2019 ASOIAF takviminden bir çizim

Elinde uzunpençeyi tutan kesinlikle Jon. karşısında asa ile duran Dany’e benziyor. ve diğer kız Arya mı? aklıma başka bir seçenek gelmiyor eğer Arya ise neden taçlanmış?

Hiç ihtimal vermiyordum ama Nehir topraklarında elinde Robb’un tacı ile fellik fellik Arya’yı arayan Leydi Taşkalp’in Arya’yı taçlandıracağı teorisi gerçekleşiyor gibi.

Sizce bu görsel neyi anlatıyor?

Jon, Val ve Dalla olabileceği de söyleniyor, ve bana da bu daha mantıklı geliyor şu noktada. Asoiaf takvimi sonuçta, ve Dany ve Jon’u bir görselde bile bir arada göstermek şimdilik biraz anlamsız, garip gibi. Asoiaf “gündemi” açısından Jon, Val ve Dalla olması daha olası.

Targaryen kırmızısı ve gümüş saçlar bana direkt Dany’i çağrıştırdı açıkçası. Val daha çok beyaz ile bağdaştırılıyor. Dalla ölmemiş miydi en azından hamile çizebilirdi.

Valla bilemiyorum o kadarını :grin:
Ben de ilk görünce Dany’yi düşündüm ama sonradan yorumlar okuyunca Val olması daha olası geldi.

Bak mesela resmin taslak çiziminde ejderha gölgeleri varmış.

Bir yorumda o gölgeden bahsediliyordu evet… Valla ınşallah Dany’dir, benim daha çok hoşuma gider :smiling_face_with_three_hearts::grin:

Targaryen hanesi yalnız kırmızı değil siyah giyer. Siyah teması daha ağır basar.

İlk görünce o kızı Targ olduğunu düşündüm. Beyaza çalan saç Targlardır ama Val sarı saçlı. Dalla mı ne olabilir mi? Tipine bakmak gerek yine ama taç takmaz ki Yabanıllar.

O oğlan zaten kesin Jon. Yarın adam akıllı bir bakayım. Jon’un üstünde Gece Nöbeti kürkü var. Dany ve Arya ile birlikte çizilirken neden NW elbisesi olsun ki? Ya da bana mı öyle geldi?

Dany nin elindeki şeye anlam veremedim ? Bana da ilk Dany gibi geldi ama elindeki ne, niçin elinde?! çözemedim daha öncesinde elinde böyle birşey var mıydı? bilmiyorum, yok diye hatırlıyorum, işte soru işaretim de oradan ya!!
Jon a benzetemedim ben açıkçasıama yine ilk aklıma gelende oydu kılıca bakınca evet o.
Val ve Dallaya ihtimal vermiyorum ölü biri niye olsun 2019 takviminde, esmer kızda bana genç değil yaşlı geldi Val’e göre biraz

Gerçi sildim ama okunabildiği için olası bir karşı yoruma açıklama yapayım, ben kurt başını görmedim orada. Kurtbaşı kesinlikle kılıcın Jon’a ait olduğunu gösterir Ned Stark olma ihtimali yok.

Şu ejderhalı çizimden kesin emin oldum ki Dany o. Kitabın finaline doğru karşılaşabilirler neden olmasın? Akgezenler zaten ağır bir tema yeterince. 6. Kitapta saflar sıklaşır, Avengers toplanır 7. Kitapta full savaş.

Ejderha çizimi Dany olduğunu kanıtlar gibi. Değnek garip :joy: Ejderhaları terbiye etmek için mi? :grin:

Büyücü Merlin gibi görünüyor. :crazy_face:

Nasil göremedin? Besbelli iste, kurt basi var, Uzunpençe o.

Simdi Targlar Valyriali ya? Valyrialilar da eskiden çobandi ya? O asa/degnek ona bir gönderme iste, Dany nereden geldigini unutmuyor falan…
:stuck_out_tongue_winking_eye: :smile:

Hepinizin yeni yili kutlu olsun arkadaslar! :kissing_closed_eyes:

Hasta hasta güldürdün beni teşekkür ederim :laughing: Sopayı kaldırmış şevkle onları güdeceğini anlatıyormuş falan gsgsgshdhsh

Teşekkürler😍 senin de kutlu olsun. Umarım hepiniz iyi bir yıl geçirirsiniz. Sağlıklı ve mutlu…

Geçmis olsun :confused:
Güldürdüysem ne mutlu bana :smile:
O degil de, artik bu resmi ne zaman görsem, ejderhalari nasil güdecegini sevkle anlatan bir Dany canlanacak kafamda, tesekkürler! :joy:

Val’dir o Val…

Sabahleyin gözümde gözlük yokken bakmıştım göremedim.

Ayrıca neden alıntı yapıp vuruyorsun ki? Bak negzel Dany’dir o Dany’dir diye yorum atmışım, Sym ne güzel yazmışsın de, beğen falan.

Yoksa az önceki konuşmanın intikamı mı?

Wuuuu harbiden iyi denk gelmis! :joy: Istemsizce, farkinda olmadan oldu ama intikam evet :joy:

Neyse baslik sapiyor, saptirtma basligi, mod oldum birde, hiç yakismiyor :smile:

Dany’dir… Insallah!
Dogru, bir araya gelebilirler de bu çikacak olan (ama bir türlü çikamayan) kitabin sonunda. Ama büyük olay simdi, o yüzden bunun görseli yapilir mi? Hemde bu sekilde?
Kim çizmis bunu bu arada? Bu takvim neyin nesi?

Büyük olay ama aynı zamanda gerçek olacağı kesin olan bir olay ;). Dolayısıyla kitapta olacak denmesi ya da ima edilmesi gaz bir fragman etkisi yaratır. Normalde kitabı almayacak olanlar bile alabilir bu yüzden.

Bir de atla deve değil aslında. Westeros’a ne kaldı ki? Alt tarafı son savaşı kazanıp yola koyulacak. Ha Martin amca istese 2 kitaba bile yayabilir ama sonraki aşamalar dizide birkaç bölüm falandı.

bence de dany o kız. :slight_smile: elinde ki uzun bir asa ya da kırbaç olabilir mi :thinking:
genel tahminim de eğer resim geleceğe yönelikse 3’lü:sansa(kız arya’dan daha büyük ve saçları jon olarak düşündüğümüz kişiden daha açık),jon,dany(bu da bizi az çok dizideki duruma getiriyor zaten)
ya da yine geleceğe yönelik:arianne,dany,jon (kış rüzgarlarında en etkili olacak isimler ya da hükümdarlar.) şuradaki white queen dizisinin trailer’ında ki gibi 3’lü bir toplantı olabilir:

eğer geçmişten bir sahneyse val,selyse ve jon da olabilir belki. :thinking:

Hocam sen böyle deyince ikinci kez baktım evet biraz ışıklandırma etkisinden saç daha koyu gözükmüş olabilir ama buradan yola çıkarak Sansa demek biraz abes sanki :sweat_smile:. Sansa olsaydı eğer kızıl saçı iyice belli olurdu.

Bunun dışında Arrienne ihtimalini tuttum, başındaki taç benzeri şeye de açıklık getiriyor sanki. Hani prenses falan ya.

kesinlikle gölgelere bakarsak ışığa yakın olan kızın saçları daha açık olması normal. Çizmi yapan kızıl saç çizmek yerine kahverengi çizmişse tonlamadan da diyemeyiz çünkü Dany’nin pelerini gayet kırmızı.

Belli ki KR’nin sonu veya BR’nin içerisinden bir kesit olması yüksek ihtimal. Dany Westerosta, Arya da büyümüş.