2. Sezon 9. Bölüm Yorumlarınız

Bugün büyük gün. Karasu’nun suları kırmızıya boyanacak. Neler düşünüyorsunuz?

valla büyük şeyler düşünüyorum görsel açıdan bekliyoruz artık iki kılıç kalkan kan görelim.

gerçektende son bölümler diğer bölümlere nazaran sıkıcı geçmişti. ne tyrion’un zeki hareketleri ne de başka bir şey yoktu. bu bölüm ile şöyle gözümüz doysun ama ben bunları bekliyorum :smiley:

Heyecanlıyım.Tyrion’un suikastını bekliyorum.Merak etmeyin ölmüyor burnunun yarısı gidiyor.

An itibariyle izledim ve senaryo açısından çok beğendim. Hiç beklemediğim olaylar oldu. Bölüm sonu özellikle harikaydı. Fakat dizinin teknik kısımlarını çokta beğenmedim. O kadar savaş savaş diye bekledikten sonra kusursuz bir bölüm olacağını umuyordum. Tamam, bir “Miğfer Dibi Kuşatması” kalitesinde birşey beklemiyordum ama çok daha güzel olabilirdi sanki.

Senaryoyu yazan George Martin’i tebrik ediyorum. Harika bir iş başarmış.

ben de izledim harikaydı sonunda çalan castamere yağmurları şarkısı cuk diye oturmuş ve şimdi ezbere bildiğim bir şarkı :slight_smile:

Allahımmmm öleceğim süper bölüm.

Adamın sesi Pearl Jam’e benziyor :confused:

http://forum.gameofthronestr.com/konu-castamere-yagmurlari.html

of of bu neydi be
2.sezonun en iyi bölümüydü kesinlikle. cercei’nin sansa’ya verdiği öğütler. tazı’nın ateşten korkması fenaydı. Hele o gemilerin patlaması harikaydı. Tabiki Anne aslan ve Yavrusu öyküsünün tamamı, Cercei ve Tywin reis yaktı kavurdu ortalığı. Tazı’ın krala attığı trip of hani. sansa’yı ben çözemedim tazı alıp eletse süper olacak. Tyrion ne oldu ona öyle be. gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Stannis kitapta kaçıyor diye hatırlıyorum ama burda yakalandı oradan da güzel şeyler çıkacak. Loras ne ayaktı onu anlamadım. Renly ölünce hemen aslan tarafına geçmiş. Yani kısacası Robb’u, Jon’u, Ygritte’yi, Jaime’yi, Arya’yı, Jaqan’ı hiç aratmadı bu bölüm süperdi süper. hatta bu bölümü arşive hd olarak eklicem

Süper bölümdü. İnşallah sezon finali bunun altında ezilmez :slight_smile:

Çok güzeldi yaa.Keşke Sansa da kaçsaydı Tazıyla beraber.

Güzel bölümdü. Yine zamanı dolduran diyaloglar olmasına karşın gemilerin patlama sahnesi çok güzeldi. Karaya çıkma faslı ve saldırı az kişi rol alması nedeniyle biraz kötüydü. 3 katı ordunun sadece surlarda 50 kişiyle bitmesi Ve Stannis’in tek başına surda savaşması sanki ordunun büyüklüğünü hiç yansıtmadı. Öte yandan Tywin diğer bölümde kurtlarla savaşmaya gidiyoruz diyip Kral Toprakları’nı kurtarması da ilginçti. Tywin acaba Robb’u da mı yenip geldi diye düşündüm. Sonuç itibariyle dizinin başladığı andan itibaren savaş filmi olduğunu bu bölümdeki kısmen zayıf sahnelerle olduğunu anladık.

Aynen yaa orda tek başına 5 kişiyle savaşması saçmaydı.Davos ve oğlu öldümü ?

ağır spoiler

[spoiler]çok ağır spoiler

hayır ölmedi yaşıyacak[/spoiler]

Tyrion’un suikastını güzel yapmışlar.Podrick çok güzel seçilmiş.Tam tipine uygun.

Mükemmel bölümdü. Özellikle Çılgın Ateş ile Baratheon donanmasının yakıldığı sahne çok iyiydi.

Şimdi Tyrion ın ölüp ölmediği ile ilgili kesin bişey var mı ?

Var.Ölmedi.

Daha yeni bitirdim hatta şu anda sondaki şarkıyı dinliyorum.
En öndeki atlıyı görünce aklıma 100 tane ihtimal geldi. Bakalım 10. bölümde neler olucak. Aryacığıma ne olucak onu merak ediyorum.