2019 ASOIAF takviminden bir çizim

cümlenin hem çok doğru hem de çok yanlış olması :joy:

iki farklı evren olması doğru çünkü mavilik büyük ihtimalle fotoğraf olarak çekip yükleyen kişinin objektifi asoiaf evreninden bizim evrenimize taşıması sonucu olmuş. Yüksek ihtimal noel hediyesi olarak geldi mavilikte hediye kağıdı falandır.

:rofl::rofl::rofl:

Ben ilk kumaş falan sandım ama iyice bakınca kağıt gibi ivit :stuck_out_tongue:

Bence gayet açık; Kırmızılı kadın Melisandre, asası var çünkü yaşlı haline geçmiş bir şekilde, belki Jon’u geri getirdikten sonra görüntüsünü kaybetmiştir… Hem saçları da kır halinde, kır olmasaydı bile Shiera Seastar ile Bloodraven’ın kızı olduğundan zaten normalde gümüş, platin falandır saçları…Her neyse diğer kadın da, onların mevkisinde taç takabilen tek kişi Selyse Florent. Normalde daha çirkin ve daha yaşlı ama bana kalırsa tek mantıklı açıklama o… Selyse, Melisandreyi tapar şekilde saygı duyuyor, Melisandre’nin Jon ile ilgili planları olacaksa, ona yardım edecektir, ama resimdede olduğu gibi, bir yandan da Jon’u hazetmiyor ve küçümsüyor.

Evet, bu da bir bakış açısı. Beğendim. Teşekkürler. :slight_smile:

Dalla öldü diye hatırlıyorum doğum sırasında. Yabancı bir forumda Val ve Dalla’nın eski tanrıların rahibeleri olabileceğine dair bir teori okumuştum. Val prenses olmamasına rağmen hala yabanıllar arasında saygı gören biri sonuçta. Bu teoriye göre Jon’un bedenini saklayıp (kulesinin dibinde bıçaklandı Jon diye hatırlıyorum.) daha sonra onu diriltecek kişi Val. Melisandre ile aralarında bir çekişme de olabilir. Hatta isimlerden yola çıkarak Valhalla olgusunu da kapsıyordu bu teori. Fırsat bulursam bir ara çevirmek isterim, daha önce çeviren yoksa.
Bu resimde de Melisandre ve Val’in Jon üzerindeki etkileri temsil edilmeye çalışılıyor olabilir diye düşünüyorum. Eksiğim varsa söyleyin lütfen, ilk girim bu. İyi forumlar dilerim.

ilginç ve güzel bir bakış açısı ama resimdeki kadın val olarakta yaşlı gibi ve de kırmızı kadına tam itiat ediyormuş havası var. yada bana öyle geldi

Bayağı ilginç geldi yakında çevirirsen sevinirim

Hatalı davranmışlar çünkü İlk İnsanların inancında “rahipler/rahibeler” sınıfı yok, böyle bir şey olsa zaten evlilikleri gerçekleştirirlerdi. Kuzeylileri bir nevi doğaya tapan insanlar gibi düşünürsek mantık yapılarını çözebilirsin.

Aslında hayır, öyle özel bir saygı görmüyor. Diğerleri ne kadar ise o da o kadar.

Bu evrende 2 diriltme gücü var; buz ve ateş. Buz tarafının diriltmesi için Sur ötesinde ölmen gerek, sana aracısız etki ediyor dirilme büyüsü… ateş için ise aracı gerekiyor, genelde de R’hllor’un takipçilerinden vs. olmak gerekiyor ama her birinin bu yeteneğe sahip olmamış olabileceği de düşünülebilir çünkü Thoros’a göre zaten gücü yok, ilahı onu araç olarak kullanıyor.

Val’ın diriltme gücü haliyle olamaz. Zaten rahibe gibi bir şey de olmadığı gibi “büyü” den hoşlanmayan, ondan korkan bir kadın. Ablası Dalla bile Jon’u büyüden uzak durulması konusunda uyarmıştı.

Foruma hoş geldin.

Farklı bir bakış aşısı ve hoş bence ama fotodakilerin ikisi olduğundan şüpheliyim. Mel. kırmızı saçlı iken Val sarışın. Buradaki büyücüyü anımsatan “kırmızı cübbesi” olan biri ve diğer taçlı ise kumral.

Kırmızı cübbe akla doğrudan “kırmızı rahibeleri” getiriyor.

Değerli Ayça, biraz gündemden koptun sanırım. Eski tanrıların rahibeleri var, bir official telefon uygulamasında Bran’ ın görüsündeki beyaz saçlı kadının eski tanrıların rahibesi olduğu yazıyordu.

Orman cadısı değil miydi o kadın?

Yok Ayça, konuyu aradım da bulamadım, yeni ögrendiğimiz bişeydi eski tanrıların rahibeleri oldugu zaten. Daha önce ben de bilmiyodum.

Ahahha konuyu ben açmışım. :crazy_face:

Tamam, özür. Kadim zamanlarda İlk İnsanların rahibeleri varmış (elbet bu bilgi, uygulamadan yanlış eklendi diyerek silinmedi ise :stuck_out_tongue: Şahsen para istedikleri için o kısma erişimim yoktu.)

Lakin artık rahiplik sınıfı yok, olsaydı görüyor olurduk. Evliliklerde yer alırlardı ki Theon da SArya evliliğinin kısa olmasının sebebinin “rahip olmamasına” bağlamıştı.