6.Kitap Ne zaman çıkacak?

şimdi gece kralı 13 yıl hükümsürmüş 13 oğlu olmuş13 kurban vermiş. kitaptan. bunlar barristtan meereende halen savaşa katılıyor dizide öldürdüler sadece kitapta yaşıyor 6. kıtap ön paylaşımlarından bakabilirsin. ak gezenler geldiğinde bütün krallıklar yıkılır ve kış gücünü gösterir. buda yaşlı ninenin sözü. saygılar.

Ben dizinin, kitap okuyucuları için spoiler verdiğine inanıyorum. Benimle aynı fikirde olanların da oldukça fazla olduğunu biliyorum.
Bu konu için benden bu kadar.

hangisini önce izler yada okursan oku farklılıklar çok var bir sürü hemde ilk diziyi izleyen biri olarak 5. sezon finalinden sonra 3-4-5 kitapların yani toplamda 6 kitap okudum hiç bir şekilde jon snow olayı dışında öyle büyük spoilder durumu göremedim orası olayın tek spoilderi ve kitapta bu kadar abartılmıyor. 6. sezon 5. kitaptadi çekilmeyen bölümler ve atlanan eski kitaplardaki bölümlerden olucak yeni kitaptanda 1-2 parça bilgi var savaşlar gibi ama bu kadar biraz eskilerden biraz yenilerden ama en çok eski kitaplardan alıntı yapılacak.

Ben kitapları okumadım. Dizinin Kitap okuyucularına ağır spoiler verdiğini 4’üncü sezon zamanlarında bu forumdaki kitap okuyucuları yazmıştı. Onlardan duyduğum için yazmıştım bende. Yoksa yanlış anlaşılmasın, dizi spoiler içermektedir şeklinde kesinlik bildiren bir iddiam yok aslinda.
4’üncü sezon yorumlari altında tartışması dönmüştü sanırim bu konunun.

Bunun yanısıra bildiğim kadariyla kitapta ninenin falanın filanin anlattığı hikayeler okuyucu açısından hep tahminseldi. Fakat dizide hikaye veya masal olarak degil açık seçik ne yapıldığını, bebeklere ne oldugunu, 13 tane akgezen olduğunu, başlarındaki adamin kafasinda taç gibi cikintilar olduğunu Canli Kanli bizzat onların gozunden gördük. Kitapta okuyucuyu merakta birakan gizem icerikli masal ve hikayelerin direk şak diye dogrulanmasi çok ciddi bir hamledir. Bende kitap yazan biriyim, cesaret ister gizemin aciklanmasi ve merakin giderilmesi. Gizem ve merak giderilince talep düşer cunku. Neyse, ben ilk kitabin baslarindayim, merakla okumaya devam ediyorum. Herkese iyi eglenceler dilerim.

Not: unutmadan, 4uncu sezondaki o sahnede akgezenin bebegi kale gibi bir yapiya götürdüğü görülüyordu. Kitapta akgezenlere ait kale benzeri bir yapının oldugu mekanda bebegin bir taşın uzerine konularak bir ayin vasıtası ile başında taça benzer çıkıntılarin olduğu insanimsi zeki bakışlı akgezen tarafindan gozlerinin maviye çevirildigi yazili mi?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayır kesinlikle yazılı değil. Zaten kıyamet, o bölümden sonra ayyuka çıktı.

Ne zaman çıkacak bu kitap?

Dizi kitaptan önde ilerliyor bu nedenle çıkması benim için pek farketmiyor artık :D.

6.kitap elbet bir gün çıkacak.Ancak 7.kitaba yazarın ömrü yetmez büyük ihtimalle.

1 yıla kadar çevirili çıkar Türkçesi ama Türkçesiz alacağım diyorsanız yaklaşık 2-3 aya çıkar.

Martin az önce 6.kitaptan Aeron bölümü okumuş. Hakikaten değişik gelişmeler var ve güzel bir bölüme benziyor. Ama bir hayli karışık ve anlaşılması zor gibi. Değişik visionlar falan var. Onları yorumlamak gerek.

Etkinlikte bölümü dinleyenler bazı notlar almışlar ama notlar çok bölük pörçük, tam değil. Düzenli bir özeti çıkarsa çevirip koyarım buraya.

Allahını seversen çevir üzerimize türkçesini at. :d

Edit: Aeron ne içiyorsa ondan istiyorum. :stuck_out_tongue:

Çevirisi var mı çevirisi ?

HOCAM ŞUNU BULDUM

Aeron sees his brother Euron sitting atop a pile of black skulls with his face full of tentacles like a kraken. Dwarfs were at his feet acting as jesters for him, while behind him a forest was burning. He comes in and out of the dreamlike state with his thoughts. When looking back at his brother a second time he sees the ‘skull throne’ is now the iron throne. And atop the spiked throne (impaled on) he sees all the gods of the world dead. Specifically named are: The Seven (individually), The Red God, The Black Goat, Butterfly God of Noth, Lashani god, and finally The Drowned God being devoured by crabs. (I might have forgotten one or two here). Additionally he sees a tall woman with ‘hands bathed in pale fire’ at Euron’s side. They are laughing together as their male and female dwarf jesters have sex and eat each other (‘Locked in carnal embrace, devouring one another’)

Aeron bölümünün tamamı geldi. Buradan ingilizce olarak okunabilir. Aeron Greyjoy

Hocam çevirir misiniz

ayrıca yeni bölümlerin bu sıklıkta çıkması kitabın kısa bir sürede çıkacağına ve bittiğini gösterir

Şu kitap çıksa da okusak artık.

ne zaman çıkacak yeni kita

5 kitap boyunca o kadar çok karakter ve karmaşık bir olay örgüsü yarattıki yazar şuan hepsini toparlamaya çalışıyor.Kitap 3 cilt halinde çıkabilir ama çıkacağı zaman bilinmiyor.Ama büyük ihtimalle 2017 ye sarkacak.

Dizi bitmeden kitabı falan çıkartmazlar :smiley: