6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Biliyorum kabul etmediğini, İlber’de kabul ediyor ama kanıt yok diyor yani yorum yapıyor sadece.

Er meydanından kaçan Padişahının bahanesi mi bu?

Bölünmek mi? Türk yurdu kayı boyuna itaat etmeli. Şah İsmail ve türevleri asıl bölücüler. Nezdimizde sadece isyancılar.

Jan Sobieski’ ye selam olsun :smiley:

Osman oğlu türke ihanet atti arap oldu.

La zaten böldük biz böleceğimizi, aldık alacağımızı. Aha orda kocaman Azerbaycan ülkesi, kuzeyiyle güneyiyle, Aha iran mollasının başı bile bizden :slight_smile: Kayının milliyetçisi bile bizim el işaretmizi kendine kullanıyor, bizim çırpınırdı karadeniz şarkımızı söylüyor.

Sonuçta Rus kankalarınız size cehennemi Yaşattı. Biz olmasak olmazdınız.

@argos

Çok defalar er meydanına çıktığımız halde kaçıp kalelerine sığınan şahları saydırma .s

Şayet kurtlar kedilerle oynamaz zaten .s

Haklısın, hala yev, ov gibi soyadları kullanan yarı Rus olmamalıydık .s

Bir gün tüm Turan birleşecek!!

Sizin daha obanız piyasada yokken biz Moskovayı yağmalıyorduk.

Siz arap sevici sözde Türk olan padişahlar için “Sen ey Türk-i peri peyker” / “sen ey peri vücutlu, melek endamlı Türk!” Diyen şahı üzdünüz…

Bir Şahım var bin sultana değşmem !!!

Say ben de hayatı boyunca saraydan çıkamayan, kadın sultanların, dönme paşaların elinde oyuncak olan Sultanları sayayım.

Halkım 200 yıl Rus esaretinde kaldı ama asimile olmadı. Tatarlar sürüldü, Ahıskalılar sürüldü, bir çoğunun soyukırıldı, nice türk eli ruslaşdı, hırıstian oldu. Ama biz direndik, rus geldiğinde direndik, osmanlı kaçtığında direndi, iran türkleri elleriyle tahtı persleştirdiğinde direndik. Türkiye bizden yüz çevirdiğinde direndik. 70 yıl Sovyet ruslaştırma politikasına direndik. Ve hala varız.
Siz yül yıllar boyunca araba hükmetdiniz kendiniz araplaştınız. s

Üzülme kıpçak kardeş, hangi rus’ u kazısan altından tatar çıkar.

‘‘Orduya ilk katıldığım günlerde, bir arap binbaşısının ‘kavm-i necip evladına sen nasıl kötü muamele yaparsın’ diye tokatladığı bir anadolu çocuğunun iki damla gözyaşında Türklük şuuruna erdim. onda gördüm ve kuvvetle duydum. ondan sonra Türklük benim derin kaynağım, en derin övünç membaım oldu. benim hayatta yegane fahrim, servetim, Türklükten başka bir şey değildir.’’ Mustafa Kemal ATATÜRK

Ya zaten gen haplogrubu j2 olmayan hiç milliyetçilik yapmasın bence :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bende ırk tespiti için DNA testi yaptırmayı düşündüm. İnternet üzerinden cüzi bir paraya yapıyorlar. Dilinden yanağından deri parçasını alıp kargoluyorsun falan.
Sonra büyük oyunu gördüm.

Dış mihraklar gen haritamızı çıkarırken yanlış hesaplasınlar diye bu teste girmekten vazgeçtim.

100 usd gibi cüzzi bi para evet :smiley:

Bende yaptıracaktım da anne tarafım tatar ondan eminim ama baba tarafı çok şüpheli, arap falan çıkarlarsa asarım kendimi o yüzden cahillik mutluluktur diyerek yaptırmıyorum.

Arkadaş başlık nereye gitmiş? İnsan buraya girince çok başka bir şey bekliyor, malum. :smiley:

En J2 de bizim bölgeymiş haa. Napsak, bu yaştan sonra ırkçı mı olsak?

Bu arada J2 olunca noluyor? Üstün ırk falan mı?