2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu

Başlamıştır efendim.Yine hakem hataları ve tartışmalar gırla gitmektedir…

Fenerbahçe’nin şampiyonluğu ile sona erecektir :wink:

Hic sanmıyor şampiyon yine Cimbom ::grin:

Gs bu sezon çok zayıf gözüküyor. Fenerbahçe de hakemlerin ve federasyonun yürü ya kulum demesiyle şampiyon yapılacak gibi.

Evet haklısın geçen seneye göre motivasyon eksikligi var bizim tek şansımız Fatih hoca o olmasa iddaalı konuşmazdık.Fenerbahçe nin de baskan degisti.Yeni bir yonetim yeni bir sayfa.Taraftarlar tribune akın etti buyuk olasılıkla Şampiyonluk yarışı Gs-Fb arasında gecicek.Beşiktaş ve Başakşehir de arkalarından.Beşiktaş her zaman tehlikeli takımdır ama sanki gerileme dönemine girdiler.Şenol hoca ile Fikret orman arasındaki Tatil polemigi,Oyuncuların buyuk cogunlugunun elden çıkarılmas,kuculme muhabbeti…Bilmiyorum belki de yanılıyorumdur.Ama şu bir gerçek ki ligin kaderini Hakemler belirleyecek.Var sistemini getirdiler boş.Bizim Türk hakemlerini komple teknoloji ile donatsalar yine eyyam yaparlar.Neyse lig daha yeni basladı biraz bekleyelem bakalın neler okucak.

Eksi sözlük deki Fenerbahçe başlığının ilk yorumu “Acıların takımı” ve 99 yılında atılmış.Başkanları değişti,yönetimleri değişti,Hocaları değişti ama makus talihleri değişmadi.Önce Şampiyonlar ligi ön elemesinde Benfica’ya elendiler,Sonra Emre akbaba calımını yediler ve en son Lefter’in isminin verildigi sezonda olası sampiyon adaylarının içinde ilk puan kaybını onlar yaşadı.Eksi sozlukteki o yazar tespitin kralını yapmıs.Umarım bir an once toparlanırlar.Taraftari olmayan belediye takımıyla cekisecegimize,Fener’le,Besiktas’la,Trabzon’la vb.kluplerle cekisiriz.

Fener için zorlu olacak ama kimsenin isyan edeceğini zannetmiyorum.Aziz Yıldırım’ı ve Aykut’u arayacaklarını söyleyenler var yallah evinize burası sizin haddinize değil.

O kadar da degil ama bu sezonda başarı zor cocu da pek iyi degil dün onlar atti biz atamadık o yüzden kazanamadık dedi adamın vizyonu bu.

Ben gene de iyimser yaklaşıyorum Aykuttan daha çok sahiplenecekler Cocuyu.Hoş adamın dediği aslında doğru kıvırmamış onlar attı biz atamadık bu vizyonsuzluk değil dürüstlük.

Daha çok ömer üründüllük ama aykuttan iyidor yine de

Fenerbahce cephesinde 12numara’nın maaslı admini dışında kimse aziz&aykut ikilisini aramaz ama biz Galatasaray’lılar cok arıyoruz :grin: isin sakası bir yana Durumunuz Ali koç’un beklediginden cok daha kotu cıktı borc 5 milyar Tl’ye dayanmıs,Sponsorluk anlasmaları yapılmıs ama kasada 1 kurus yok.2023 yilina kadar butun gelirlerinize temlik konulmus…Fenerium dan aldiginiz urunlerin parasi finansorlere gidiyor adam yine de mırın kırın yapmıyor elinden gelini yapıyor.En basitinden Culyano’yu iyi paraya okuttu (12 m€) keske bizde belhanda,feguli gibi gamsizlari okutsak 3-5 raziyiz…

Isin sportif kismina gelirsek ; Her ne kadar Volkan,hasan ali,Topal-josef brotherslar oynasada yeni bir takım kuruldu ve yeni bir sistem oturtulmaya calisiyor.Avrupa da bu sure 3-4 yili bulsada taraftar sesini cikarmiyor bizde oyle degil hele Fener de hic degil.Zaten 4 yılık bir sampiyonluk hasreti var,evet Ali koc’a tepki gosterilmese bile homurdanmalar baslar,istah kacar,taraftarlar stadtan kopar…Bir takimi takim yapan sey motivasyondur ve bu isi taraftarlar yapar.Biz gecen sene bunu iyi yaptik,hava yakaladik bizden once Besiktas yaptı ama Fener de bu havayı goremiyorum ve acıkcası Cocu’nun sezonu tamamlayacagini hic zannetmiyorum…Bu tespiti Y.malatya macını baz alarak yapmıyorum,Türk futbol kulturunu az bucuk bilen herkes bu durumu rahatlikla gorur…

Kim ne derse desin bAŞKanımız Ali Koç önderliğinde bu sene lig bizim, Avrupa ligindede en az yarı final , Ziraat Kupası da rahat bizim seneye de şampiyonlar ligine gider en az çeyrek final oynarız iki sene sonra da şampiyonlar ligi şampiyonu oluruz :yellow_heart::blue_heart:

40 yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim.

En azında super kupayı bize bırakmışın.tesekkur ederim.yanlız 1 konu da beklentini çok düşük tutmuşun,yakıstıramadım.neden Avrupa kupası yarı finali ? neden kupa degil ? yarı final maçı oynanırken telefonun zili mi çaldı ? uykudan mı uyandın ?