6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Evet, tek kitaba sığmayınca ister istemez ikiye böldüler. Söylesek kendisine “bizde böyle yapıyorlar” kızar o zaman. :smiley:

Fransa’da şimdiye kadar çıkan kitaplar toplamda 15’e bölünmüş halde, ya da 16 mıydı emin değilim :joy: Beterin beteri var :grin: Düzelttiler mi şimdi orasını bilmiyorum tabi :smile:

Ben de vay efendim bu nasıl paragözlük böyle şey mi yapılır diye bizimkilere sövüyordum :/. Biz gene iyiymişiz.

Hayır pov sistemi yüzünden hikaye kopuk zaten. Bir de ayrı kitap haline gelince hepsini bir almazsan iyice garip bir hale gelir :confused:

Buyur? :flushed::flushed::flushed: huuuuu fena kıı

Ben daha bu çıkmadan son kitabın peşine düştüm. Artık çıksın lütfen yaa, diz adamı çok oyaladı. Bu kitap çıksa bile son kitabın o kadar kolay çıkabileceğini düşünmüyorum. Sonuçta her şeyin bir şeye varması, tamamlanması filan zor. Kitabın önceki adının Kurtların Zamanı olduğunu da ele alırsak…

Kurt vakti sadece Starklarla alakalı değil gecenin belli bir vaktine deniyordu Barristan povlarında geçiyordu.

kitapta kurt vakti Stark lordu II. Aegon öldükten sonra 24 saatliğine el olup yönetimi alıyor. Yargılama ve idamları yapıp hızlıca geri dönüyor kuzeye. O vakte deniyor
Buz ve Ateşin Dünyası kitabında geçti, yeni kitapta da işlenecek
vakit olarak evet geçebilir ama tarihi olarak kurt vakti olarak geçen bir olayda var

O kurt saati. Kurt vakti değil.

karıştı kurtlar :smiley:

Kardeş onu ben de biliyorum da Barristan povlarında birkaç defa Kurt vakti diye bahsediyordu.

The hour of the wolf : kurt vakti- zaman birimi - aynı zamanda 131 yılında cregan stark’ ın yönetime el koyduğu 6 günlük süreç.

A time for wolves : kurtların zamanı- son kitabın düşünülen eski adı.

Konuyla hiçbir alakası yok ama yazmadan edemedim

Cregan Stark’ın Kenan Evrenlik yaptığı 6 günlük süreç en güzel temaların başında gelir. Tüm Westeros’un Winter is Coming’i gerçek anlamda gördüğü olaydı.

Kış Rüzgarları ile ilgili haber değil ama nereye yazacağıma karar veremediğim için buraya yazdım. Martin katıldığı The Late Show with Stephen Colbert adlı programda Kış Rüzgarları’nı bitirdikten sonra belki Bahar Rüyası’nı belki de Dunk ve Egg hakkında kitap yazacağını söyledi

bahar rüyası belki olması ölürse kitap ortada kalır, hiç düşünmüyor heralde yaşı değilse bile kitap bekleyen fanların kitaptaki Dağ’a döneceğini artık biraz daha sallarsa :dagger:

Nasipse 2, 5, 10 yıl içinde olur.
(Hükümet kadın)

Hala kesin bir tarih vermiş değil ama son yazısında hayranların kalbini pırpır ettirecek bir kaç kelime var.

Gelmekte olan tek şey kış değil.

http://georgerrmartin.com/notablog/2018/12/10/two-weeks-to-remember/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

yazıyı okurken dinlemeniz şarkı önerisi de bırakıyorum.
Buyrun

Tamam ya, belli oldu iyice. Ölmezse inşallah 2019 yılında sonunda vuslata ereceğiz. :smiley:

Artık kesin eminim kitabı bitirdiğine Christmas haftası çıkış tahirini öğreniriz diye umut ediyorum. Martin inançsız ama yayınevi isteyebilir böyle bir şeyi.
Yazıyı bitirdiği cümle çok dikkatimi çekti sizce ne kastetmiş olabilir bir yan kitap daha mı geliyor acaba.
Düzeltme: Şimdi aklıma geldi yan diziden bahsediyordur büyük ihtimal

Evet, dizileri söyledi zaten. Üstüne zaten başka kitap hazırlıkları da vardır; Kan ve Ateş 2 gibi.

Kan ve Ateş iki değil de bence Dunk ve Egg hikayelerine devam edecek