6. Kitapta Olmasını İstediğiniz Değişik Olaylar

Böyle değişik olaylar var mı? Mesela benim;

1. Martell Hanesi’nin planlarının çökmesi; Bunun olacağı kesin bir şey, aslında bu olayları daha çok karıştırır ama karışıklık iyidir. Şimdi Doran’ın bir çocuğu bir Baratheon/Lannister ile evli, bir çocuğu Aegon’un yanında ki Aegon da Doran’ın yeğeni, diğer çocuğu da bir Targaryen ejderhası tarafından yakıldı. Yani hanenin karışmama ihtimali yok. Çocuğunu mu destekleyecek yoksa yeğenini mi? Artık bir hareket yapması lazım yoksa dizi gibi darbeye kurban gidecek adamcağız…

2. Sansa’nın Akıbeti; Sansa benim kitapta sonunun ne olacağını tahmin bile edemediğim ve çok merak ettiğim bir karakter. Petyr daha Cersei tarafında kalmaz ama Aegon’a mı gider yoksa Stannis’e mi bilemiyorum. Tek kalacağını sanmıyorum çünkü o adam güçlü kişileri emerek büyüyen birisi… Ama Stannis onu kabul etmez, Aegon’un yanında da Varys var. Ne yapacak bilmiyorum ama Sansa, Aegon ile evlenip tüm kardeşlerini ve hanesini karşısına alırsa harika olmaz mı? Ayrıca Aegon da bunu ister. Sansa bilinen Winterfell Varisi, Kuzey’in anahtarı… Dorne ile zaten kan bağı var, Baratheon toprakları onun, Menzil ile anlaşma ihtimali çok düşük, Euron ile de anlaşmaz, bir tek Kuzey ile böyle bir şey olabilir…

3. Menzil’in, Nehir Toprakları’na benzemesi; Her savaşta olduğu gibi bu savaşta da ilk mahvolan yer Nehir Toprakları oldu. Menzil’in de bunu tadacağını düşünüyorum. Aegon, Kral’ın Şehri’ne gitmezse Menzil’e gider. Hem Aegon gitmese bile Euron’un gözü zaten orada. Artık şu Menzil’i de doğru düzgün görelim de yıkılsın her yer, hem artık Willas da girer işin içine…

4. Taht’ın el değiştirmesi; Bu artık olsun lütfen, beş kitaptır Winterfell elli kez el değiştirirken Kral’ın şehrinin hep Lannisterlarda olması sinirime dokunuyor.

5. Dothrakilerin Westeros’a gelmesi; Dizi dört taraf olan savaşı iki tarafa düşürdü ve büyük savaş için oldukça basit planlar yaptı. Bence kitap farklı olacak. Dany de nihayet buraya gelecek, Dany, Euron, Cersei, Aegon, Stannis ve Baelish, Westeros’u yakarken birden akgezenler gelecek. Yani en sonunda yaşanılmaz iğrenç bir yer olacak bu Westeros…

6. Shireen’in hastalığının uyanması; Shireen’in öleceğini biliyoruz. Çoğu kişi de Melisandre’nin onu yakacağını söylüyor. Ben açıkçası Jon Connigton’un güneyden Shireen’in kuzeyden bu hastalığı yayacağını söylemiştim. Hatta Shireen’in hastalığının durmasının nedeninin Sur’da yeniden uyanacağı için olduğunu düşünüyorum. Akgezenler, hastalığı uyandırarak Duvar’ın düşmesini kolaylaştıracaklar. Taş soğuktur, ayrıca Gilly’nin kardeşleri de bu hastalığa yakalanmıştı. Kimseyle etkileşimi bulunmayan bu kardeşler nasıl bu hastalığa yakalandı? Çünkü bu diğer büyüğün hastalığı ve onu kontrol edebiliyor…

7. Daenerys’ın Westeros’a gelmesi; Bunu artık söylemiyorum bile, gel artık kız, yeter…

8. Catelyn haberinin yayılması; Artık birileri Catelyn’in dirildiğini öğrensin yaa, hatta biraz abartı olacak ama Baelish onunla karşılaşsın falan…

9. Daenerys ile beklenen buluşmaların gerçekleşmesi; Gerçekten artık Jorah ve Tyrion umurumda değil. Victarion ve Dany karşılaşsın yeter. Victorion boruyu üfleyemez, çünkü hala borunun sahibi Euron. Eee ne yapıcak bu adam? Çok merak ediyorum. Ayrıca onun sadece donanmayı getiren biri olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Daenerys’i veya Euron’u da öldürebilir çünkü adam akraba katillliği ile kafayı bozmuş…

10. Stark Hanesi’nin yükselmesi; Stark Hanesi Stannis ile yükselecek burası kesin. Ama Rickon ve Shireen evlenip Winterfell’in sahipleri olsa çok güzel olmaz mıydı? Jon’u eskiden severdim ama dizi yüzünden ondan soğudum maalesef. Ama Stannis de çökeceğine göre :frowning:

Doran öldüğü an hane karışır çünkü Arrianne onun gibi sabırlı değil, üstüne güce aç ve 6. kitapta büyük ihtimal ölecek

sansayı kaçırararak zaten o tarafta olmadığını belli etti. Bence Sansayı kullanarak vadi nehirova ve kuzeyi tek elden yönetmek istiyor

buna ihtimal vermiyorum öncelikle Aegon Dany yi bekliyor, sonra Arrianne faktörü var kraliçeliği başkasına bırakmaz, Sansayı kullanarak vadiyi tarafına çekebilir zaten, şu aşamada Sansa ile evlilik Aegona birşey kazandırmaz da, dahası LF onu Aegon için mi kaçırdı yapmayın ALLAH aşkına :smiley:

ben daha fazla menzilin yıpranacağını sanmıyorum en azından Demirdoğumlularca, Lannesterlar zaten tahtı zor koruyor şuan için

bunu 7. kitapta bekliyorum

bunlar gelmesinler kalsınlar yerinde :smiley:

bu beklediğim birşey ve Jon un dirilmesi ile bir sihir patlaması olacak ve bekliyorum ben

bu 6. kitap sonu yola çıkması ile olur bence

bu da beklenen olacak birşey ama kitabın yarısından sonra olur bence

vic ile karşılaşır ama vic ne kadar sağ kalır orası muamma kızıl rahip onun öleceğini söylemişti
boru konusunda ise Euronun da borunun sahibi olduğuna ben inanmıyorum öyle olsa krallığı falan boş verir ejderhaları alır gelirdi demir adalara

bu da 6. kitapta zemini hazırlanıp 7.de kesinleşecek şey

ben ne istiyoruma gelirsek çok şey istiyorum ama aklıma gelen yok şuanda gelince eklerim

Doran güzel planlar kurdu ama çat da olacak değil. Ben Doran ölür diye düşünüyorum.

Jaime çok severim ama ölsün istiyorum. Ölümünü okurken gözlerimden yaşlar aksın istiyorum. (Resmen potansiyel Fuzuliyim :smiley: )

Starklar yükselsin ve Stannis ölsün. (severim ama ölse daha güzel olur)

Gerold Dayne için beklentim var adam savaş çıksın ünlü olayım peşinde bi adam gibi geliyor.

Stannis demişken ben onun Jon a diz çökmesini bekliyor istiyorum

Ablam onu pek sanmıyorum ya. Stannis diz çökecek bir adam değil ama Martin karakterlerin yapmayacağı şeyleri yaptıran bir adam. Bunu Ned konusunda yapmıştı. Pek sanmasam Nike dediğin olabilir gibi abla.

ben tam tersi öyle göründüğünü ama ihtimal dahilinde olduğunu düşünüyorum

konuya ve yorumlara bak

Tamam abla ufak birkaç işim var halledince ilk iş ona bakacam yorum da yapmaya çalışırım.

orada konuşmuşuz senle :smiley: yinede tekrar bak zamanla çoğu konuda fikrim değişti benim bir ihtimal sanada olabilir olmazsada canın sağ olsun :slight_smile:

