6.Kitapta Taht El Değiştirir mi?

2 saniye dayandım gülmemek için

Cercei’nin yargılanışı, Kevan’ın ölümü ve KralKatili’ninde akıbetinin belli olmadığını düşünürsek. Taht, Tyrell’lerin kontrolüne geçecektir ilk olarak. Ondan sonrası ise karışık. Bi dolu ihtimal var. Ama Tyrell’lerden sonra tahta en yakın taraf Aegon gibi duruyor.
Zira Stannis, kuzeyin güvenini kazabilmesi için Bolton’ları mağlup etmek zorunda. Aynı zamanda, Dar Denizin ötesinde Dany-Victorian karşılaşması bekleniyor. Victorian’ın elinde Ejderja Borusu olduğunu düşünürsek ilginç bir karşılaşma olacak. Ejderhaların kontrolü Greyjoy’lara geçerse, olası bir Dany-Greyjoy ittifakı görüyorum.
Yani Stannis ve Dany’den önce Aegon alır tahtı.
Eğer Dany zoraki olarak Greyjoylarla beraber yeğeni Aegon’u devirip tahttan indirmek zorunda kalırsa çok gülerim :smiley:

Taht el değiştirecek elbet de Dany’e kalır mı bilinmez henüz… :slight_smile:

Akgezenleri Dany yenecekmiş. Tabii canım sevgili (!) seksi kraliçemiz aynı zamanda azor ahai olur bir de :)))))))

Danye kalmasın ya :))) Akgezenleri yenmek için ateşe ihtiyaç var :slight_smile: Zaten Hikayenin ismindende yola çıkarsak Buz ve Ateşin Şarkısı bütün film kuzeyde kopacaktır… Tabi Dany bu kafayla giderse bu tarafa geçmesi zaman alacak gibi :slight_smile:

UNUTMAYIN TARGERYANLARIN BAŞINA GELENLER STARKLARIN BAŞINA GELDİ…
Stark’lar Rickon Stark’ın dönüşüyle Kuzey Krallığı tekrar konuşulabilir… Kim bilir Stark - Brethaon dostluğu Stanis’in kızı ile Rickon Stark’ın evlilikleri ile iyice pekişir… :wink: Nihayetinde Stanisin erkek varisi yok :slight_smile: Stanis yenecektir muhtemelen Boltonları :slight_smile:

Serçe parmak yabana atılmaması gereken bir Varis .) Hep Hanedanlıklar üzerinden gidiyoruz ah tabi birde Dorneu lular :slight_smile:

dostum saçma maçma zaten tarih değil bu epik hikaye… G.M bir röpörtajında hiç belli olmaz kızıl yıldızı düşürürüm bütün herşey sıfırlanır demişti. Yani adamın kendi hikayesi kendibilinç altı ne yatıyor kimse bilemez,mantıklı bir yol herkes kendince seçiyor… Saçmalık olan sizin olaya tarihte geçen tartışmalı bir olaymış gb, bakıor olmanız

Kimin alacağı hakkında fikrim yok ama bu kitapta Tommen’ın öleceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Artık sondan birinci kitap olacağı için ben kesin gözüyle bakıyorum taht değişimine. Kimin tahta geçeceği de muamma ama Aegon veya Stannis’ten hangisi ölmezse o geçer diye düşünüyorum.

Aegon Jon Connington’ın Yardımı İle Tahtı Ele Geçirebilir Ve Stannis’i Hatta Robert Baratheon’ın Piçlerini Bile Buldurup Öldürtebilir

Lannister’ların işi bu kitapta biter gibi geliyor bana. Aegon tahtı alır. Şöyle alır: Tyrell hanesi bilindiği üzere varlıklarını Targaryen hanesine borçlular. Zaten Robert’ın isyanında da onların tarafındaydılar. Kitapta Tommen daha çocuk olduğu için Margaery ile aralarında bir şey olmadı. Tommen’ın ölmesi ile Tyrell’lar Aegon’un yanına geçerler. Böylece bizim Margaery’de dördüncü kral kocası ile evlenmiş olur.

Gerçi tahtın her türlü reis’in almasını isterim. Fakat bana kalırsa Aegon’da yabana atılacak bir karakter değil.

Margaery ile evlendiğine göre aegon’un da ömrü uzun olmayacaktır :slight_smile:

Hahaha aynen :slight_smile:

Altıncı kitapta taht el değiştirir gibi ancak tahta Stannis’in çıkması pek olası gelmiyor. Aegon Targaryen çıkabilir ancak onun Blackfyre olduğu anlaşılınca ne olur bilmem zaten Tommen gidici.

Degismez hersey son kitapta belli olur

değiştirmez yav. Neden değiştirsin

kimse yazmamış ama ben tahtın jona geçeceğini düşünüyorum gidip otrurur mu bilinmez ama tahtın her türlü hakkı onun olacak ve werterosun % 90 ı ona biat edecek 7. kitap tamamiyle akgezenlere karşı savaş olacak bence
bu teorimi onun AA olmasına bağlıyorum ve şuan ölü uyanırken taştan ejderhaları ve uyuyan ejderhaları uyandıracak örneğin Arianne nin 7. kitaptan bölümünde bahsedilen görülmüş olan deniz canavarlarının onun uyanmasıyla uyandığını harekete geçtiğini düşünüyorum yazarın bir şekilde jonun dirilmesinden AA nın geldiğinden haber vermesi oldupunu
sonra Sansadan Henry turnuva için uğur istiyor ve Sansa başkasına verdim kim bilmiyorum ama diyor o günde çok büyük şeyler olacak bence ki yine benim teorim Jonla ve ejderhaları ile ilgili bişeyler
bütün bunlar benim teorim ama bilmiyorumda görücez
kitap çıksa artık aklım hep kitapta

Sanki yıllar önce GRRM , tahtın 6. sezonda birkaç kez el değiştirdiğini söylemişti. Ama tabi geçen yıllar içerisinde bu düşüncesinden vazgeçip senaryoyu değişirmiştir muhtemelen.

Bence de değişmez herşey son kitapta belli olur aegon tahta çıkar.

Ortalık çok karışık tahttı isteyen 4 5 kişi var, bunlar euron, aegon, stannis, dany ve gecekralı .
Euron: 4.kitapta menzildeki kalkan adalarını aldı, 6 kitabın yayımlanan bölümlerinde oldtowna saldırdı
Aegon: fırtına burnunu kuşatıp aldı, 10 bin paralı askeri var, büyük ihtimalle dorne prensesiyle evlenip ittifak kuracak
Stannis: kışyarının üstüne yürüyor, theon ve asha esiri, ıronbanktan borç aldı 20 bin paralı asker alacak
Dany: üç ejderhası, 10 bin unsullied askeri, birkaç paralı asker grubu, başka köle ordusu var şuan başka bir khalın elinde
Tommen: Tahttaki kral, kraliyet ordusu, lannister ordusu, menzil ordusu desteği var
Gecekralı:Ötekilerin kralı, 100 bini aşkın zombisi, örümcekleri, ölü atları, özel güçleri var

Bu sezon eurondan büyük hamle bekliyorum bakalım

Bence de değiştirecek ilk başlarda değiştirmez diyordum ama bu aralar fikrim değişti hatta Euron geçecek muhtemelen öyle düşünüyorum ama en sonunda Kral Stannis Baratheon geçecek

Ben bailsh’in ne rol oynayacağını merak ediyorum eğer durumu hemen kavrarsa aegon kolay kolay alamaz o tahtı çünkü cersi ve tommen in hak ideası şüpheli görenler var ve bu bailsh’in işi ne geliyor yani tahtı kendine alana kadar tahta ideası güçlü birini oturtmak istemez