2.sezon 9. ve 10.bölüm hakkında

2-sezon
#1

Öncelikle bu son iki bölümü uzun zamandır izleyemediğim için foruma girip de yapılan yorumlara hiç bakmadım spoiler yememek için… 9u dün gece 10u da az önce izledim. kimler ne düşünüyor ya da akıllara takılan sahnelerde açıklayıcı bir fikri olan var mı onu da bilmiyorum. o yüzden bu konuyu açmak istedim. ilk önce kendi yorumlarımı yapmak istiyorum…

9.bölüm…
bu bölüm zaten savaştan ibaretti ve kimin ne olduğu artık daha da bariz. Cersei’den nefret ediyordum zaten ama bu kadar da olmaz dedirtti resmen bu bir… Tywin beye gelirsek. onu da az biraz adam sanmıştım. Tyrion’a olanlar yüzünden nefret ettiğim tarafta artık bu iki. Stannis beklemediğim bir performans sergiledi daha da ilerler sanmıştım bu üç… Davos ve oğlu öldüler mi şimdi ? öldülerse birkaç bölüm için mi diziye girmişler bu da dört … aaa bide Joffrey korkaklığıyla beni şaşırtmadı bu da beş :slight_smile:

10.bölüm’e gelirsek ki bence bomba bi bölüm olmuş…
kimden başlayacağımı bilemiyorum. beni derinden yaralayan Robbcuğumla açılışı yapayım… naptın sen be Robb. en çok sana güvenirdim ben. Bu hatayı nasıl yaparsın hala inanamıyorum :confused: Jon ise tam gaz devam kendisini tebrik ediyorum. ama artık bi çıkış yolu bulmalı. biliyorum yemin etti ordan kurtuluşu yok ama bi Robb’un yanında görmek istemekle çok mu şey istiyorum… birlik olup daha iyiye gidebilirlerdi. Theon’a gelince. ettiğini buldu mu diyeyim ne diyeyim. Dany ise bu bölümde yüzümü en çok güldüren isim oldu… onun sahnelerinde “İşte buu” dedim resmen haykırarak :slight_smile: her ne kadar Stark tarafında olsam da Targaryanlara karşı da ilgim yok değil… Drogo’yla olan sahnede çook duygulandım belirtmeden geçemicem… her neyse asıl sorularım şunlar… Jaqen’i biri bana açıklasın neler oluyo o kim in mi cin mi nasıl bi insan o… ? ve Mance Rayder beyefendi hakkında bilgi almak istiyorum. Ak yürüyenlerle ne gibi bağlantısı var ? o gördüğüm ak yürüyenlerin başındaki mavi gözlü adam kim?

#2

jagen faceless men adlı bir topluluğun üyesi
link:http://forum.gameofthronestr.com/konu-faceless-men-yuzsuz-adamlar.html

#3

Açıkçası dokuzuncu bölüm olan blackwater , kitapla kıyaslarsak çok ama çok zayıf kalmış. Bölüm kötü olmuş demiyorum kesinlikle , eldeki bütçe ve zamanla yapabileceklerinin en iyisini yapmışlar fakat blackwater savaşı çok ama çok yüzeysel kalmış. Bölümü tv için George Martin yazdığı için değişikliklere bir lafım yok.

Onuncu bölümde Danny’nin ölümsüzler sarayındaki sahnesiyse , yine kitapla kıyaslamak zorunda kalırsam çok ama çok zayıftı. Kitabı okurken açıkçası çok düşünmüştüm bu bölümü tvye nasıl yansıtacaklar diye ve sonuç hayal kırıklığı.

#4

9.Bölüm hakkında

Tywin ve Cersei yi neden sevmedin ki.Cerseinin taht odasında herşey bitti diye beklerken bi anda babasını görmesi ve yüzünün gülmesi güzel bir sahneydi.Davos kurtuluyor ama 3 oğlu ölüyor.

10.Bölüm Hakkında

Jaqen Braavos ta bulunan Yüzsüz Adamlar adlı bir suikast grubunun üyesi.Mance ise Surun Ötesindeki Kral,Sur’un ötesindeki savaşan kabileler arasında uzlaşma sağlamıştır.O atın üzerindeki Ak yürüyen hakkında da bir bilgim yok.

#5

ben kitabı okumadığm için bilmiyorum tabi de izlediğim kadarıyla iyi sahnelerdi. ama okuduğun için daha iyi bilirsin tabi doğrudur o yüzden yani. hakkını yemeyelim yine de beni oldukça etkiledi :slight_smile:

#6

Haklısın kitapları baz almazsak oldukça iyilerdi. Hele dokuzuncu bölüm sonunda çalan ‘‘The rains of Castamere’’ beni ağlatacaktı neredeyse. Her ne kadar bir Lannister şarkısı olsa da , çok severim.

#7

öncelikle spoiler butonu kullanmana gerek yok arkadaşım bu konuyu bu bölümleri izlemeyenler okumaz yani umarım okumazlar :slight_smile: neyse. sevmedim çünkü yanlış duymadıysam Tyrion’a vurulmasının sebeplerinden biri o. ve az kalsın küçük oğlunu da öldürecekti yani. Tywin ise Tyrion’un sağ kol olduğunu biliyodu. ve şuan Tyrion’a olanlar onu ilgilendirmiyo bile. Jaqen’in bilgisini de öğrendim artık teşekkür ederim :slight_smile:

#8

Tamam da neden Tywin’e kızdın ki şimdi :slight_smile:

#9

Tyrion’a kılıç sallanmasının Tywin ile uzaktan yakından ilgisi yok. Hepsi Cersei’nin planı.

#10

Tyrion’a olanlar yüzünden. Hiç alakası yok Tywin’le deme de sakın :slight_smile:

#11

Twyin ile uzaktan yakından ilgisi yok :slight_smile: Cersei’ye uyuz ol bence.

#12

Nasıl yok? Cersei’nin planı olduğunu biliyorum ama Tywin’de hiç bilmiyo gibi bi hava yoktu nedense.

#13

Rivayetimi boşa çıkarmadığın için teşekkür ederim önce. :smiley: http://forum.gameofthronestr.com/konu-itiraf-kosesi.html?pid=17631#pid17631
2x10 adeta üçüncü kitapların bağlı olduğu ipliğin düğümünü çözen bölüm olmuştur.

3 ve 4 sezonda bizi çok şey bekliyor.

#14

Tywin o süre içerisinde Tyreller’le birlikte saldırı planları yapıyordu. Tyrion’un öldürülmesini Cersei istedi. Sebebi ise Myrcella’yı Dorne’a gönderme planını Tyrion’un yapmasıydı. Ayrıca savaşta Joffrey’nin ön saflarda savaşmasını isteyen de Tyrion idi.

#15

ona zaten uyuz oluyorum . Tywin çok masum yani öyle mi :slight_smile: kendisine karşı artı bi nefretim yoktu Lannister olması dışında. ama bu sefer şüphelendirdi beni

#16

Hiç alakası yok Tywin’le :slight_smile:

#17

Tywin’e karşı özel bir ilgim yok benim de elbette fakat serinin en aklı başında ve karizmatik karakterlerinden biri olduğunu da inkar edemem. The rains of Castamere olayını bir araştır spoiler yemeden. Sırf o şarkı yüzünden bile saygı duyarım Tywin’e.

#18

tamam dediklerini biliyorum zaten sadece bu sefer Tywin’den şüphelendim o kadar. Tyrion’u sorsaydı o zaman biliyodu onun sağ kol olduğunu savaştan önce. ne bilim soru işareti çok şuan aklımda

karizmatikliğine karizmatık dış görünüşü bi yere kadar ilgilendiriyo beni. ki bu bölüme kadar bende aklı başında diye düşünürdüm. tamam hala öyle ama bilmiyorum ya yanlış düşünüyo da olabilirim sadece bi düşünce izlediklerim böyle hissettirdi diyelim.

#19

Tyrion Tywin’in yerine vekil Kral Eli’ydi. Yani Tywin’in onu görevinden alması, görevini çalması gibi bir durum yok.

#20

Çalma olayı var demiyorum ki zaten. neyse 3.sezonu bekleyip görelim :slight_smile: