6.Kitap Ne zaman çıkacak?

Çıkmaz bu sene eğer çıkarsada dizi etkisinde kalmış bir kitap olarak çıkar.

Arkadaşlar hikaye o kadar çok yayıldı ki yazar toparlamaya çalışıyor yayınlanan povlara baktığımızda hiçbiri baş karakterler değil yani yazması nispeten kolay karakterler(ariene, barristan selmy,aleyne Vs.)bana göre henüz işin zor kısımlarını yazamadı ve daha kitabın bitmesine uzun bir süre var

Kısaca bu sene çıkmasını beklemek biraz fazla ümitli olur

Bu iş zor yonca… :slight_smile:

Hahah ilk yorumlara baktımda 2014 Şubat falan yazmışlar gariplerim

Son yorum da 2018 de olursa gülerim sana :smiley: Garibiz grrm bize bakmıyor :smiley: :smiley:

George R.R. Martin ölmeden çıksa bari.

bu yazıyı bir yere not alın :smiley: 2018 3. çeyreği veya 4. çeyreği kitap türkçe olarak elinize geçer.

Maziye bir bakıver :slight_smile:

Bu gidişle kitap çıkana kadar çoluk çocuğa karışırız artık. Eh o zamana kadar en azından dizi bitmiş olur. Buruk ve mutlu bir son diye ben buna derim. :slight_smile:

G.R.R Martin’den kitapla ilgili bilgiler alındı. Sonuçta kendisi finali biliyor. Dizinin seyri kitabın tamamlanacağı günün yakın yahut uzak olduğu konusunda fikir sahibi olmamız için yeterli sayılmaz.

bence dizinin daha çok sükse yapması için finalden önce çıkartmıcak kitabı ya en az 2018 yılında çıkar

Hence kitabı çıkarmanın tam zamanı. Eğer diziden hemen önce yada dizi devam ederken çıksaydı, kitap okuyucuları kitabı bitirmeden dizi izlemeyelim diyebilirdi, bu durumda da reyting azalacağı düşüncesi yapımcıları hoşnut etmezdi.

Şimdi dizi bitti. 10 aylık bir ara var. Finalin etkisi birkaç haftaya geçer. Bu 10 aylık boşlukta fanları sıcak tutmak için 1 ay sonra kitabı çıkarırlarsa zamanlama harika olur.

Sonuçta kitap önce 2015 sonuna daha sonra 2016 Nisan’nına yetiştirilmeye çalışıldı. Yetişmemiş olsa bile bu hedefler sebebi ile oldukça yol aldığını düşünüyorum. Temmuz yada Ağustos neden olmasın.

2 sezondur izlediğimiz rezaletten sonra umarım GRRM kitaba ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu tahmin edebiliyordur…

Grrm 67 yaşında. Daha çıkaracağı 3 kitabı olduğunu söyledi. Eğer kitaplar arası bu kadar bekleyecekse zaten kış rüzgarları çıkar sonra da ölür bu dedecik bi an önce gece gündüz düşünerek yazması lazım

Sezon bitmeden çıkmaz diyordum ama yeni sezona kadar çıkmazsa bildiğiniz Martin’e dizi bitmeden yayınlayamazsın ambargosu koymuşlar.

Ölümün riskine karşı bir kaç yazara hikayeyi anlattığını okumuştum :)) Kendisi ölse bile hikaye devam edecek :slight_smile: Bu gavurların kafası çalışıyor :smiley:

biz yaşlandık anasını:!..çoluk cocuga karşmadan bi bitseydi :D:D:D

Çıkmayacak ,ben ümidi kestim Martinden.

2018’de çıkacak.
20 karakter sınırı sorunu

bu bir bilgi mi ?
Yani orjinali 18 de çıkacak ise Türkçeye dönüşümü 6 ayı bulur bize gelişi 2019 :frowning:

Kendi bloğundaki yazılara baktığınız zaman bu Noel Bayramı’nda biraz önce düzenlemelerle beraber kitap hazır hale gelir bence. Türkçe çevirisi 6 ay yani diğer yazda elimizde olur.