Öyle bir başlıkta sohbet ettiğimi hatırlıyorum da yazdıklarımı hatırlamıyorum tekrar göz gezdiririm :smiley:

Ulan ben sana bunu dediğim zaman sen nasıl bir insansın diyordun. Benim dediğime gelmişsin. Stannis’i çok seviyorum zaten bunu nickimden anlamışsınızdır. Lakin ben de ölmesini istiyorum. Hatta Öteki’ye dönüşse çok iyi olur. Büyük ihtimal son sözü soğuk olacak ( ölen tüm Baratheon kardeşlerin öyleydi çünkü, herkes biliyordur bu detayı) Bu da isteğimi destekler nitelikte.
Gerold Dayne Şafak’ı kaçırsa çok iyi olur. Gidip gerçekleri Cersei’ye anlatır, Martell vs Lannister savaşı çıkar ve bu da benim için iyi bir şey.
Ve son olarak Dany ölsün istiyorum. Hatta bu isteklerim olmasın, bu olsun razıyım

Olum karakter olarak seviyorum Jaime ölmesin ama Jaime ölürse hikaye çok daha etkileyici olur ve en sevdiğim karakterden biri öldüğü için daha çok üzülürüm. Resmen üzülmeyi bekler olmuşum skwnxlwnxow. Dany ben de pek sevmem ölse güzel olabilir. Gerold gidip Cersei ile uğraşmaz bence.

@BasbugStannis @alpaltu
Jaime konusunda ben şöyle birşey olsun diye bekliyor istiyorum
Brianne yüzsüzler adasını ziyaret ettiğinde orada Rhaegar’ın ordusundan bir askerle karşılaşmıştı ve bu asker tazının huzura kavuştuğunu, bu kadar yıl sonra bile Rhaegar’ın yakutlarının hala bu adaya geldiğini söylemişti. O ana kadar gelen yakut adedi 6 ve 7. yi bekliyorlardı. Bence bu vaad edilen prens ve onun kral muhafızları ile ilgili bir durum bu Rhaegar’ın ordusundan asker kral muhafızı çıkarsa şaşırmam 7. de Jaime olursa bence çok güzel ve hoş olurdu

Olabilir abla güzel bir bakış açısı.

Bunu ilk defa duyuyorum :open_mouth: iyiymiş
Edit: Şimdi yine baktım da Renly öyle diyor ama Robert’da öyle bir şey okumadım. Adam uyumadan önce Ned’e “Çocuklarıma iyi bak” diyor?

Lannister Martell savaşı yakın zaten Aegon geldi artık mecbur girecekler savaşa yoksa iki taraftan biri onları batırır. Ama bence biz gereksiz yere Gerold’ı çok abartıyoruz. Bu kadar etkisi olmaz bence.

Bu kesin zaten ama erken olmaz umarım :frowning:

Evet son sözü @Afalinaemre nin dediği gibi “Çocuklarıma iyi bak” imiş, kusura bakmayın. Benim aklımda öyle kalmış. Ama son sözünden bir iki cümle önce “… burası neden bu kadar soğuk“ diyor. O zaman şöyle düzelteyim, tüm kardeşler kendilerine göre soğuk bir yerde öldü Stannis’te öyle bir ortamda ölecek.

Robert da Ned’den söz vermesini istiyordu galiba. Hem Lyanna hem Robert ölmeden önce Ned’den söz vermesini istediler. Bu arada Stannis ölmeden önce şeftali şeftali diyerek Renly i kastetse herhalde kitabı fırlatır oturur ağlarım.

Evet, hem de ikisi de çocuklarına bakması için söz vermesini istediler.

Zaten Kuzey’de adamın soğuk yerde ölmeme imkanı yok. Yani teori muhtemelen doğru…

Renly’den bahsederse ben de üzülürüm ama şeftali detayı benim çok komiğime gidiyor :smile:

Hem de bu söz çocuklarımı koru sözüyle alakalıydı.

Ya direk şeftali diyince komik geliyor bana da :smiley: ama anlamı var tabi. @Symmachus aynen abi güzel bir paralellik olmuş bu bence.