7. Sezon Finali Yorumlarınız

7-sezon

Evet arkadaşlar her ne kadar artık bölümün sızması için olasılıklar azalmış olsa da hem bölümün yayınlanmasına az gün kalmış hem de ya sızarsa umuduyla açtığım konuda; bölüm hakkındaki yorumlarınızı yazabilirsiniz.

UYARI: Lütfen konu altında sohbet etmeyiniz. Sadece bölüm yayınlandıktan sonra görüş bildiriniz.

Konu başlığında “sezon” kelimelerinden birini sil bence. Sadece “7. Sezon Finali” yapsan daha iyi durur.

Sızan spoilerlara göre efsane bir bölüm izleyeceğiz, şimdiden başyapıt diye oy vermek istiyorum ama bekleyeceğim…

İğrenç bir son bekliyorum. Arya bu sezonda sadece Winterfell’e geldi Sansa ile mantık hatası dolu konuşmalar yaptı. Basitleştirilmiş bir yapıttan artık fazla bir şey beklemiyorum.

Sızan senaryo dışında bir kaç sürpriz görebilirsek efsane olur. Tabi bunun için o sızan senaryonun kasten sızdırılmış olması gerekiyor. İhtimaller dahilinde bence.

Sızan senaryoyu okumadım ama içimde çok güzel olacağına dair bir his var. 6. sezon finali en iyi sezon finaliydi bence. Bu onu geçer gibime geliyor. Özellikle ejderha çukurundaki buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum dizinin yarısından fazlası aynı yerde olacak. İlk defa tanışacak karakterler falan. Onun dışında rhaegar için bir oyuncu ile anlaşılmış demek ki rhaegar’ı göreceğiz en çok bu sahne beni heyecanlandırıyor. Sızan seneryoyu okumamama rağmen dany-jon arasında malum bir sahne olacakmış youtube’daki yorumlar sağolsun öğrenmiş oldum. Bence gerekli değildi ikisinin aşkı naif bir şekilde işleniyordu. İnşallah çok uzamaz o sahne. Muhtemelen bu sefer canlı izleyeceğim bölümü çok merak ediyorum çünkü.

Önemli birisi ölmesse eğer sızanseneryodaki gibi geçerse bence tırt olcak

Dizinin uzun zamanın izleyicilerden umut kesici hamleleri sonrasında umudum kalmayan 7. Sezon’un belli bir kesime yaranmak için yapılacağı gün gibi ortada. Senaryolar sızmasa bile bunu herkes tahmin edebilirdi.

Neyse kimsenin canını sıkmadan herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

Jon Dany hard sevişmesini izleyeceğim diye tahmin ediyorum ve çok çok izlemek istiyorum. İce and Fire yani Targeryan Stark, Jon ve Dany yi dediği kadar Reagar Lyanna yı da temsil ediyor. 3 gözlü kuzgun Stark ağaca dokunarak izlesin :D.

Bence bölümün adının ejderha ve kurt olmasının nedeni jon ve dany değil rheagar ve lyanna’dır. İnşallah boş şeyler göstermezler çok merak ediyorum.

Harbiden umarım o boatsex olayını çok uzatmazlar :smiley:

[quote=“semrencs, post:11, topic:9600”]
Harbiden umarım o boatsex olayını çok uzatmazlar :smiley:
[/quote]10 dakka boyunca Missandei ve Gri Solucanı izledik daha önce. Bence yavaş yavaş kendini hazırla [emoji1]

Ne güzel ikisinin aşkını yavaş yavaş işliyorlardı şimdi ne gerek var çarpıştırmaya yani :smiley:

Şu boatsex olayının yaşanmasını hiç ama hiç istemiyorum yakıştıramıyorum birbirlerine

Benim için sorun yok. Tüm bölümü Dany ile Jon’a ayırabilirler. :smiley:

O tepkimeden bir ürün çıkacak belki ondan gözümüze sokar gibi çekmişlerdir ama uzamasın ya işimiz gücümüz yok onu mu izleyeceğiz :smiley: İnşallah rhaegar’a çok zaman ayırmışlardır. Jon dany’den daha çok görmek isterim onu.

Sıradan bir bölüm olacaktır.Bu sezon çok vasattı.Karakter ölümlerini 8.sezona bırakacaklarından bir kişi dışında ölüm olmayacaktır.

Ak Gezen tehdidine karşı Westeros yetkililerinin buluşup anlaşmasıda beni hiç sarmıyor.Bu serinin özü komplo,entrika,ihanet.Hiç yakışmıyor.

Jon-Dany birleşmesi de hem izleyiciye hem karakterlere hem oyunculara eziyet olacaktır.İlla aşk sevişme olacaksa Tormund-Brienne veya Arya-Gendry çok daha ilgi çekerdi.

Bu sezon Tyrion,Varys ve Bran Stark karakterleri harcandı.Tyrion neyse diğer ikisi bu sezon olmasada olurdu.Hikayenin akışına hiçbir katkıda bulunmadılar.Özellikle Bran geçmişi ve geleceği gören güçlerine rağmen ağaca dokunan bonzai çekmiş bir ergenden öteye gidemedi.

Son dakikalarını Rhaegar ve Lyanna flashbackına ayıracakları bi bölümdür

O kadar saçma bir sezon oldu ki bittiğine üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.
O ejderha ve savaş sahnelerine rağmen bu kadar vasat bir sezon çıkarmış olmaları bence büyük bir başarı.
İzleyiciyi tavlamak için her şeyi yaptılar ve bu yüzden de dizi mantık hataları ile doldu. Dany ve Jon birleşmesi zaten baştan beri belliydi ama bu şekilde olmamalıydı. Sırf ikiliyi birleştimek için Jon gibi bir karakteri harcadılar hala aklıma geldikçe üzülüyorum. O son bölümdeki sahnelerinde özellikle , Jon yerine ben utandım ya :smiley:
Arya’yı çok severdim ama ona olan sempatimi de yerle bir ettiler. Arya güçlü bir karakterdi ama böylesine duygusuz ve acımasız değildi.
Hele Bran tam bir fiyasko. Üç gözlü kuzgun oldu çok güçlü tamam ama o kadar duygusuz ki izlerken sinirim bozuluyor. Önceki üç gözlü kuzgunu da gördük ve bence bu kadar duygusuz değildi keşke bu çocuğu bu kadar uyuz yapmasalardı.
Şu an tek heyecanım Rhaegar ve Lyanna’yı görme ve Arya Sansa ikilisinin arasını düzletme ihtimali.

Bu kadar olumsuz yaklaşmayın ya. Evet dizide detaylara dikkat edilmiyor. Seyirciye göre haraket ediliyor. Hatta artık başroller ölmez olayı Game of Thrones için bile geçerli olabilir ( tabi bu söylediklerim son 2-3 sezon için geçerli ) . Ama hatalarına rağmen bana göre izlediğimiz en iyi dizi. Evet bende senaristlerin yaptığı saçmalıklardan mutsuzum. Sadece biraz olsun Martin gibi düşünüp bu diziyi daha iyi ve mantıklı hale getirebilirlerdi. Ama bunu yapmamaları diziyi kötü veya vasat yapmıyor. Piyasada o kadar vasat dizi var ki… Game of Thrones’u bunların içine almak haksızlık olur. Bunu unutmayalım. Ben bu bölümün o kadarda kötü olacağını düşünmüyorum. Ölümleri son bölüme sakladıkları belli. Ama birşey daha var. Bölümde gerçekten sadece akgezenlere karşı birleşme toplantısı veya Arya - Baelish - Sansa arasında küçük taht oyunları vs. olaylar izlersek tamam. Buna bişey diyemem.

Game of Thrones çıtayı şaha kaldırdı ve altında ezildi. Ama yinede bu onlara vasat dememiz için yeterli değil. Nerden bakarsak bakalım televizyondaki en iyi iş.