6.Kitap Ne zaman çıkacak?

Seneye bugunlerde diyorsun yani. Kisacasi 7.sezon biterken.

Duvarın ardından haberci kunduztalk ile gönderildi.

Abi kusura bakma ama inanmıyorum. Kitabın geleceğine dair bilgilere inanmayı bırakalı çok zaman oldu. :stuck_out_tongue:

Valla kendine dikkat etsin de kitaplar geç gelse de olur benim için en önemli şey GRRM’nin kendi kaleminden seriyi bitirmesi öyle sonunu hikayeyi anlatmış devam etsinler istemiyorum Martin’in kalemi çok başka.
En trajik son seriyi bitirmeden GRRM ölürse olur. :frowning:

Son kitap Temmuz ayında yayınlanmıştı. Yine Temmuz diyorum. Stephen King ile yaptığı röportajlarda vs tarih vermedi yada hazır değil demedi. Konusu açıldığında hep hazır değil derdi.

Bence kitap bitti. Düzenleme, basım, dağıtım aşamasında.

1 ay sonra Amerika’da raflarda olur.

Dizinin yeni araya girmişken hayranları aç bırakmamak adına kitabın bu zamanlarda çıkması hem ticari hem de reklam açısından en ideal zaman bence.Ayrıca 2013 yılından beri ertelenip duran bir kitap bence tam vakti.Bir de bu kitabın ardından bir kitap daha çıkacağını e George Martin’in yaşını göz önüne alırsak bence hemen çıkmalı hatta ardından ara verilmeden son kitapta çıkmalı :)).Kitabının devamının başkalarının tamamlamasına izin verme George Dede çabuk ol zaman akıyor :slight_smile:

ne büyük dram 2013’ten beri bu soruya ceap aranıyor :DdDd

Adam ölmeden seriyi bitirse bari :slight_smile:

Ben ciddi anlamda sogudum zaten ciksada okuyabilecegimi zannetmiyorum. Hem birçok şeyi de unuttum haliyle. Dizidende o kadar spoiler yiyince insanda heves bırakmadı bizim grrm. Bu uyuzluk değilde nedir surekli hikayeyi değiştiriyor herhalde kafasında tam bir kurgu olsa bu kadar zorlamazdi. Bu kitabi okumam icin diğerlerini de okumam gerekecek ve daha çıkacak 2 kitap daha var hatırladığım kadarıyla. Onlarida çocuklarımıza okuturuz artik.

6.kitabın en geç seneye yazın Türkçe olarak elimizde olacağını düşünüyorum.Eğer kurguyu tam olarak oturttuysa 7.kitabı da toparlamaya ömrü vefa eder inşallah.Diğer yandan dizide çok fazla spoiler yememişizdir diye ümit ediyorum.Bazı konularda spoiler yeme ihtimali az çünkü kitaptan baya ayrıldı ama aşırı ayrılık olmayan olaylar var.Mesela Jon’un bıçaklanması olayının sonucunda Jon’a olanlar hakkında %99 spoiler yemiş olduk bence.Diğer yandan diziye aktarılmayan ve hikayeye etkisi büyük olacak karakterler var Aegon gibi.O yüzden hikayenin tamamında değilde belli olaylarda spoiler yediğimizi düşünüyorum.Bence G.R.R.M’ın 7.kitabı yazmaya ömrü yeterse o hikayenin sonucunu diziden farklı yapacaktır.Mantıklı olanda bu bana göre.

Senin çıkaracağın kitaba tüküreyim Martin!! Hadi ulan ağaç olduk burada…

beyaz sakallarına senin … MARTIIIIIIN

türkçesi 7. sezondan sonra olduğu kesin mi .s.s.s.s rezillik

1. veya 8. sezondan sonra kitabın yayımlanması pek bir şey değiştirmeyecek benim açımdan, kitap diziyle kıyaslanamayacak kadar güzel, benim beklentim finalde GRRM nin dizi ekibini şaşırması.

Ölmezse 6. kitap 2018’de, 7. ve son kitap da 2025’te yayınlanır.

Yarısının çoktan yazıldığını iddia ettiği bir kitabı 7 sene bekle sonra gereksiz bölümlerle dolu çıksın tam sonuna doğru bir şeyler olacak derken son sahnesinde ana karaktere Sezar muamelesi çektirerek kitabı bitir. Sonucu öğrenmek için diziyi seyretsinler.

Para için okurlarını satmış tembel yazar.

Yani artık çıldırma noktasına ulaştı bu iş. Ölmeden umarım yazar seriyi.

Bu arada çok güzel bi doğum günü hediyesi aldım. Ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Küstahlık olarak algılanmasın lütfen. Sadece beni seven bi dostumun güzel bir hediyesi. Bir STARK ajandası [emoji7] inanılmaz mutlu etti beni.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bence 6.kitab hazır tam olmasada 7de hazır nede olsa 20 yıldır yazılan bir seri tamamlanmışdır bence sadece ticari sebeblerden yayınlamıyorlar.

R.R Martinin diğer kitabı Wildcardsın dizisi çekiliyormuş.Bundan kitabın yalan olduğu izlenimini çıkarabilir miyiz?Yoksa bitirdi de yeni bir projeye mi başladı acaba?

http://frpnet.net/haberler/dizi-haberleri/george-r-r-martinin-vahsi-kartlar-eseri-televizyona-uyarlaniyor

Sanırım GRRM’nin kitabı çıkarmadan ölmesini beklerken, beklemekten biz öleceğiz…

1. yorumun mübarek olsun. Foruma hoşgeldin. Umarım kalıcı olursun.

Aslında baya uzun bir süredir forumu takip ediyorum ama üye olmamıştım sonra dedim ki neden yorum yapıp diğer insanlarla da konuşmayayım :slight_smile: teşekkür ederim.

İyi yapmışsın. Bu aralar forum biraz sessiz. Yeni bakış açıları görmek istiyoruz bizde. İyi forumlar :slight_smile: