7. Sezon Finali Yorumlarınız

7-sezon

Memnuniyetsizlikte tavan yapmis bir milletiz. Yabanci forumlarida takip ediyorum, hicbiri sizin gibi negatif elestiri yapmiyor. Onca sey yasandi 7.sezon’da, yillardir bekledigimiz seyler. Hala neyin memnuniyetsizligini yasiyorsunuz hic anlamiyorum. Keyfini cikarin, su dizinin.

Artık eski sezonlarla kıyaslamayın diziyi eskiden ihanet,komplo, hainlik yapacak bir sürü karakter vardı onlar öldü ölmeseler bile artık demir tahttan, kral kraliçe olmaktan daha önemli bir sorun var. Davos’un dediği gibi ölüler westerosa geldikten sonra kimin iskeletinin tahtta oturacağının bir önemi kalmadı. Bealish,varys gibi karakterlerin işi entrikaydı ama artık entrika yapılacak kadar önemli bir taht ve diyar yok. Herkes başına buyruk, kuzey bağımsız hala keza vadide kuzeye katıldı. Marteller yıllardır düşman zaten ne doğru düzgün bir krallık nede entrika ile hüküm geçirilecek bir diyar kaldı. Bu saatten sonra önemli olan büyük savaşın gelmiş olması diyorum. Bran ise bence bir sürü şeyi gördü bealish’in oyununu o bozacaktır zaten. Sansa arya hiç bir zaman yakın olmadılar yani arya o mektubu okuyunca gayet sinirlenebilir ama dediğim gibi bran görmüştür bunları düzelir araları. Bu seneki çoğu diyalogu karşılaşmaları ben çok sevdim özellikle. sadece zaman kavramından olan bir sürü mantıksızlık vardı. Onun dışında 2,4,5 bu üç bölüm en iyi bölümler arasına kesin giren bölümlerden bence. Sezon finali de öyle olur umarım. Yani karakterler değişti,diyar değişti, her şey değişti. Ayrıca jon’u çok severim ama dany’nin ayaklarına kapanıp af dilese yeridir onun yüzünden kadın 1 ejderhasından oldu. Gerçi öyle bir şey olmaz daha başka şeyler olacakmış diye duydum ama olursa gereksiz sahnelerden biri olur,ne yani iki insanın aşık olduğunu göstermek için illa öyle bir sahne mi çekilmeli. Ona ayıracakları zamanı rhaegar’a ayırsalar daha memnun olurum :smiley:

Ben de yukarıdaki yorumlara katılıyorum. Önceki sezonlardan ayrılması bence artıydı. Bakınca geçen sezonlara, 4. sezon da vasattı bana göre. Hattan 5. ve 6. sezonda da son 3 bölüm harici vasattı. Bu sezonda da ortalama altı bölümler vardı ama genel bakınca spoilerları okumayan birisi için diğer sezonlardan çok daha dolu bir sezondu. Her şeyi detaylı biliyorduk nerdeyse ve doğal olarak tatmin olmadık. Şahsen ben Dany’nin 5. sezon 9. bölümdeki sahnesinde de tatmin olmamıştım ama sahneyi bilmeyenler çok etkilenmişti. Şimdi adamlar 7 bölüm değil 10 bölüm yapsalardı Dany’nin jonun yanına gitmesi 2 bölüm sürseydi ne olacaktı 2 bölüm boyunca bi kaç saniye Dany’yi ejderha üstünde kuş avlarken mi görecektik. Bence her şey olması gerektiği gibi. Uymayan şeyler, hatalar olabilir ama şöyle düşünmek lazım mesela ben sezon aralarında tekrar tekrar izledim ve detaylara hakim oldum ama bunu her seyirci yapmıyor. Bir kez izleyip yeni sezonu bekliyor ve beklentide bir düşüş olmuyor. Bir de şöyle bir şey var Kitap çıkacağı zaman satışı etkilememek için hikayede büyük noktaları değiştirmiş olabilirler bu durumda da geçmişte olan olaylar farklı yansıtılmış olabilir. Bence hala dizi adına tartışılıyorsa bu dizinin başarılı olduğu içindir.

Ben bu bölümde sızan senaryodan farklı ve şaşırtıcı olarak olaylar olacağını düşünüyorum. Geçen sene de senaryo sızmıştı. Diğer bölümler yaklaşık olarak sızan senaryo paralelinde gittikleri halde sezon finalindeki ölümler tahmin edilememişti. Cersei’nin septi patlatacağını biliyorduk. Jon Snow’un gerçek kimliğinin açığa çıkacağını biliyorduk. Ama Cersei’nin tahta oturması beni şaşırtmıştı. Ben senaryoların ve bölümlerin sızmasının HBO’nun oyunu olduğunu düşünmeye başladım. Reyting amacıyla yapıldığını düşünüyorum. Bütün bölümler bir şekilde sızıyorken sezon finallerinde sızma olmuyor. Bekleyip göreceğiz. İnşallah şaşırtıcı bir final olur. Bütün sezon tahmin edilebilir şekilde geçti. En azından final bölümünden umutluyum.

güzel bir flashback olmasını bekliyorum.

Bu bölümde en çok ( tabi eğer gösterilecekse ) Rhaegar ve Lyanna Flashback sahnesini merak ediyorum. Bir ihtimal Dragonpit görüşmesinde, uzun zamandır beklenen bir olay olan Cleganebowl’u görebiliriz.

Canlı izleyebileceğimiz site linki verebilecek var mı acaba ?

Vardı bi yerde, 6.bölüm konusunda mıydı acaba.?

Bölüm tam olarak saat kaçta torrente düşer acaba beklenir mi ?

Genellikle saat 4 gibi yayinlaniyor.

Spoiler yemek istemiyorum. O yüzden bende gece izleyeceğim.

http://buffstream.com/watch/tv.php

Bu link fena değildi.

Canlı yayın linkleri;
https://www.reddit.com/r/GoTlinks/comments/6wd7rv/live_stream_guide_82717/

https://www.streamlive.to/view/69021/HBO Buradanda izleyebilirsiniz

İlk canlı yayınım, bu sezonki uzun beklemeden sonra 7. sezonun ilk bölümü sayesinde olmuştu. Daha sonraki bölümleri ise internete düşünce izlemiştim. Gecenin bu saatinde hala işi olan biri olarak, ikinci canlı yayınımı sezonun son bölümüyle yapacakmışım. Tesadüfe bak.

Arkadaşlar yayın saati 3.40 mı 4.00 mü? Digiturk değil hbo online izleyeceğim.

Tam 4’te başlıyor. Belki bir iki başlamayla ilgili reklam veriyor. 4’ü birkaç dakika geçe başlar yani.

An itibariyle son 5 dk http://buffstream.com/watch/tv.php

Son 5 dakika Elim ayağım titriyor ilk defa böyle hissediyorum :slight_smile:

İyi seyirler arkadaşlar :slight_smile:

allahım o nasıl br sahnedir lan Rheagar Lyanna oğlum çıldırıyom saat 5.20 evde zıpladım :smiley: