31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçları

Son yılların en tuhaf seçimi olmuştur ;

31 Mart 2019 yerel seçim sonuçlarına göre el değiştiren belediyeler:

ısparta: mhp’den akp’ye
giresun: chp’den akp’ye
bilecik: akp’den chp’ye
zonguldak: chp’den akp’ye
ığdır: hdp’den mhp’ye
amasya: akp’den mhp’ye
karaman: akp’den mhp’ye
erzincan: akp’den mhp’ye
çankırı: akp’den mhp’ye
kütahya: akp’den mhp’ye
kastamonu: akp’den mhp’ye
bayburt: akp’den mhp’ye
kırşehir: akp’den chp’ye
ankara: akp’den chp’ye
antalya: akp’den chp’ye
ardahan: akp’den chp’ye
artvin: akp’den chp’ye
bolu: akp’den chp’ye
adana: mhp’den chp’ye
tunceli: hdp’den tkp’ye
bitlis: hdp’den akp’ye
şırnak: hdp’den akp’ye
ağrı: hdp’den akp’ye
geçti.

akp (-8) 14 ili kaybetti, 6 yeni il kazandı.
chp (+6) 2 ili kaybetti, 8 yeni il kazandı.
mhp (+6) 2 ili kaybetti, 8 yeni il kazandı.
hdp (-5) 5 ili kaybetti.

Kaynak : Negatif entropi /Ekşi sözlük

İstanbul’u bekliyorum gözlerim kapalı :thinking:

0 Likes

Meydanları boş bırakmayalım. Salı günü anca açıklanır resmi sonuç

0 Likes

Kıravatına kurban olduğuma bakk ! Türk siyaseti,Türk siyaseti olalı senin gibi Troll görmedi.Tek bir miting yapmadan,1 kuruş harcamadan,iktidarın sırtından oylarını artırdın.Akp’nin senden aldıgı secmenleri kaşla,göz arasında onlardan geri aldın.Üstüne bir de Teşekkür aldın.Havuz medyasının övgülerine mazhar oldun.Sinegi öptün,belini incitmedin.Ömrümde bundan Kral hareket görmedim.Varsın sana stepne desinler reyizzz,seni de anlayan birileri var (Ben)…

1 Like

Adam tam anlamıyla Tywin Lannister. Biz dalga geçtik kendisiyle, ama herif rains of castemere ile karşılık verdi.

0 Likes

Zeki lann gibi mağara altından küçük sesler çıkartarak büyük başarı yakaladı. Helal olsun sana :wolf::wolf::wolf:

0 Likes

altı ok fırlattık adanadan

0 Likes

Tunceli yi de almışınız.hayırlı olsun.

0 Likes

oraya da buradan bir çekiç orak fırlattım

0 Likes

Desene hozat da,Cemiş gezek de,Munzur da artık şanlı Baratheon geyiği dalgalanacak.Türkiye tarihinde bir ilki gerceklestirdiniz.Devrim yaptınız.Sizi canı gönülden tebrik ediyorum.

0 Likes

teşekkür ediyoruz. Bu daha başlangıç. Stannislin Barathenin öncülüğünde Rhllor nasip ederse daha çok yolumuz var

1 Like

O degil de simdi reyize,Ekonomi yüzünden kaybettik,Yanlış aday gösterdik diyecekler.Kimse ona Basaksehir futbol klubu yüzünden kaybettigini soylemeyecek.En cok buna üzüluyorum :pensive:

0 Likes

reyisi yanıltıyorlar :disappointed::disappointed: sabır kardeşim sabır vakit ders verme vakti değildi… 2023 bomba dönüş…

0 Likes

çıkan oyu kabul etmeyip, tekrar tekrar saydırmak demokrasi oldu bu seçimde

3 Likes

Bizde demokrasi yok,İleri demokrasi var ! İleri demokrasi de bu tür şeyler normaldir.Gerekirse tekrar seçim yapılır.olmadı mı ? bir daha ! İktidar partisi İstanbul’u alana kadar devam ! Buna saygı duymak lazım.Bu durumun rantla alakası yok,herşey Millet için.Dış güçlerin oyununa gelmeyelim,Bagımsız kurumlarımıza güvenelim,Tarafsız Cumhur’umuza kulak verelim,Musterih olalım lütfen.

2 Likes

2 Likes