6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Yok kadam en çok gen karışıklığı olan yerler koyu yeşil

J2 bizim gn işte argos, yani genetik olarak oğuzların en fazla yaşadığı bölge, hatta ortaya çıktığı bölge.

Hani 1.kitabın sonunda Maegi Dany’e bir söz söylüyordu işte dünyanın sonu geldiğinde filan misali şimdi onu alın 3 le çarpın kitabın çıkış tarihini buldunuz.

2019 sonunda veya 2020 baharında çıkabilir.Adam besbelli dizinin bitmesini bekliyor.Çoktan kitabı bitirmiştir.Hatta ufaktan 7.kitaba başladığını tahmin ediyorum.

2023 hedeflerine Martin’de varım diyor bence o yüzden 7.kitapla beraber 2023de çıkacak bence.

1. kitap için doğru olabilir ama 7. kitap 2053 te serinin tamamen bitmesi ise 2071 i bulacak.Martin büyük bir adam ve bunu hep hissettirmiştir.

Martin kitabı kesinlikle bitirdi diziyi bekliyor diziden sonra çıkar ben 2019’un ikinci yarısından sonra çıkacağına inanıyorum son kitap ise fire and blood 2’den sonra çıkacak deniyor ama o adam son kitabı ölümünden sonra yayınlatmazsa hiçbir şey bilmiyorum

Kitabı bitirdiği ve beklediği iddialarına karşı çıkıyor ama böyle bir şeyi onaylayamaz yoksa hayranlar büyük tepki verirler. Bu yüzden ben de öyle olduğunu düşünüyor hatta umuyorum, çünkü öbür türlü bir türlü bitirememiş olacak ki daha kötü bence. Hem belki 7. kitabı yazmaya yavaştan da başlamış olabilir. Lakin haklısın, bu şekilde gider ise adam öldükten sonra çıkma ihtimali da az değil; tombik zaten. Yaşlı. Bir sürü sağlık sorunu olmasa bile kilo ve yaşa bağlı kalp krizi geçirme ihtimali yüksek yani. Allah gecinden versin, önce kitapları bitirir inşallah. :grin:

kitabın bari ilk yarısını yayınlasalar o da mı tamam değil ? :rage:

Öncelikle hoş geldin. Sana katılıyorum ilk kısmı yayınlansa da olurdu ama bu bile düşünceyi tastik ediyor sanırım; diziyi bekliyorlar

Bu kitabı okumadan ölecek fanatiklerin laneti Martin hanesinin peşini yıllarca bırakmayacaktır.

Maalesef yabancılar kitabı 2 part olarak değil de tek part olarak okuduğu için yarım yarım yayınlanma ihtimali yok :frowning:

ben birkaç kitap biliyorum part part çıkan
ama Martin ve yayın evi nasıl yapıyor bilemem tabiki

Twitter da dolanırken Grrm’nin hesabına bakayım dedim.Yaptıgı ber paylasımın altında bu kitapla ilgili sitemler var.Adam arkadası icin taziye paylasımı yapıyor,altında “Senin kitabını beklerken öldü” gibisinden seyler yazılıyor…

https://mobile.twitter.com/grrmspeaking

Bu adam 68 kuşagı.özgürlüğüne düşkün bir neslin temsilcisi.Onu cocuk gibi azarlayamazsin.cok sikarsan “alma ulann kitabı.Kitapları mı okuma” der ki bence haklı.adam got’tan önce rahattı.canı istedimi yazıyordu,istemedi mi gezip tozuyordu.Hesap soran yoktu.Laf sokan yoktu.ilk kitabı 1996 da çıkarmış son kitabı 2011 de arada 15 yıl var ki,ilk 3 kitabı 4 yıl icinde çıkmıs.diger ikisini 11 yıl da cıkarmıs bu da ortalama 5.5 yıl yapar.Yani adam eskiden beri boyle takılıyor.Kitaplar,diziye cevrildi populitesi arttı diye yapmıyor.hatta bence su anki durumdan rahatsizdir.elinde klavye olan laf sokuyor.artislik yapıyor.ebeveynleriymis gibi azarliyor.hic okudugu icerige bakmıyor…

Sen kac kitap hakkında bunca teori,bunca makale,bunca analiz gördün ? diger kitapları okuyup koseye bırakıyorsun bunda ki en ufak ayrıntıyı didik didik ediyorsun neden ? cunku hic bir sey gorundugu gibi degil.Eee sen bir karekterin kac hareketi uzerine sayfalarca yazı yazarken bu adamdan niye acele etmesini istiyorsun ? dizi mi bu ? bu is cocuk oyuncugi degil ki bence kitabı bitirmis,dizinin bitmesini bekliyor.ondan sonra piyasaya surecek.ben olsam oyle yapardım.

Bu komik bir yorum bence. :smiley:

Kalan sözlerine hak veriyorum aslında, adamın tarzı bu şekilde ama biz de okuyucular olarak sabırsız davranıyoruz tabii olarak. Yani 6 sene olmuş ve acayip seviyoruz. Ayrıca kaç senedir “bu sene çıkacak bu sene çıkacak” diye trolleniyoruz ve bu da bizi agresifleştiriyor. Düşünsene 6 sene önce evlenen adamın bugün 6 yaşında bir çocuğu var, okula başlıyor. 7. kitap çıktığı zaman üniversiteye başladığını hayal edebiliyor musun? En önemlisi yaşı başı ortada, her an gidici yani adam. Millet biraz da bu sebeple de sıkıştırıyor.

Evet bence de komik.komikligine bir sey demedim zaten.diziden onces ki okuyucu kitlesi adamin tarzini biliyor ,onlarda sikinti yok.Twitter dakilerin buyuk cogunlugu dizi okuyucusu.benim gibi iste.3 ay oncesiye kadar bırak kitaplarını,Grrm’yi tanımıyordum.simdi okuyamaya basladim diye gidip hesabına atar yapayım.olmaz.ayıptır.bize yakismaz.

Kitabın cikis tarihi bir tek ona bagli degil.Buna yapımcılar karar veriyor.“Hacı sen bi dur.biz diziyi bitirelem,sonra yayınlarsın.simdi yayınlarsan dizi 2.planda kalır.olay örgüsü örtüşmezse keyif almazlar,reyting dibi vurur” gibi seyler soylemislerdir.Bence kitabı coktan bitirmis.İsin bekleme kısmına gelirsek ; insanlar butun hayatlarını bu kitaba baglamamıslardır herhalde ? oyleyse,ortada ciddi bir sizofrenik durum var.hayat devam ediyor sonucta.cıkarsa amenna cıkmazsada cıkmaz.bu kadar basit.ortada buyutulecek bir sey yok.Bildigim kadarıyla Martin ölümünü dusunerek bazı hazırlıklar yapmıs.Yeni spin-off dizisinde beraber calısacagı 2 arkadasa vasiyetlerini vermis.o ölse bile bu is devam edicek.rahat olun :grin:

Insanlarin sikayetçi olmasi, beklemekten bunalmamis olmalari çok normal, sitem edebilirler de ama gerçekten dozunu kaçiranlar, saygisizlik edenler var.
Ben Martin’in yerinde olsam, herhalde o baski kitabin daha da gecikmesine yol açardi. Belki inat ederdim, ya da belki strese girip yazmakta zorlanirdim :grin:

Ya bazı insanlar cidden öyle durumda olabilir, dizi sahnelerine verilen tepkileri görüyorum da bazen ne kadar abartı ve saçma… Yani normal değil.

Ayrıca ben de bitirdiğini düşünüyorum. Yazar ekibinden de haberdarım elbette ama gerçek yazarın yazması gibi olmaz diye dedim :slight_smile:

Valla öyleleri varsa gitsinler psikologa gozuksunler.Ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatsinlar.altı ustu kitap,dizi…kurgu… gerci oyle soyluyorum da sanki bizde durum farkli…Kurtlar vadisindeki cakır icin taziye cadiri acilmisti.Dirilis ertugrul’a ozenen tipler turemisti…ne bileyim,sacma sapan isler…Milletin ya derdi yok boyle sacmalıkları sarıyorlar ya da dertleri cok balataları sıyırmislar…bilmiyorum.anlam veremiyorum.

Ben Martin’in yerinde olsam,onların kuduruk hallerini gordukce ; gobegimi kasir,birami yudumlardim.Kitabi cikaracagim varsa bile cikarmazdim.Sallardim.nanik yapardim.kudurun derdim.Dua etsinler ben Martin degilim :grin:

Yani doğru bizde de var deliler. :joy::joy::joy::joy: