böyle bir Sawyer bekliyorum, efendime söyleyeyim Jack bekliyorum ben. En sonda insan figürü oluyordu o duman, Stannis’in çocuğuysa ki eğer, bu ne hız diye tepkimi göstereceğim. Tüm fizik kuralı, biyolojik kurallara aykırı bu doğum. Çok aykırı hem de.

Süper bir bölüm daha diyebilirim.Olaylar gerçekten çoktu ama iyi anlatılmış.

benim için bu bölüm şöyle özetlenir
Mother of the Dragons

altyazı ayarlanmış arkadaşlar

-Joffrey!- -Cercei!- -Ser Ilyn!- -Dog!-
sinsilik Lannister hanesinden yükseliyor! öfke Renly ve Stannis! iyilik Stark hanesinden!, peki kötülük nerden!?
alkışlar Tyrion ve Robb üzerinde…

O doğan şey neydi?

Bu dizinin acayip hayraniyimdir, kitabini okudum her bolumu izledim hatta 1.sezonu iki defa izlemis bulunmaktayim, ama su kizil kadinin dogurdugu siyah zamazingo tum sihri bozdu, game of thrones realist bir dizi, ejderha kismida ayarinda bi fantastiklik katiyordu ama bu yeni gelisme cok abarti oldu… Hayal kirikligi icindeyim.

Kitapta da bahsedilen bir şey o gölge. Fakat daha çok görünmeyen bir nesne olarak bekleniyordu çoğu kişi tarafından. Biraz farklı gösterildi.

İlk kitaptayim henuz oralara gelmedim fakat kitapta yaziyorsada gene hayal kirikligi icinde olurdum, bahsettigim nedenlerden dolayi, umarim toplarlar.

Umarim su savaslarida artik sadece baslangic ve bitisten ibaret kilmazlar, gozlerimiz aksiyon ariyor. :rolleyes:

Genel olarak çok beğenilen bir bölüm oldu. 5. bölümde beklentiler çok büyük bu bölümde gösterilenlerden sonra.

Hatun duman doğurdu, aklıma takılan o. Birden Lost’a gitti kafam, “haydaa yine duman!” demedim değil. Şu ses, Lost’u izlemiş olan herkesin kafasında canlanmıştır son sahnede.

Bu arada 4. bölümde jenerikte değişiklikler vardı. Dragonstone yerine Harrenhal, Vaes dothrak yerine Qarth eklenmiş jeneriğe.

Harrenhal: Bu bölümde gördük kaleyi. Ejderhalar tarafından duvarları yakılmış ve eritilmiş bir kale.

Qarth: Khaleesi’nin kapısına gelip de içeri girmeye çalıştığı yer. Orası da apayrı bir dünya.

hayır tam tersine o gölgenin kime benzediğini davos orda ima etmiş bile çok doğru yapmışlarda bazı olaylar karışmış.bide dany nası tehdit etti öyle yaa![/spoiler]

Doğan gölge beklediğimden bile daha harikaydı. Gerçi bende sadece duman olarak hayal ettim ama iyiydi.

Robb Stark aşık oldu garip. Little Finger’ın orada ne işi var anlamadım.

Tryion Serçe parmakla önceki bölümle konuşmuştu bu konuda. Tryion’un isteği üzerine gitti oraya.

Onu biliyorum da kitapta yok :smiley:

Özellikle ikinci sezonda kitaptan biraz koptular. Bazı sahneleri çıkarıp bazı eklemeler yaptılar. Tartışılır ama bu kadar geniş bir senaryoda bunun yapılması gerekiyor bence.

Ay onu da biliyorum :smiley:

Tryion’un zekasıyla Serçeparmak’ın sinsiliği bir araya gelince çok korkutucu oluyor.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Robb reyiz aşık oldu galiba kıza bakışlar falan :smiley: Joffrey’den gün geçtikçe dahada nefret ediyo insan.
O sondaki doğan gölge gibi şeyi de pek çözmedim.