2. Sezon 6. Bölüm Yorumlarınız

2-sezon

Game of Thrones 2. sezon 6. bölümü yayınlandı. Bu başlık altında yorumlarınızı yapabilirsiniz.

NOT: Türkçe altyazı henüz çıkmadı. (Tahmini olarak öğleden sonra altyazının yayınlanacağı söylenmiş.)

ben Demir Tahta oturmak istiyorum! (Daenerys Targaryen)
-daha önce Demir Tahta oturmuş muydunuz?
daha önce babam oturmuştu… (Daenerys Targaryen)
-bizzat kendiniz oturmadıysanız doğru cümle Demir Tahtı yalnızca “almak” olmamalı mı?

*son soruyu da forumdakiler yanıtlasın…

güzel bi bölümdü snsanın tazı tarafından kurtarılması müthiş olmuş

sör rodrik e üzüldüm yaa yazık oldu adama

evet yine ölcekti ama kitaptan daha erkeen öldürdüler

köpek ne yaptı öyle yaa, yaklaşanı uçurdu arkadaş bide Tyrion a senin için yapmadım dedi kralda bırakın demişti yine akıl karıştırıcı bişey, greyjoy denilen … içinde konuşmak gerek

kitabı okurken bu kadar üzülmemiştim tabi kitapda farklı şekilde ölüyordu ondan heralde

daha öncede söylemiştim tazı küçük kuşa aşık yaa

evet aynen zaten ilk sezon belli etmişti

Bölüm çok iyiydi, hatta bu sezonun en iyisiydi -şimdilik-

[spoiler]Bölüm başlar başlamaz ölümüne nefret edeceğim bir karakter buldum; Theon. Hep garip insan olarak buldum ikinci sezona kadar, ama Robb’un muhafızının dediği gibi "puşt"un teki. Çok sinirlendirdi, umarım Winterfell’de hükümü uzun olmaz.
Kral Toprakları’ndaki iç savaş iyiydi, çok iyiydi, en iyisiydi. Rutinlikten sonra böyle karışıklıklar, epey heyecanlandırdı. Tyrion yine ağzının payını iyi verdi Joffrey’e.

Diğer yandan, Sur’un ötesinde, Ygritte’i çok çirkin beklerken, çok hoş biri çıktı. Sonlara doğru cezbetmeye çalıştı bizim saf oğlanı ama pek başaramadı gibi gözüküyor ve hani cidden de saf bizim piç, bir kızı bile tutamadı, öldüremedi. Ben de gidicem ben de gidicem diye anaokullu triplere girmesini de iyi biliyordu ama.
Son olarak; o ejderhaların çalınacağını biliyordum, çok hava attı, imaj yaptı o ejderhalarla Daenerys. Umarım Dar Denizi geçmenin bir yolunu bulur da planları havada kalmaz. Ve ayrıca tüccarın dediği gibi, bir ordusu bile yok, mantıklı düşünmek gerek, tutkulu değil. Ejderhaları canlandıran kadın, umuyorum bunun da bir çözümünü bulur.
[/spoiler]

Gelecek bölüm için beklediğim çok şey var, neler olacak sabırsızlanıyorum.

ejderhalar artık geri dönüyo ateş ve kan…

O değilde -muhtemelen- gelecek bölümde Martell hanesi geliyor! :biggrin:

gelmez onlar daha yaa

Myrcella gitti oraya. Bi yüzlerini görsek yeter :smiley:

ne zamn görceğimizi biliosun bilmemezlikten gelme

Evet, ama bu dizi olduğu için içimde hala bir umut kırıntısı var :smiley:

Çok güzel bölümdü. Theon Joffrey’den sonra en sevilmeyen karakter oldu herhalde.

Benim için birinci oldu Theon. Ama Joffrey’nin çürük olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. Yine sinir bozucu, yine gıcık, yine çocuk.

osha neymiş öyle yaa

tryion iyi girdi bizim hem salak hem saldırgan krala…

Joffrey en azında puştluk yapmadı. Başından beri aynı tavırı sergiliyor. Ama Theon puştun önde gideni.