2019 ASOIAF takviminden bir çizim

esmer kız ve jon un gözleri kapalı bu da bir ayrıntı
esmer kızda ejderhanın üstünde, ayrıca jon ve esmer kızda taç var sarı kızda taç yok .
ben sarı kızın kırmızılı başka bir kadında olabileceğini düşünüyorum
elindeki sopa da cidden garip
bu arada esmer kız ve jon un yönü birbirlerine, sarı kız jon a doğru
benim dikkatimide b ayrıntılar çekti
esmer kızın Sansa olduğunu hem düşünüyorum (aleyn olarak şuan siyah saçlı) ama resimde kırmızı ve siyah hakimiyeti varken kızıl saç kullanmaları gerektiği için yok o değil de diyorum

Yalnız bunu söylemekten nefret ediyorum ama Dany’e boyun eğiyor havası var ikisinde de.

Açıkçası kitapta dizideki gibi olmamasını umuyorum.

Bence volantisli sarışın bi kırmızı rahibe o kadın :slight_smile: …diğer kadın da Lyanna, ölmemiş, adalarda ve bataklıklarda saklanıyormuş :stuck_out_tongue:

Jon’un gözleri kapalı ortamda rahatsızlığı belli. Arya olduğunu düşündüğüm kız sinirle yana bakmış. evet gerici bir ortam havası var. Ama ejderhalı kıza da ihtiyaçları olduğu bir gerçek. Zamanla severler :slight_smile:

Fark ettiysen burada kar yok Ejderha kayası olabilir taşlık kayalık bir alan.

Mesele sevmeleri ya da sevmemeleri değil. Zaten kitabın bunların birleşip dünyaya karşı gelecekleri yönünde gelişeceği açık bence. Mesele bend the knee olayına girmeleri. Diz çökmeleri. Doğrusunu söylemek gerekirse ben daha çok müttefik olmalarını, gerekirse evlenip we are equal’a bağlamalarını isterim. Ama dizide görünen şey aşık olup, hayran kalıp işte benim gerçek kraliçem diyen bir Jon. Son sezonda muhtemelen aslında eşitiz lan’a bağlarlar. Ama gidişat dizide böyle oldu aynısı kitapta olmaz umarım.

Benim düşüncem o 5 ana karakterin yani Jon Dany Tyrion Arya ve Bran’ın orada bir araya gelecekleri yönünde. Bu senin bahsettiğin nokta da kafamdaki ihtimali güçlendiriyor. Neticede diyarın fethine başlanan, sembolik açıdan önemli bir yer. Hem Jon hem de Dany için kan hakkı açısından önemli. Onların diğer yancı ana karakterleri de onlarla olursa her şey süper olur işte. İttifakın merkezi olarak Dragonstone’u görürüz.

Şahsen ben hala eğer Dany ise o şekilde resmedilmesini garip buluyorum, cidden büyücü gibi yapmışlar. Kırmızı onun kırmızı ejderha Targlığına işaret ediyor diyelim de asa ne :joy: Hükümdalrık asası da değil ki tahta sopa. Başka biri olamaz mı? Kız fazla sarı sanki? Sworn dalgaya vurmuş ama cidden ben de düşündüm bunu; kırmızı rahibelerden biri olabilir? Sonuçta taslakta ejderha var ama zaten Jon bir ejderha… Ama son halinde de ejderha yok. Yani Dany olmayabilir o kadın.

Suratsız ifade var Jon ve Arya’da.

Aslında Dothrak başganlığıyla alakalı bir şeydir belki de. Barbar herifler ya. Liderleri özel bir asa taşıyabilir falan.

sansa’nın saçı kahverengiye yakın bir kızıl diye hatırlıyorum.sonbahar kızılı mı ne diyorlardı. ayrıca resimdeki genel ışık akşamüstü gibi.dany’nin saçı bile -eğer dany’se- daha koyu üstlerden. dany ve koyu saçlı kızın saçının üst kısımları gölge de kaldığı için daha siyah. koyu saçlı kızın saçı aşağı doğru giderek açılıyor.

benim sansa olduğunu düşünmemin sebebi birazda kıyafetten. dizidekine benziyor. kuzeyli leydilerin gösterişsiz kıyafetine… arya’yı bu kadar leydi görebilir miyiz emin değilim :thinking: ayrıca martin en başta düşündüğü gibi zaman atlaması yapmadığı sürece-ki vazgeçmişti- bu kadar büyümesi pek mümkün değil arya nın.

resimde arkası dönük kız resmin ışık hakimiyetine göre daha açık tarafta kalmış sanki. onun da etkisi olabilir o elbisenin kırmızılığına.

Esmer kız Arya olamayacak kadar büyük geldi bana. Beni yüzden ona bir isim vermek istemiyorum. Yoruma açık bir halde yani, ister Asha Greyjoy de ister ışık vurmamış Sansa veya daha az esmer Arianne. Diğer ikisi içinde net söylenebilecek kişi Jon. Arkası dönük kız Dany çok büyük ihtimalle ama neden elinde asa var ? Yanlışlıkla Harry Potter evreninden gelen biri mi yoksa ? Şu zaman döndürücüyü az döndürün be abi :smiley:

Val olma ihtimali gönlümden geçen ihtimal. Ben Val Jon ilişkisi istiyorum. Daha samimi geliyor Val. Dany’de Daario ile olsun hatta Yaşlı Dadı ve Lord Walker ilişkisi de beklenmedik olmaz :slight_smile:

resmi indir bak kırmızılı kız birşeyler söylüyor jon dinliyor esmer kızda onaylar havası var
farklı bir resim bu sanmıyorum sansa olduğunu Arya hiç değil saçlar çok uzun ve iki kıza göre yaşlıda

Esmer olan Alys Karstark olabilir Thenn Magnar’ı ile evlendi o yüzden taç takabilir. Kırmızılı Val’da değildir Dany’de, kızıl rahip olması olası boyun eğmelerinin sebebi bu rahip yanında ejderhalarla geldiği için olabilir. Alys rahipten pek hoşnut değil ama gücünün farkında olduğu için bir şey yapamıyormuş gibi duruyor.

Hmm evet aslında olabilir.

Alys Karstark ihtimalini tuttum.

Güzel dedin de kadın o :smiley:

Resimdeki hallere bakarak karar vermeyin bence… Ona bakarsak o yaştaki kız için o göğüsler de aşırı büyük. Diğer yandan bu mantıkla yaklaşırsak kızın saçları, Sansa için fazla kısa; sarı kızın saçları da Dany için aşırı uzun(şu an kısa saçları var). Bu resim meselesi sanatçının kafasındaki şekil, kitabın birebir betimlemesi değil. Jon’un yüzü de uzun olmalı ama o kadar uzun değil daha çok ovalimsi resimde.

Sen de her ihtimali tutuyorsun. :smiley:

Alys, evlenince falanca ile niye taç gibi bir şey taksın ki? Kuzeyde böyle gelenek var da ben mi bilmiyorum? :smiley:

Yalnız bir takvim resmi yüzünden ne muhabbetler dönüyor ha :d ehehehhehehe

Dothraklar dizideki gibi diz çökecekler Dany’e muhtemelen. Ölümsüzler evindeki kehanette var.

Ben her şeyi değerlendirmeye alırım.

Bilmem Arya neden taç taksın?

heee eline asa mı vermişlerdir, diyorsun? İyi de şu ana kadar böyle bir şey görmedik, Khal Drogo da veya diğerlerinde gördük mü? Sanmam.

Ben hala kırmızı rahibe olabileceği üzerinde duruyorum. Melisandre bile olabilir. Diyeceksiniz ki o kızıl! Evet ama o saçları muhtemelen boya, ölü üstat doğal olmayan bir kızıllık olduğunu söylemişti, malum şu kuram var ama tamam, o da olmayabilir ama kırmızı cübbe bana ister istemez kızıl rahibeyi çağrıştırıyor.

Baktım nete de ağırlıkta Val ve Dalla olabileceği yönünde görüş bildirilmiş ama Mance açıkça “benim kraliçemin tacı yoktur” gibisinden şeyler söylemişti. Yabanıllar taç takmıyor ama yukarıda da söylediğim gibi bu, sanatçının kafasındaki şekil de olabilir; karikatürize edilmiş hali olabilir.

Diğer takvim resimlerine bakarsak bunu görüyoruz.

Frey mi bu yoksa? :smiley: Yani değil, kim? Muamma, belki önemsiz biri. Kuzeyde kar vardır, burada kar yok. Yani tamamen karikatürize bence.

Bu son resimde de asa var.

Ben kesin şu demiyorum artıkın, muamma; Jon dışındakilerin kim olduğu kesin değil.

Babası “kraliçe olacaksın” dediği için takmış olabilir, o ise. :smiley:

Leydi Taşkalp, Jeyne Westerling, Jon Snow olabilir deniyor.

Valla olabilir. Öyle olmasını da çok isterim. Ben Cat’in Jon’a karşı olan görüşlerinden arındığını düşünüyorum. Jon Cat’e Ned’den kalmış son şey ayrıca çocuk aynı Ned, Jon der Robb’un intikamını alıcam falan…

ben sanmıyorum siyah saçlı kızda sarı kızın hizmetkarı havası var ve ağaçlı resimdeki adamın cübbesiyle aynı cübbeyi giyiyor sarı kız aynı sopa

kenardaki mavilik tuhaf gözüküyor sanki iki farklı dünyalar gibi

Asa ve taç monarşik gücün sembolüdür bildiğim kadarıyla. Ortaçağ krallarının, prenslerinin ve hatta bazı papaların resimlerini incelerseniz ellerinde küçük bir asa ile resmedildiğini görürsünüz belki oradaki asanın anlamı bu olabilir ama emin değilim çünkü kastettiğim asalara pek benzemiyor. Sıradan bir sopa gibi daha çok.

Çoban sopası, büyücü sopası gibi.

Taşkalp’in uzun kızıl saçlar var ama aynı zamanda şu an beyaz ve dökülmüş… Jeyne ne alaka? :smiley: