6.Kitap Ne zaman çıkacak?

Arkadaşlar ben dizi bitince kitabını okumak için bi arayışa girdim.Okuduğum konulardan sonra şöyle bir kanıya vardım.Kitap ile dizi eş zamanlı mı gidiyor ???
Yani şuan 6. sezonu içeren kitap yayınlanmadı mı ??

Eş Zamanlı değildi şuana kadar ama 6. Sezonla birlikte eşzamanlı olacak gibi sezon sayısını uzatmazlarsa tabii

Buraya yıllar önce kaydolmuştum o zaman da bu konuşuluyordu.Martin’den pek bir şey beklemeyin.

Yani ben şuan 6. sezonun kitabını okuyabilirmiyim okuyamazmıyım ? :smiley:

5.Sezon 5.Kitapla paralel bittiğine göre 6.Kitap 6.Sezondan önce çıkacak diye düşünüyorum. Dizi tam anlamıyla kitabı takip etmiyor ama şu durumda dizinin yeni kitaptan önce başlaması demek kitap okuyanları spoilera boğup yok saymak demek. Ben bunu göze alacaklarını sanmıyorum ve 2016’nın ilk aylarında kitabın çıkmasını bekliyorum.

Dizi, bazı karakterlerde kitaba yetişti bazılarında geride bazılarında öne geçti hatta bazılarının hikayesi tamamen değişti.
Dizide olmayan karakterler var. Kitap da ölmeyip dizi de ölenler var.
6. sezonda neyi anlatacakları da belli değil. Kısaca hayır diyeyim sana. Yine de çok okumak istiyorsan vaktin varsa en baştan oku yok olmadı 4 ve 5. kitabı oku.

Ejderhaların Dansı 10 ay sürdü. Senin hesaba göre 1-2 ay içinde kitabın, hem çıkmış hem Epsilon’la anlaşmış hem de Sibel Alaş’ın hemen işe başlamış olması gerekir. Kötü bi durum ama önümüzde 6. kitap değil, 6. sezon var maalesef .s

Merak ettiğim şey, 6. sezonu izleyecekler mi?
Çoğu izlemeyeceğiz diyecek ama gerçekten izlemeycekler mi merak ediyorum ^^

2016 yılı ilk ayları derken, Amerika’daki çıkış tarihini tahmin etmiştim.Türkçe olarak ne zaman çıkacağı hakkında hiç bir fikrim yok.

Altıncı kitap bu ay çıksa bile seneye altıncı kitabın sezonunu beklemeyin. Kaldı ki bu ay çıkmaz. Altıncı sezona hazırlık şimdiden başlamıştır bile, altıncı kitap çıkmadan o kitabın sezonunu da yazamazlar.

Seneye sanırsam Sam’in Eski Şehir’e giderken görecekleri, Greyjoylar, Randyll’in Taç Topraklarında Bakire Havuzu, Duskendale’de falan yaptıkları, Nehirova olayı, birazda Petyr Baelish, Tyrionlu Meereen’in yaşadıkları falan olur.

Baratheon hanesi ne olur bilemiyorum. Belki alternatif bir senaryo Gendry için yazarlar, bin kere gösterdiler adamı.

Çoğu sahneyi kitaptan mı aldılar ki? Senaryoyu almış adamlar kitapları bekleyecekler mi sanıyorsunuz :dd
Hadi hepsini geçelim, farklı yönlerden anlatacağız ara vermeyeceğiz demişler… Önümüzde kitap değil dizi var.

O halde, dizinin komple kitaptan ayrıldığını söyleyebiliriz. Kitap ile dizinin tek ortak yanı sonlarının aynı olması olabilir, hatta belki o bile farklılıklar gösterir… Bir yazarın kendi kitabının dizi yapılmasına izin verip, bir kaç sene sonra o dizinin kitabını yazacak hale gelmesinin mantıklı bir açıklaması olamaz.

Yolları ayırmışlar belli ki. Dizide olan şeyleri kitaptan spoiler olarak algılamamak lazım bundan sonra.

Ben bu sefer kitabın daha kısa sürede çevrilebileceğini umut ediyorum. Kitap serisi eskisinden daha popüler. Belki iki çevirmen birden çevirir bu sefer. Tabi fazladan bir çevirmene para ayırırlar mı bilemem.

Tabi bir de kitabın uzunluğu faktörü de var. Eski kitaplardan daha uzun olacağını falan söylüyor. En kötü ihtimalle kitap 2016 nın baslarında cıkarsa, aynı senenin sonunda çevrilmiş olur gibi geliyor bana.

Tabii ki, kitap çıkar çıkmaz çevirisi başlanır. Gelecek rantın haddi hesabı yok çünkü. Hatta kitabın kendisi çıkmadan nüshası Epsilon’a falan gelirse, kitap resmi olarak çıkmadan bile çevrilmeye başlanabilir.

Olmadı forumda çevirir abiler ablalar ufak ufak yada ingilizce okuruz:-)

Şu kadarını söyliyim ejderhaların dansını 6 senede çıkaran yazar bunu ne zaman çıkarır siz düşünün adam artık işin parasında bence üstelik 6.kitabın 2 savaşla başlayacağını söylemişti yanılmıyorsam yazması baya uzun zaman alır bence 2017 felan

Ben de buna yakın düşünüyorum. Önceki kitaplarda, çıkış sürecinde olanı biteni bildiğimiz için(Epsilon ve Sibel Alaş açısından da)… bide bu sefer hız verdi deniyor falan ama öyle uzun süreleri kısaltacağını hiç sanmıyorum çünkü gelecek olan kitap sondan bir önceki kitap ve zaten aceleye gelmemeli. Ortaya iddia koysalar 2017’nin ilk 3 ayı derdim, 2017’nin son aylarında da bize gelişi olurdu…

Ama umarım toz kondurmayanlar haklı çıkar…

2016 da çıksa ben ingilizcesini bile okurum valla. Gerçi dizi ne olacak ? Bir umut 2015 son aylarında çıkabilir belki.

2015 son ayları… biraz fazla umut etmek olur :slight_smile:

Grmm hamburgda bi etkinlikte mi ne 6.kitaptan bi paragraf okumuş galiba, az önce tapatal bildirim verdi de o yabancı forumla ilgili, orda gördüm.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neler demiş.Ben bulamadım bir türlü.:frowning: