6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Neden? Nereye gidiyon? :smiley:

Ben biraz maymun iştahlı bir şahsım. Bir şeye belli bir dönem çok ilgi gösteririm. Ancak bu ilgim kalıcı olmaz asla. Belli bir süre sonra sıkılırım ve bir zamanlar deli hibi takip ettiğim şeyi umursamam. Geçen senelerde MCU merakım vardı şimdi ise Avengets İnfinity War’a bile gitmedim. Bir ara Öne Piece takip ediyordum Hatta forumdan çok mesaj atıyor diye banlamışlardı ama şimdi 3 senedir falan okumuyorum. Muhtemelen 6. Kitap çıkınca yeni kitaba 10 sene olduğu için teorileri tüketince azalarak bitecek. Artık 10 yıl sonra Birgün televizyonda zap yaparken ünlü yazar GRRM’nin son eseri bahar rüyası bayilerde diye bir NTV haberi görürüm, gençliğimde ne takip etmiştim be derim öyle.

Anladım. Ben de biraz benzerim sanırım; Harry Potter, Tolkien; Star Wars ve şimdi GoT. Olağan aslında bence.

2023’te çıkacak

20180522_193742

Ekşi sözlükte 2001 yılında Asoiaf hakkında manyak seri ama çok yavaş çıkıyor kitaplar ne yapacağız diye yorum atan biri vardı. 2001… Ben o zamanlar 5 yaşındaydım sadece forumdaki arkadaşların ciddi kısmı henüz doğmamıştı. 17 sene dile kolay… Biz gene çok şanslı sayılırız. O adam sözlükte aktif hala mesaj attım geçen konuştuk biraz. Final muhabbeti yapınca valla hiçbir beklentim kalmadı artık bitse gitsek dedi. Adam o derece bunalmış sadfas

5 yaşında mıydın? Huaa 13 yaşındaymışım. :smiley: Ben dizi ile başladım olaya, kitapları da geçen yaz okudum, haliyle beklemek çok fazla koymuyor o arkadaşa nazaran. :smiley:

En iyisi benim gibi mola vererek yavaş yavaş okumak kitap çıkmadığı için 10 pov okuyorum sonra başka kitaba geçiyorum

Evet 96’lıyım, küçük sayılırım size göre.

Geçen yaz mı? Foruma 4 yıl önce üye olmuşsun biraz fazla spoiler havuzunda o kadar uzun zaman kitap okumadan dayanmak nasıl bir duyguydu biraz anlatabilir misiniz bize :smiley:

Ben de ocak, şubat gibi okudum sanırım. Ben parça parça okudum baştan okumak yerine. Merak edip ilgimi çeken kısımları. Sonra madem öyle neden hepsini okumuyorum dedim.

Ya çok zor olmadı, fazla girmiyordum. Daha çok da dizi ile ilgili tartışmalara bakıyordum. Kitapları okuyunca coştum ben. Zaten hasbelkader bir şeye bakınca da anlamıyordum. Misal 6. Kitabın yayınlanan Tyrion Povunu okuduğumu(ve Arya) ama hiçbir şey anlamadığımı hatırlıyorum. Anlamayınca spoiler de olmuyor. :joy:

Ben kitapları okumadan çoğu şeyi biliyordum. Euron, Victorian muhabbetlerini, Dorne muhabbeti ve Arrienne eylemleri, Lady Stonehearth, kapsamlı Stannis planı falan…

Kitabı okuyunca gerçekten sürpriz olan bir şey oldu mu bilmiyorum :smiley:.

Kitap çıkmış arkadaşlar hayırlı olsun, ben almaya çıkıyorum şimdi siz de çıkın alın bir ara.

Ahahah bende de aynısı var sanırım. 2016’da utanarak belirtmeliyim ki Kurtlar Vadisi fanıydım. Ama öyle böyle değil. Yaz gibi Animelere sardım. Ama öyle ayılıp bayıldığım bir Anime olmadı. 2017 başlarında da büyük oranda Super-Hero yapımlarına ilgi duymaya başladım. Özellikle Logan. Trailer’ını tekrar tekrar izlemeler felan. Film çıktıktan 2 ay sonra izleme fırsatını buldum. Ve sonuç? Meh. Aniden tüm süper-kahraman evrenlerine karşı saygım da sevgim de ölmüştü. 1 yıldır da ASOIAF ile yatıyor, ASOIAF ile kalkıyorum. Kendisi yüzünden hiçbir şeyi beğenmeyenler bir herife dönüştüm, ASOIAF çıtayı o kadar yükseltmişti ki. Dost Kayaoğlu karşımda diz çöker tövbe eder. Ve yine o maymun iştahlılığın yaşanacağını düşünmüyorum, çünkü ASOIAF benim bir seriden beklediğim her şeyi nezlinde barındırıyor.

@StarWolf 2023 geyiğini bende 1 yıldır The Winds of Winter ile bağdaştırıyorum bak, forumda yapmayı unutmuşum :D.

O entry’ye sürekli rastlıyorum niyeyse :D.

Bende aynısını yaşamıştım bak :). İnciğine cıncığına kadar yaşanacak her şeyi biliyordum. Spoiler butonuna basmadan duramayanlar var ya hani, o benim işte :).

@Gilgamis olmaz olsun öyle bir mantık :). Bir tarafta politika üzerine kurulmuş komplike bir karakter hikayesi var, bir tarafta da populizme kaymış klişe bir ergen hikayesi var. Haşa diziyi izleyipte kitabı okumamak, bu dünyadaki en büyük gerizekalılıklardan biridir.

Hala çıkmadı mı? :frowning:

Bu sene çıkmıyor, açıklama yaptı.

Ya her ne kadar beklemeyeceğim desen de bekleyen napacan. Kesin bir başka dizi başlar ama diziden önce kitap çıkar. Sonrasında ise bu dizi hakkında konuşuruz

Pencerede bekliyorum ben. Belki daha hızlı gelir diye…

2 yıldır en çok beklediğim şey bu kitap ama daha baya vakit var çıkana kadar iyice ingilizce öğrenip çıkar çıkmaz okuyabilirim diye düşünüyorum.

Martin inşallah ölür de kitap çıkmaz :smiley:

Bu tarihi Allah ve Martin biliyor sadece ve her ikisi bizlere bir haber vermedi henüz.

Bence Martin’de bilmiyor ne zaman çıkacağını.