6.Kitap Ne zaman çıkacak?

Bilen biri varsa paylaşabilir mi ?

Yanlış hatırlamıyorsam bi konuşmada “2014 olabilir ama söz vermek istemiyorum” gibi bir şeyler demişti.

Sibel, bir kitabı ortalama ne kadar sürede çeviriyordu bilen var mı ? 2014’de çıkacak, bir de Türkçe süreci var onun :confused:

2011’de çıkan Ejderhaların Dansı’nın 2 yıl sonra çıktığını düşünürsek bayağı yolu var. Bu arada biraz bakındım Kargaların Ziyafeti 2012’de çıkmış. Arada 1 yıl süre var yani bayağı yaş iş.

2015 sonlarına doğru türkçeye çevrilmiş olarak elimizde olur.7.kitabı düşünemiyorum.

eğer öyleyse ağlamak istiyorum :’(

2014 şubat diyorlar

Kimden duydun bunu acaba?

Kimden duydun bunu acaba?

2 seneden önce elimizde olmaz türkçe çeviri.

1 sene sonra bizde burada ingilizcesi olanlara hadi çevir hadi çevir diye baskı kurmakla meşgul oluruz zanımca.

Çeviriye 2011’de başlamadı ki? 1 kitabın çeviri süresi 1O ay mıydı neydi…
Çevrilmemiş kitap da kalmadı, daha hızlı olacaktır.

Çeviri Ekibi’nde konuştuğumuz konuyu gerçekleştirebilirsek daha yakın sürede çıkabilir ama önce girişim yapmamız lazım.

Arkadaşlar değinmek istediğim bir nokta var,kitapları dizi popüler yaptı diyebiliriz,diziden önce herhangi bir seri gibiydi Asoiaf ama dizi bizim kitaplarıda fark etmemizi sağladı,umarım çevirmenlerde böyle düşünüyordur.

Ben de öyle düşünüyorum Ejderhaların Dansı bestseller kısmındaydı bu sene çoğu kitap evinde. Popülaritesi arttı kitapların git gide. Bu nedenle İngilizce kitabın yayım tarihinden yaklaşık 10 12 ay sonra Türkçe’si gelir diyorum ben.

Sibel Alaş şöyle bi tweet atmış.
“Soranlara; Winds of Wnter’ın basım tarihi ertelendi. Comic Con 2013 panelinde, kitabın 2014 yılı içinde basılmayacağı açıklandı.”

Yani… Ne diyim…

Yanlış anons. Haberi yapan siteyi inceledim. Martin tarih vermemiş. Söylediklerinden kendince ima çıkarmışlar. Sibel Alaş da burayı okudu ve kesin sandı sanırım.

2014 te gelir meraklanmayın.

Kitabın kesin çıkış tarihi belli oldu mu arkadaşlar ?

bu sene sonu çıkar.seneye haziranda türkçesi elimize geçer arkadaşlar

2014’te çıkacağını sanmıyorum.