2. Sezon 5. Bölüm Yorumlarınız

Winds of Winter ve Dream of Spring.

george martine bişe olmasında yoksa sap gibi kalırız

Beklediğim gibi devam ediyor ama Bran tarafında eksiklik var iki tane kardeş olması lazımdı (adlarını hatırlayamadım) onlar yoktu onları çok merak ediyordum.

@jon snow evet jojen ve meera eğer onlar olmazsa bu sezon daha fazla izlemem

O kadarda abartacak bir şey değil ama geleceklerine inanıyorum ben yoksa sadece Hodor ve Osha ile olmaz bu iş.

Tywin aldı mesajı :slight_smile:

Renly’nin ölüm sahnesinde kitapta boğazı kesiliyordu ve satırlarda renly’nin son sözleride geçiyordu ‘‘soğuk,soğuk’’ diye bu beni çok etkilemişti ama dizide resmen oldu bittiye getirdiler adamın son sözlerini söyletmeden canını aldılar :slight_smile:

@baelor bu konuda hem fikiriz sanırım ben ordea boğaz falan kesilcek sanıyodum renly briennle konuşcaktı biraz ama sahneyi kısalttılar ayrıca şu konu gözüme çarptı, kitapta catelyn in muhafızları vardı renly e giderken ama burda hiç yoktu çoook saçma olmuş çünkü savaş zamanında bir kadının tek başına seyahat etmesi son derece tehlikeli arya da ii koydu tywinin yüzüne bakın

1. bölümü çok iyi yaparlar diye düşünüyordum. Renly nin ölüm sahnesi anında gecti. O yaratığı çadırın duvarlarında yansıyan bir gölge şeklinde hayal etmiştim. ve Renlynin boğazını kese3r diye düşünmüştüm. Onun dışında Jaqen kitabı okumayanlar için kim oldugunu bilmediğimiz bir adamı öldürdü gibi gözüktü hiç ayrıntı yoktu. kIsaca izlediğim en kötü GoT bölümüydü :slight_smile:

harbiden çok iyi koydu ya ama her ne kadar lannisterlardan nefret etsemde tywin ve tyrion özel bir saygım var özellikle tywin çok asil bir adam :slight_smile:

Diziye gelecek olursak sadece Renly’nin boğaz kesilme sahnesi değil arya’nın harrenhal a tutsak olmadan önceki maceralarıda vardı yoren öldükten sonra kaçıyorlardı kitap hatırlarsınız belki.bunu da oldu bittiye getirdiler daha çok var bunu gibi ama onlarada hak vermek lazım adamlar amerikan dizisini amerikada çekmiyorlar.maltada dubrovnikte kuzey irlanda da çekiyorlar

Bence her zaman önce dizi veya film izlenmelidir varsa kitabı sonra okunmalıdır.Bu aynen Assasin’s Creed i oynadıktan snra google de geniş kapsamlı bir araştırma yapmaya benzer :slight_smile:

arkadaşlar kitabı varken diziyle uğraşmayın kitapda ki dünya çok farklı daha güzel ve bran’ın yanındaki iki kardeşi atlayıp rüyayı bran’nın gördüğünü göstermeleri beni dehşete düşürdü

bence önce kitap gelir.bu sayede dizide yada filmde olmayan yerleri otomatik tamamlarsın.Böylelikle hem hayal gücün gelişir hemde başka kişilerin görüşlerini görürsün.

kitap her zaman daha iyidir daha derindir karakterleri daha iyi tanırsınız

sana tamamen katılıyorum mesela kitapta karakterlerin içilerinden ne geçirdikleri yzar aama film veya dizide bun u yapamıyorlar

Kitabin snra oknmasi grektiginin sebebi once okursaniz dizide hayal kiriklgna ugrarsniz ayrica diziyi once izlerseniz tam tersine hayal gucunuz daha cok calisir dizide harrenhal u gordunuz kitabinda okudugunzda harrenhal uzerinde hayal gucunuzu daha iyi gelistirebilirsiniz bence

gittikçe daha da ilginç olmaya başaladı dizi acayip bağımlık yaptı :slight_smile:

Senede on bölüm olmaz ama :frowning:

aynen ama olsun bunada razıyım. Bu arada avatar ve üye grubu isimle çelişioyo. O aile senin soyunu katletti ;D

Haha evet, ama Renly reyize saygıdan öyle yaptım. Kral adamdı :frowning: