6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Atlayarak dinledim 2 yıl dediğini bir kez duydum orada da dediklerimi söyledi. Başka bir yerde dediyse bilemem.

Ben de açıkçası ilk kitabı çok sevmemiştim dizi yüzünden ama diziyi izlemeden okusaydımkesin severdim.

İkinci kitabın yavaş temposunu sevmedim sadece, yani çok olay yoktu Renly’nin ölmesi ve Stannis’in mağlubiyeti dışında ama çok da fena değildi.

Üçüncü kitap gerçekten efsaneydi. Her şey, ama her şey zirveye ulaştı. Martin resmen tüm olayları bu kitaba koymuş Tyrion ın kaçısı, kızıl düğün, dany, mor düğün, kara kale savaşı falan filan

Dördüncü kitabı kimse sevmez ama ben gayet sevdim. Sadece hikayeyi anlatmak için kullanılan tek kullanımlık POVlar olmasaydı daha çok severdim. Ama kitap yan karakterleri anlatan yavaş ama iyi bir kitaptı bence. Özellikle Davos’un öldüğünü duymamız ama sonraki kitapta öğrenmemiz filan…

Beşinci kitap da herkes tarafından sevilir ama benim sevmediğim bir nokta var. Yani tamam çok fazla karakter falan var anlıyorum ama bu kadar sıkışık bir kitap olamaz. Kitabın ilk kısmından sonra hikaye dördüncü kitapla aynı zamana geliyor ama her karakterden anca 2-3 POV görüyoruz. Ve sanki 6. kitabın reklamı gibi. Her yer bir olayla bitti ama olayın devamı yok. Tyrion Mereen e gidiyor, Mereen de savaş var, Jon öldü, Winterfell de savaş var falan filan hepsiyarıda kesildi. Çünkü o kadar POV vardı ki hikayeler başlamadan bitti. O yüzden son kitabı biraz aralıklarla okudum

Diziyle falan alakası olduğunu sanmıyorum ama varsa da ne güzel işte, o boşlukta 2 kitabı peş peşe yazar belki… belki…

http://oyungezer.com.tr/haber/54483-george-r-r-martin-kitabi-keske-dort-yil-once-bitirseymisim-dedi

Eyvallah olsun, cidden. Yani adam ciddi ise eğer bu son kitabı nasıl yazacak? :sob:

Benim asıl aklıma takılan iki kitapta bu olayları toparlayabilecek mi yani stannis var jonun dirilmesi var vadide sansa ile lfnin işleri var jaimenin mahkemesi var kralın şehri karışık doran martellin planları var diğer tarafta dany kayıp selmy önderliğinde savaş başlıyor victarion geliyor elinde ejderha borusu var aegon fırtına burnunda savaşacak davos rickonu bulmaya gitti aryanın eğitimleri var euronun menzil savaşı var bir de martin son iki kitapta ötekiler daha çok gözükecek dedi eee kitap bitti son kitapta danynin westerosa gelmisini jonun ailesini ötekilerin istilasını ve daha birçok meseleyi bir kitapta nasıl anlatacak merak ediyorum ayrıca detayları unutmamalı bana göre seri sekiz kitap olacak şişkonun da ömrü yetmez bunları yazmaya son iki kitabı bana göre başkaları yazacak

Sam tarlynin jagen ile olan meselesini yazmayı unutmuşum ve çok daha olaylar da var

banada 2 kitaba sığmayacağından uğraştığı geliyor ama bir iki ara kitap yada seri 8 9 kitap olacak derler iş biter böyle bir durumda
kitapta 7 sayısına çok gönderme varken şimdi 8 9 olmasıda hakikaten mantıksız olurda :smiley:

Kitabın çıkış tarihi ile ilgili bir fikir verebilir.

Hiçbir zaman.

Yeminle kahkaha attırdın gece gece :smiley: Ben de ciddi ciddi bakıyorum. :smiley:

Rüyamda otobüsteydim ve telefondan haberlere bakıyordum bir bildirim geldi Martin ölmüş. Sinirden otobüsteki herkesi öldürüp sonunda da intihar ettim.
Martin sakın ölme şu an otobüsteyim.

kahkaha attım :smile:
ama ben keşke Martin ölse diyorum (psikopata bağladım bu ara :smiley:) çünkü Zaman çarkı 3 kitabı Brandon gayet akıcı yazmıştı Jordan gibi tasvirler ile uzatmamıştı.
Yayın evi tutar bir yada bir kaç yazar!! çatı belli zaten hızlıca yazarlar 2 kitabı illaki yazılmış bölümlerde vardır ne kadar sürecek ki öyle yazılması
sırf bu sebeple yoksa adama garezim yok :smiley:

Sanderson’ı bilmem ama Jordan kadar berbat bir yazar görmedim sadece tasvir var adamda iki diyalog yaptıramıyor karakterlere.

berbat değil bence ama hakikaten tasviri abartmıştı

Sanırım çıkmayacak veya çocuklarımız torunlarıyla beraber okuyacak kitabı, bu ne yaa çıksın artık…

Winteriscoming’in haberine göre Çinli bir site olan Weibo’nun #asoiaf’ın yeni kitabı #TheWindsOfWinter ‘ın 2019 yılında çıkabileceği öne sürülmüş.Hatta bunun haberinin Ağustos’taki Worldcon’da açıklanabileceğini iddia ediyor. Ne kadar haklı çıkar bilemiyoruz ama inşallah doğrudur

Allah göstermesin Martin vefat etse seriyi kim yazacak ? Tolkien in oğlu devam etmiş sanırım , Brandon da zaman çarkına devam etmişti.
En iyisi Brandon Sanderson okumak adam çok hızlı yazıyor ve gayet iyi.

Bir hayalet yazar takımı beklemede böyle bir şey için.

Tolkien’in Oğlu yazmadı, babasından kalan notları derledi ve yayınladı.

Sonuç olarak oğlu yine de devam ettirdi emeği var. Hayalet yazar ekibi ne kadar iyi olur bilmiyorum.

Daha hızlı olurlar, orası tahmin edilebilir ama doğrusu GRRM kadar iyi olabilirler mi Allah bilir. Fakat şansa bırakacaklarını sanmam, eminim en iyisi ekini toplamışlardır.