6. kitap (Kış Rüzgarları) çıkış tarihi

Gönül ister ki Starklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olalım ama yok işte…

ben 7. kitabıda yazmış olmasını istiyorum :frowning:

Yazmıştım kendisi diyor Kış Rüzgarları bittikten sonra belki Bahar Rüyası’nı yazarım belki de Dunk ve Egg hikayeleri. Ben kitabı bitirdiğini düşündüğüm için daha yazacağı en az üç kitap var.
Bahar Rüyası
Dunk ve Egg
Ateş ve Kan 2

GRRM, 2019 TitanCon’a katılacakmış. Aylardır kitabı bitirmek için hiçbir etkinliğe vb. katılmayacağını falan söylemiş, kendini bir dağ kulübesine kapamıştı. Sizce sonunda kitap bitmiş olabilir mi? (Gerçi önceden bitmiş olması üzerinde de hep duruyorum. :smiley: )

Bitmiştir artık yaa, dizi vb. şeyler yüzünden sürekli aksadı ama bu kadar da tembel değildir herhalde :sweat_smile: yine de beni korkutmuyor değil. Bu kitap çıkıcak bir de on yıl Bahar Rüyası’nı bekleyeceğiz inşallah o da tahminler gibi erken çıkar ama sanmıyorum :frowning:

Ayıp ama ya… :joy:

Bir ihtimal belki inşallah TitanCon’da duyuru yapar?

Ben cok umutluyum niyeyse. Sanki finalden birkac ay sonra cikacakmis gibi geliyor :smile: hatta o kadar umutluyum ki yeniden baslamayi düşünüyorum kitaplara su sıralar. Cikana kadar bitsin diye :smile:

Umut bu toprakları terk edeli çok oldu lordum.

Vallahi bende de umut ediyorum bu sene çıkacak inşallah diye. :slight_smile:

Yok yok gelecek inaniyorum ben :smile:

Valla cikarsa bayram yapariz artik asiri merak ediyorum kitabi.

1. Kitap gelecek de dizi final yaptıktan sonra 7. Kitap aynı heyecanla nasıl beklenir orasını hiç bilemiyorum.

Sonu birebir aynı olur diye mi? Merak etme aynı heyecanla beklersin; Ötekiler hikayesi kesinlikle farklı bence, dahası en fazla tahta kim oturdu kim kalktı meselesi gizemi ortadan kalkar; kalan her şey gizemini korur.

Sonları aynı olacak ama gidis muhtemelen farkli olacak. O yüzden heyecanlı olur yine de. Gönül isterdi ki önce kitaplari okuyalim ama tembel bir yazarin eline düştük

Yahut HBO’nun parmağı var.

ben yeni bir pov vereceklerini düşünüyorum. yıl sonuna doğru da kitabın birinci bölümü yayınlanır tabi Türkçeye çevrilmesi uzun iş alacak

Orada tek kitap olarak yayımlanıyor diye biliyorum. GRRM de yeni POV olmayacak demişti.

ben kitabın bittiğini düşünmüyorum Martin önce kulubeye kapandı dendi bir ay geçmedi belki geçti Martinden açıklama, dağ başında olmasın gereken adam nasıl açıklama demeç şu bu neyse veriyordu.

Belki de büyük kısmı yazıldı yeniden gündeme getirmek için yaptı

büyük kısmı yazıldığına katılıyorum, 7. kitabın (eğer seri uzamazsa ) çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Çünkü onda şifre koymakla uğraşmayacak, karakterlerin kaderleride belli sadece toparlayacak