6.Kitapta Taht El Değiştirir mi?

Bence Aegon tahtı alacak, Dorne ve Tyrell Hanesi bizim tarafımıza geçecektir diye düşünüyorum. Lanniste ve Baratheon hainleriyle yarın kalan hesabımızı kapatıp Cersei ve çocuklarının kafalarını kralın şehrine göndereceğiz ve de umarım Danny Westeros’a gelmeden ölür. Çünkü babası Aerys gibi bir aptal, hanenin adını kirletiyor.

Yönetici notu: YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDİN.

daenerys targaryen hanesini yüceltiyor bence.

Aegon’ın da dedesinden pek farkı yok, özellikle son zamanki tavırlarında. Direkt yürüyüp alacağını sanmam doğrusu, en azından Lannister hanesini o kadar çabuk saf dışı bırakılmaz. Tabi ihtimal yok da diyemem.

Tyrell Ve Dorne Bizim Tarafımızda , Lannister Hanesinin Fazla Adamı Kalmadı , Vadi Büyük İhtimal Bizim Tarafımıza Geçiçekdir , Fırtına Burnunu Aldıktan Sonra İlk İş Kralın Şehrine Dalmak Olur.

Eğer Aegon’dan bahsediyorsan bu yazdıklarının bir kesinliği yok. Aslında Dorne hariç diğerleri hakkında bir belirti de yok. Ve Doran’ın öyle Aegon’a şapadanak diye atlayacağını da sanmıyorum.

Tamamen katılıyorum. Hatta bence hiçbir Targaryen Westeros tahtına oturamayacak bundan sonra. :sad:

Tyrell hanesinin Lannister hanesiyle araları bozuk , Dorne yıllardır intikam istiyor kesin gibi.

Demir taht sonlara doğru çok el değiştirecek demişti grrm.Bu yönden düşününce kesin oturur gibi geliyor bana.

Değişebilir valla :smiley: Hatta 6. da değiştirir 7.nin sonunda tekrar değiştirir hiç belli olmaz :smiley:

Değişir de kim alır ki tahtı Aslında değişip değişmeyeceği de hiç belli olmaz :smiley:

ejderhaları gören aegon falan tanımaz direkt daenerys’e diz çöker.

Aegon kısa “bir süreliğine” tahta çıkabilir.

Ben de el değiştireceğini düşünüyorum hangi hane olur orası tartışılır ama değişmesi kesin gibi geliyo bana açıkcası

Cersei yerine başka bir vekil deyeceğim Lannister lar bitti… O yüzden kesin el değiştirir ama Tommen ı zehirlemezler kafasını felan kırarlar herhalde

Yazar GRRM tahtın birkaç kez el değiştireceğini söylemişti. Ortada tahtta hak iddia eden Aemon , Stannis ve Dany arasında bir rekabet söz konusu. Lannister’ler Stark’lar gibi pasifleşmeye başladı zaten önce Joff sonra Tywin sonra Kevan. Yani olursa ilk Stannis Güneye iyip tahtı alır. Ondan da Aemon alabilir. Belki bu şekilde Dany’ de tahtta hak iddia etmez. Kralın eli olur. Tyrion’da Casterly Rock’a döner.

Umarım değişir.Cersei ve veletlerinden bıktık artık.

Ya bir şekilde Tyrell’lara geçecek ya da Aegon gelip alacak.

Ama tahtın Aegon’da uzun süre kalma ihtimali yok.

Tyrelllar hem paranın hem de ordunun gücüne sahip. Tywin gibi bir dahiye (kötü de olsa) sahip olmadıkları için daha önce görmediğimiz Tyrellları görebiliriz. Olenna en doğru kişileri seçip gönderir Kings Landing’e.

Aegon birileriyle evlenecek kesin, ama kiminle?

Daenerys altıncı kitabın ortasında tahta geçecek bence. Hatta benim bir teorim var, herşey çok ani gelişecek, Daenerys’in gelişi, Akgezen saldırısı gibi olaylar. Bu yüzden Daenerys Kings Landing dışında bir yerde taç giyecek. Akgezenlerle savaşacak ve Akgezenleri yok ettikten sonra Kings Landing’e gelecek. Ölümsüzler Sarayı’ndaki imgelere bakınca aklıma gelen bu.

Bu forumda ne kadar saçma teoriler var yazmadan önce yirmi kez düşünüün ya

en son tahy dany nin olaak

El değiştircekse sahibinden.com’u sık kullanılanlara ekliyorum. Dany’den önce benim almam lazım lol