6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Kitabın diziden sonra cikacagi kesin 2019’un ikinci yarısında cikar

resim

:sob:

Vayyy beeee ahahahhahahahahhaha

Bunu 2015 de gördüğümde hadi be oradan saçmalık demiştim. şimdi inşallah doğrudur diye dua ediyorum.

ben 2019 temmuz diye düşünüyorum haziran başı dizi biticek bir ay sonra çıkar

Ben geç 2019 diye düşünüyorum. Eylül ekim kasım gibi.

kitap hazır ihtmalinden konuşuyorsunuz heralde ben artık 2020 den önce beklemiyorum :frowning: keşke bugün gelse ama

Şu haberden sonra artık martinin kitabı çoktan bitirdiği görüşünde değilim maalesef. Cidden adam bitirmemiş yav. 5. kitap için de yayımlanmasından önce kendini böyle bir yere kapamış bitirmek için galiba. Bu durumda bu bir çeşit gelenek gibi bir şey olmuş yazmayı bitirmek için kapanması. Umutlandım yani 2019 için.

ben aksine kitabı bitirdiğini ve bu yüzden böyle haberler yaydığını düşünüyorum

yayınevi artık baskıya başlamışsa dizinin bitimi ile kitabın reklamı da bitecek artık mecbur ortaya birşey koymalı
ama inş bu kapanış doğru ve son kitapta dahildir bu kapanışa

Bu da olabilir ama “inzvaya” geçtiğine göre kendini öyle atıyorum 4-6 ay kapatmayacak, zor yani böyle yaşamak. Bu durumda 2019’da çıkmasını bekleyebiliriz, inşallah. :smiley: Dizinin hemen sonuna çıkış tarihi verseler ne güzel olur. Gaza gelip amazondan ingilizcesini bile sipariş edebilme ihtimalim var, anladığım kadarıyla artık. :stuck_out_tongue:

Ne diyorsunuz? Aaa kitabı dizi bitimine yetiştirdim, hu hu demenin yolunu mu yapıyor yoksa cidden hala yazıyor mu? Adam son dönemlerde beni şüpheye düşürdü, öncesinde çoktan bittiğini düşünürdüm. Yani tıkanmadığı sürece günde 1 sayfa yazsa bin kere bitmişti.

George acknowledged that The Winds of Winter is late, and that he has been under tremendous pressure to try to finish his next entry in the series by the end of the TV version. But that pressure has now been lifted, meaning he likely has given up on that goal and there won’t be a surprise The Winds of Winter release before this coming season. Although optimists may interpret that he is close to finishing, and that the pressure is lifted because of that. Either way, he confirmed that he is actively working on the book still, “one page at a time.” This is contrasted though with how he described writing Fire & Blood , which he said was much easier and more fun.

Bir gelişme değil ama bir yazar Martin’in kitabı bitirmemesinin sorun olmayacağını iddia eden birine (ve dolaylı olarak da Martin’e) eleştirel bir yazı yazmış. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kitabın en azından bitirilen bir kısmı vardır. E bu kitap da zaten bölüm 1 2 diye ayrılıyor. Martin ya hiç yazmadı kitabı (7 sene ne yaptın be insafsız) ya da yazdı ama gizliyor.

Orada tek kitap olarak çıkıyormuş galiba. Bu son çıkan haberlere bakarak en azından (inşallah) 2019 yılında kitaba kavuşacağız gibi görünüyor.

Türkçesi ne zaman çikar? Ceviri çok zaman aliyor mu? Bir fikrin, bilgin var mi bu konuda?

Onlarda tek kitap olması lazım. Bizim yayınevinin para avcısı olması yüzüne 2 kısma ayrılıyor bizde , ben ve birçok kişi öyle düşünüyor. Harbiden yazım hataları falan da çok fazlaydı.

Maalesef bilmiyorum canım. Epsilon’a sormak gerek, kitap çıkınca. O çeviriyor bizde.

Çeviri meselesi yayınevlerine ve çevirmenlere ve politikalara göre biraz değişiyor. Misal üç beş ay da sürebilir çıktıktan sonra ya da Dan Brown’ın Cehennem kitabı gibi çevirmenleri toplayıp çevirip, aynı anda da piyasaya sürebiliyorlar tüm ülkelerde. Lakin Martin için aynı şeyi yapacaklarını sanmıyorum pek. Bu yüzden bizim ne zaman okuyacağımızı bir Allah bilir.

Çevirilerde eksik ve hatalar var gerçekten, İngilizce alıntılara bakınca net görüyoruz ve çok sinir bozucu çünkü tek bir kelimenin doğru aktarılması bile ipuçlarını yaklamak için çok önemli. Hele bitirip basılsın da Epsilon’a bu konuda da uyarı yazacağım.

İsim yazımlarında da hata var belki önemli bir şey değil ama rahatsız ediyor. Doğru dediniz ipucu için zorluk çıkartabilir.

üçüncü kitap ikiye ayrılmıştı onlarda ama ikisi de aynı anda çıkmıştı martin istemiyormuş diye biliyorum ikiye bölünüp yayımlanmasını