6 milyon dolarınız varsa Game of Thrones izleyebilirsiniz


#1

HBO’ya saldıran hacker’ın istediği fidye belli oldu

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde HBO siber tarihindeki en büyük siber saldırılardan birine maruz kalmış ve bünyesindeki siber güvenlik uzmanlarına rağmen tam 1,5 TB veri çaldırmıştı. Olayı adli makamlara taşıyan HBO maalesef 7. sezon 4. bölümünün önceden sızdırılmasına engel olamamıştı. Hatta dizinin 8. sezonuna ait olduğu iddia edilen bazı senaryo detayları da sızdırılmış ve fidye istenmişti. Ancak bu sadece iddia olduğu için pek ciddiye alınmamıştı ki sonunda beklenen açıklama geldi. Mr Smith adlı hacker veya hackerlar, paylaştıkları yeni bir video ile HBO’ya yapılan siber saldırıyı üstlendiler ve tam 6 milyon dolar değerinde bitcoin fidye istediler. Dünya genelinde izlenme rekorları kıran dizinin yapımcılarına gönderdikleri videoda ise, ‘‘Parayı verin HBO’yu kurtarın.’’ dedikleri belirtildi.

Bu olayın üzerine giden İngiltere’nin en çok okunan haber sitesi Dailymail ise bu sızıntıların kaynağına bir şekilde ulaşmış. Hackerlar ciddi olduklarını kanıtlamak istemiş olacaklar ki dizinin çalınan diğer verilerini de haber sitesi ile paylaşmışlar. Yani dizinin hem gelecek yeni bölümleri hem de bazı senaryo detayları şu anda Dailymail sitesinin elinde ancak telif ihlalinden dolayı yayınlayamıyor. Bunun ardından ise hackerlar yeni bir video paylaştı. Hackerlar paylaştıkları videoda, ‘‘Biz bütün hackerların en zor hedefi olan HBO’ya tam 6 ay boyunca sızmaya çalıştık ve bunu da başardık. HBO’nun bütün ağlarına girdik. Eğer HBO fidyeyi ödemezse HBO’nun sadece Game of Thrones dizisini değil, gelecekte planladığı bütün dizi ve filmlerle ilgili olan yazışmalarını da dünya ile paylaşacağız.’’ açıklamasını yaptılar.

Yani deyim yerindeyse HBO şu anda tamamen köşeye sıkışmış durumda. Bakalım HBO istenilen fidyeyi ödeyecek mi yoksa söyledikleri gibi fidye verip bu hackerları sevindirmeyecekler mi bekleyip göreceğiz.

Kaynak : http://www.merlininkazani.com/6_milyon_dolariniz_varsa_Game_of_Thrones_izleyebilirsiniz-oyun_sinema-95854p1.html


#2

Sonu zaten tahmin edilebiliyor. Niye başka sonu belirsiz duran bir popüler dizi bulamamış bu hacker lar :smiley:


#3

Adamlara bak, utanmadan fidye istiyorlar birde. Yüzsüzlügün bu kadari. Bu dizi için çalisan yüzlerce insanin emegine saygisizlik, ve benim gibi spoiler yemek istemeyen, diziyi tadini çikara çikara izlemek isteyenlerin keyfinin içine ettikleri yetmezmis gibi, yaptiklari ayibin karsiliginda para istiyorlar, tehdit ediyorlar… Aklim almiyor.
Umarim kim olduklari ortaya çikar ve gereken cezayi alirlar.


#4

Olur mu ya adamlar o kadar emek vermiş 6 ay çalışmışlar haklarını istiyorlar :smiley:
Şaka bir yana ben internetten film izlerken bile rahatsız oluyorum vicdanen bazen. İnşallah bulunurlar ya da bir şekilde bir anlaşma sağlanır 8. sezon hakkında bile bilgi sızdırıyorlar sadece oyuncuların yazarın yapımın değil yıllarca bu diziye kitaplara gönül vermiş takip etmiş insanlarında haklarına tecavüz ediliyor.


#5

Sadece got ile sınırlı olsa iyi arkadaşlar adamlar bütün arşivi çekilen çekilmeyen çekilecek olan filmlerin yazışmalarını dosyalarını seneryolarını çalmışlar zaten HBO şimdi 6 milyon dolar ödese öteki projeler içinde isteyecekler. Adamlar kapatım gitse şiketi daha iyi :smiley:


#6

Burada dailymail ın yaptığı sadece telifle açıklanamaz.İş ahlakı olan her insan bu hareketi yapardı.Çalışanın acı çektiğini söyleyenlerde sanırım milyonların mağduriyeti konusunda sessiz.Belge çalıp yayınlamak hırsızlıktır belki öğrenirsiniz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


#7

Westworld’a bari bulaşmasalar.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi