7. Sezon Finali Yorumlarınız

7-sezon

Gayet keyifle izledim bu sezonu. Cogunuzun aksine cok begendim. Dolu dolu bir sezon oldu ve nedense bu bölümde tam bir Game Of Thrones bölümü izliyormus gibi hissettim. Cersei ve Tyrion’dan kaynak sanirim, özlemisim cok ikisinin konusmalarini. Viserion’un ne kadar hizli hareket edip uctugunu gördünüz mü? Bilmiyorum fark ettiniz mi ama Dany, Jon ve ekibini kurtarmsya geldiginde ejderhalari cok yavas hareket ediyordu. Uçmakta biraz zorlandi Drogon. Dany’nin Ejderha çukuruna girisi harikaydi. Veee gelelim bizim kılkuyruk minicik Serceparmagimiza… Onca entrika tasarladi yillar boyunca, tek bir darbe ile gitti zavalli… İlahi adalet!!!

Kafam karıştı, Jon şimdi 6.Aegon mu 7.Aegon mu ? :smiley:

Her şey yalan.

Senin ağzını ötekiler alsın Bran. Adını haketmeyen cripple seni.

Özetle en kötü sezondan beklenilecek kadar kötü bir final.

Seneye bırakmış olabilirler ben de hatırlıyorum.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sunu da söyleyiyim icimde kalmasin; bölümün ilk basindaki Lekesizler’in sahnesi ve Lekesizler’in ve Dothraki’lerin temasi olan müzik neydi öyle!!! Tüylerim diken diken oldu. Böyle bir acilis yoktu, bir tek bu sahne bile muazzam demeye yeterli bölüm icin…

Benimde aklıma takıldı, o Viserion çok hızlı uçmadı mı ya? Drogon ve Rhaegal’ın 2 katı hızlı uçtu, bir de aklıma takılan şey o Viserion daha büyüyecek mi yoksa hep bu büyüklükte mi kalacak?

Sa forum deli gibi spoyler saçıp ölümüne mizah kasacağım, beğeni veren tüm charlardan aro.

Öncelikle bölümde son sahne dışında beni heyecanlandıran tek bir şey bile olmadı. Ölüler dirilere göre randımanı daha yüksek işler yapıyor. Hane grubumu Stark’tan White Walker’a taşıdım, h.o favınızı alırım.

Rhaegar Targaryen gibi zarif ve yakışıklı bir adam dizide hiç edilmiş, keyfim kaçtı. Devin Oliver canlandırır diye bekliyordum, temiz trollendik valla sinirden unf etcem adamı şimdi. Bir de Samwell’in onca sıkıcı sahnesine bu ufacık bilgi için mi katlandık? Tüm asaplarım bozuldu, nefret doluyum yüzüm hiç gülmedi bugün.

Tazı ve Brienne <333 Güzel buluşmaydı, sevdim. Tazı ve Dağ buluşması daha bir legendary idi ama. Dağ kudurdu sinirden he az daha sessizlik yeminini bozacaktı lol. Tazı kral gibi adamsın, seviliyorsun.

Jon’un diz çökmeye karar verdiği anın saçma kere saçmalığı hahahahha. Bu kadar yersiz bir diz çöküş olamazdı. Yalan söyleyemiyor adam napalım. Biz seni böyle sevdik JON SNOW. Aegon Targaryen ismi de çok eğreti durdu bence. Jon Snow’sun sen bizim için.

Daenerys de bmw’si olan laz müteahhit gibi ejderhayla geliyor alana ahahahah. Havalara gel, bari Drogon’a Godfather müziği temalı zil de taksaydın tam olurdu kız. Herkes görmemiş gibi ayağa kalkıp bakıyor Cersei hiç istifini bozmadı. Vallahi kral kadınsın Cersei. Jon’a trip yapıp gitmesi sonra da geri gelmesi komik oldu ama yav. Fakat geri gelip ‘aynen knk veriyom orduları yenelim ölüleri’ demesi süper iyiydi, bu üçkağıtçılık ve çakallıkla gönlümün efendisi oldu bu bölüm.

Euron gibi bir adam Dağ’dan nasıl korkar aga aklım almıyor? Serinin en korkunç adamını dizide paspas ettiler içim acıyor. Buradan @catto kardeşime selam olsun, eminim çok üzgündür o da ahhahaha.
Bu arada Euron’un tırsmış gibi yapıp Altın Mürettebat’la anlaşması net bir biçimde kral hareketti, ayakta alkışladım.

Sansa Arya cephesi gerilimliydi en son. Madem bir fake atılacaktı keşke aralarındaki gizli anlaşmayı görseydik. Birbirlerine düşmemeleri güzel oldu, bunca yıldır ayrıydılar zaten. Bu zaman zarfında olgunlaştılar ve kime güvenmeleri gerektiğini öğrendiler. Euron ve Cersei’den sonra best duo’m oldular.

Jaime ve Brienne <333 Jaime ve Brienne’in bakışmalarını yakalayıp gözlerinden zehir saçan Cersei <333 Jaime Cersei’yi kesinlikle dizginleyemiyor ve adam resmen çöktü. Enerjisi kalmadı, suratından keder akıyor adamın. Cersei’nin deyimiyle ‘ihanet’ etmesi an meselesi. An meselesi dediğim de 2 yıl sonraya kaldı ama nys.

Baelish reis, Westeros’a bir daha senin gibi çakal, senin gibi dalavereci biri gelmez. Çok kral adamdın, kan şelaleleri akıttın, sen olmasaydın seri olmazdı. Huzur içinde yat seni çok özleyeceğiz.

Jon Dany sahnesini çoğu kişinin aksine uzun zamandır beklemiyordum. Keşke cinsel sekxs yapmasalardı, kör kaldım sahneden sonra. Tyrion niye ciğerci kedisi gibi kapıda bekledi onu anlamadım yav o da mı Dany’ye aşık lol.

NIGHT’S KING !!! Hocam nerelerde kaldın, gel de dünyayı şunların başına yık. Biri halasıyla gemide kötü kötü şeyler yapar, biri diğerinin kafasını patlatır, biri babasını tuvalette öldürür. Nerelerdeydin be kral bitir şunları da bitsin şu dizi anam ya. Hiç Dany gibi dracarys falan da demiyor he, karizmaya gel. Ejderha ciğeri sökülene kadar üfledi. Binicisine hızlı alışmış. Bu arada bu hayvan daha 1 hafta önce öldü; ne ara kanatları yoluk yoluk oldu, ne ara bu kadar külo verdi? Zombi ejder yapcaz diye Sibel Can diyetine sokmuşlar Vise’yi. Yamalı eşek gibi olmuş kanatları.

Öyle sek, barbar ateşi de üflemedi dikkat ettiyseniz doğalgaz üfledi. Yıllardır ‘kış geliyor’ diye ağlayan Kuzey halkını doğalgazla buluşturan Night’s King, sen çok yaşa. Kuzey Belediyesi de anca uyusun, o çok övündüğünüz duvarı yerle bir ettiler.

Çok epik bir görüntü ya, aşık oldum. Muşambaya bastırıp mahallenin girişine ascam bu fotoyu.

Nedense beni hiç tatmin etmedi bu final.Daha doğrusu bu sezon.Bunda en büyük sebep yaptıkları inanılmaz mantıksız plandı.Gidelim Duvar’ın ötesine de bir tane wight yakalayalım sonra Cersei’yi ikna edelim.Yani en azından o buluşmada herkes olmalıydı.Hisardan,Nehirova’dan pek çok yerden temsilciler olmalıydı ki en azından diyebilseydik sadece Cersei değil genel olarak tüm herkesi ikna etmekti amaç.Zaten Cersei’yi neden ikna etmek istiyorsunuz ki siz?Elinize ne geçecek?Duvar’ın ötesine gideceğinize Kral’ın Şehri’ne saldırın.Kim ne derse desin Daenerys ejderhalarıyla o şehre saldırmalıydı.Zaten ejderhaları görünce Cersei ve ordusu hariç şehirdeki herkes kaçacaktı hatta askerler bile savaşmamayı seçebilirlerdi.
Viserion resmen boş yere öldü.Ve üstelik kendi sonlarını kendileri hazırladılar.Karakterlerin bu kadar aptallaşması çok korkunç.
En çok beklediğim şey bu bölüm Rhaegar’ı görmekti.O da hayalkırıklığıydı.Oynayan aktörü tip olarak beğenmedim bir iki diyalog bile yazmamışlar.
Dany ve Jon’un sevişmesi beni rahatsız etmedi.Yakıştıklarını düşünüyorum.Ve aralarındaki yakınlaşmanın beni bayacağına emin olmama rağmen dizi beni şaşırttı ve tadında bıraktılar bunu.O kadar da kötü bir fikir gibi gelmedi.
Winterfell sahneleri her ne kadar güzel olsa da kurgusu çok mantıksızdı.Hiç zekice olmayan diyaloglar izledik ve entrika çok basitti.Baelish’in ölmesine nedensizce üzüldüm.
Bazıları eleştirmiş ama bence en güzel sahne Tyrion-Cersei arasındaki sahneydi.Sanırım ikisinin de oyunculuklarının muazzam olmasından kaynaklanıyor.Onlar şarap içip konuşunca eski sezonları hatırladım.Gerçekten güzeldi.Ve tabiki Jamie-Cersei sahneleri…Diyecek bir şey bulamıyorum harikaydı.Jamie’nin oradan ayrılışı fln efsaneydi.Ayrıca belirtmek istiyorum Cersei en mantıklı planı yaptı ve çok da haklı bu planı yapmakta kendi çıkarları için.Ki zaten kendisi hiçbir zaman sözünün eri olan biri olmadı.Aptallık ona inananlarda.
Duvar’ın yıkılışı bende pek etki yaratmadı.Sadece en sevdiğim iki karakter Beric ve Tormund’a bir şey olacak diye korkudan öldüm.İnanılmaz aptalca bir plan yüzünden Duvar yıkılmış oldu.Jon’u çok sevsem de ve biri tahta oturacaksa bu Dany yerine kesinlikle Jon olmalı diye düşünsem de Daenerys’in daha mantıklı biri olduğuna karar verdim.Meeren de yaptıklarından dolayı benim gözümde ‘ejderhaları olması sebebiyle’ efsanevi bir fatih ancak kötü bir liderdi.Şuan bu sezon bana yanıldığımı kanıtladı.Pek çok yerdeki özeleştirileri,ailesinin hatalarını kabul etmesi ve herkesi dinlemesi,yardım çağrısına iki kere düşünmeden gitmesi(ki kuzeyi kendisine böyle bağladı),fedakarlıklar yapması,Cersei ve Jaime ile olan görüşmede sakin kalması,Jon’un ona biat ettiğini söylemesi üzerine söyledikleri vs her şey onu bir adım öne geçirdi.Daenerys Targaryen’i Westeros’ta tanımış olduk diye düşünüyorum.Ve tabiki Sansa da.Bu iki karakter çok eleştirildi ama ikisi de harika karakterlere dönüştüler.Sansa,Cersei,Dany…Yanlış anlamayın cinsiyetçilik yapmak değil niyetim.Ama bu kadınlar gerçekten efsane.
Bunun dışında dua edelim de sızdığı iddia edilen 8. sezon senaryosu yalan olsun. :confused:
Bir de tiksindiğim bir şey daha var.Dany’nin hamile kalamamasına o kadar çok vurgu yaptılar ki iki bölümdür.Yetti artık.Anladık hamile kalacak ama sürekli gözümüze sokmaları çok kalitesizdi.Kaç defa aynı repliği koymuşlar baygınlık geçirecektim.
Ve 'Robert’ın isyanı bir yalana dayanıyordu.'Nasıl bir saçmalık.Sanki Robert sadece ‘Benim nişanlımı kaçırdılar hadi savaşalım’ dedi.Bir ton olay oldu.Mad King neler yaptı.Hem bildiğimiz kadarıyla Rhaegar’la Lyanna kafalarına göre kaçtılar.Kim ne bilsin ne olduğunu gerçekte.Herkes tecavüz diye biliyor.!!Bu ‘isyanın yalana dayanması’ olayı çok rahatsız etti beni koskoca tarih hiçe sayılmış gibi geldi.Çok sinir bozucu.

Dragonpit sahnesi şampiyonlar ligi gibiydi, pırlantacılar, galericiler…

Sızan hiçbir senaryoyu okumadığımı göz önünde bulundurursam şaşırdım mı ? Pek sayılmaz. Bölümde beni en çok şaşırtan şey Jon’un gerçek adının Aegon olmasıydı. Bu sezon nedense çok şaşıramadık çok heyecanlanamadık , geçmişte tahmin ettiğimiz olaylar gerçekleşti ,senaryolar sızdı vs. Çok tat alamadığım bir sezondu.

[color=#cc9933]Cersei

Bu karakter özellikle bu sezon kitapta ki gelişiminden oldukça farklı işlendi. Gerçi bu zamana kadar pek çok karakter için gördük ama :slight_smile: Cersei gücü seven bir kadın ama güçlü bir kadın değildi bu zamana kadar, bugün bölümde Jaimie için “En aptalımızın sen olduğunu söylerdi babam” bunun gibi bir cümle kullandı, aksine kendisini bu konuma çok yakıştırıyorum. 5. kitabın sonlarına doğru kendi bölümlerinde aklını kaçırmaya başladığı ve eski halinden pek eser kalmadığı ortadaydı lakin hiçbir şey olmamış gibi “Aslanın kızı” imajıyla oldukça stratejik planlar hazırlayan, detayları düşünebilen, zekice hamleler yapabilen biri imajına koydular. Cersei bunlardan çok uzak bir karakter. Dizide kendisine özellikle “Tywin’in kızı” figürü yaratılmasından çok hoşlanıyor, yapımcılarda üzerine bol bol gittiler bunun. Muhtemelen güçlü bir Cersei imajı çizilmeseydi iki kraliçe arasındaki gerilim-entrika da bu kadar heyecan yaratmazdı, bunu da göz önünde bulundurdular.
Altın mürettebat saçmalığına değinmiyorum ( Köle ticaretini destekleyen Braavos’un Demir Bankası yanında sonuçta lol ). Bir insan tahtta belli bir süre daha fazla oturabilmek için böyle bir hamle yapmasını doğru bulmuyorum, eninde sonunda KL’ye gelecekler ve oturduğun tahttan edecekler seni. Ne diye bu ısrar? Lannister adı her şeyden önemliyse yardımların neticesinde Jamie ile beraber Casterly da yaşardınız ki bu imkanı da sağlarlardı. Cersei için aile kavramının ya da Lannister adının bir anlamı yok , onun için önemli olan tek şey gururu.Tahtta kendisi oturduğu sürece hayatta hiçbir şeyin önemi yok.

Rhaegar & Lyanna

Genç Ejder oyuncu seçimi olmamış, yüz hatları oldukça keskindi, saçlarının daha uzun ve daha gümüşi olması gerekiyordu. Lyanna seçiminin de hata olduğunu yine belirtmek istiyorum( Yüz hatlarından sesine kadar oldukça çocuksu bir yapıya sahip) . 2 oyuncu seçmek ne kadar zor olabilir ? Elinizde bilgiler var siz o karakterlere uygun iki insan bulacaksınız, yakışmıyor bu diziye. Ayrıca flashback çok kısaydı :S

[color=#33cccc]Dany & Jon

İki insanın bağlılığını anlatmak için bir sevişme sahnesi gerekmiyor, ancak bu sahne muhtemelen Dany’nin hamile kalma durumu olursa ön ayak olması için yazıldı, öbür türlü mantıklı bulamadım. Tyrion’un ,Jon’un Dany’nin yanına giderken ki öfkeli ve tedirgin bakışlarına da anlam veremedim pek.

Jamie
Cersei’den uzaklaşmasına oldukça sevindim, geç bile kalmıştı. Umarım karakterin hikayesi bundan sonra daha aklı başında ve gerçeğe uygun ilerler.

Son olarak da Rhaegar için artık "Lyanna’yı kaçırdı , tecavüz etti " argümanını ısrarla kullanan kişilerinde aydınlanma yaşadığına inanıyorum <3 Bir şeyleri takıntı derecesinde saplantılı bir şekilde savunmamayı da öğrenmiş olduk.

Adamlarin hic umrunda olmadi resmen. Kitapta, cocukluktan Varys tarafindan kacirilip hazirlanan, saklanan, egitilen ve tahtin gercek varisi olarak gosterilen Aegon Targaryen, dizide olmus Jon Snow :confused:

Simdi asil soru su, Rheagarin Eliadan olan oglu Aegon, aslinda dizide hic kurtarilmamis mi? Sir Gregor orda Eliaya tecavuz edip cocuklari gercekten oldurmus ve herkesin bildigi Rheagerin Elia`dan olan oglu Aegon diziye gore gercekten oldurulmus mu, yani Varys cocugu kitapta kurtarmisti ancak dizide kurtarmamis mi?

Yoksa dizide bir baska Aegon daha mi var?

Yoksa dizi senaryosuna gore cocugu kurtaran Varys degil Ned Stark`mi oluyor. Ozaman kitaptaki Aegon dizide Jon Snow olarak karsimiza bambaska bir hikayeyle cikmis oluyor?

Spoiler;

Krallığını kaybeden bir Kuzeyli kral daha. Döndüğünde kuzeyli lordların tepkisini çok merak ediyorum.

Adam Kraliceyle opuserek giricek iceri. Ben kuzeyli lordlarin suratini merak ediyorum.

Senaryoda olacakları bildiğimden çok şaşırdığım bir detay olmadı, yeterince tatmin edici ve güzel bir bölümdü tabi.

Lena Headey gerçekten iyi bir oyunculuk sergiledi bana kalırsa zaten sevdiğim bir aktristir, özellikle senaryoda olacakları bilmeme rağmen Dragon Pit’e ikinci gelişinde gerçekten söylediklerine inandım ve sızan senaryo ile bir zıtlık olacağını düşünüp heyecanlandım.

Bölüm de gereksiz diye nitelendirebileceğim bir sahne yoktu açıkcası sadece Theon sahneleri biraz daha kısa olabilirdi diye düşünüyorum.

Bölümde hoşnut olmadığım tek detay Rhaegar ve Lyanna sahnesinin çok kısa olması oldu, sezon boyunca en çok görmediğim sahneydi oysa ki. Ama Jon ve Dany’nin sahneleri arasında ki eş zamanlı kurgu kesinlikle başarılıydı.

Bölümün sonundan etkilenemedim, kesinlikle çok güzel bir sahneydi ama geçen bölümden dolayı Viserion’un ölümünü hala sindiremediğim için onu yaban ellerde uçarken görmek üzdü tabi.

Viserion sanki yillardir Akgezen’lerin tarafinda gibi hisseden bir tek ben miyim acaba? Aslinda Viserion’da degil sanki Akgezenler’in hep bir ejderhasi varmis da simdi kullanmaya karar vermisler gibi hissettim izlerken sahneyi.

Cersei ve Tyrion sahnesi MUHTESEMDI. bu ikilinin karsilacagi ilk sahnede biri oburunu oldurur yoksa daha da karsilasmazlar diye dusunuyordum ama cok sukur yanilmisim. cersei’nin kendisi olmeden once dogurmasini gercekten istiyorum ama kargalarin ziyafeti’ndeki povlarindan birinde kahvalti ederken tabaginda icinde olu bi civciv olan yumurta bulmasi maalesef dusuk yapacaginin habercisi.

rheagar icin cok cok daha yakisikli bi oyuncu secilebilirdi. lyannanin da maskulen bi guzelligi yok muydu? ne o oyle koylu guzelini almis koymuslar oraya. begenmedim.

Güzel, bir Yaprak Dökümü ve Aşk-ı Memnu karışımı final olmuş. Jon salağı ve Doggy maduru Dany sahnesini kusarak izledim.

Baelish reis, unutulmayacak.

Neyse, korkunç vasat son 3 sezonla, son sezonu bekleyeceğiz artık.

Bu arada, Martin’de sinirden çıldırıyordur sanırım.

Martin umdugun gibi sinirden cildirmiyor cünkü Martin diziyi izlemiyor. Diger bir dizi ile ilgili yazi yazdigi icin Game of Thrones’u izlemeye vakti yokmus.

Kötü bir bölümdü. Birkaç sahne dışında tabi. Öyle üstüne paragraflar yazılacak bir bölüm değil bana göre. Bu sezona çok kötü diyemem hala güzel bir dizi. Ama sezonu sırtlayan tek bölümün 4. Bölüm olduğu aşikar.

Dragonpit sahnelerinde sıkıntıdan patladım. Diyaloglar hiç sarmadı. Bütün gece bunu beklediğime inanamıyorum. Jon’u iyice gerizekalı yaptılar. En sevdiğim karakterden soğudum. Galiba benim için 5. sezonun sonunda öldü. Neyse saçma sahneler üstüne konuşmaktansa güzel denebilecek sahneleri konuşmayı tercih ederim.

Baelish’in ölümünü tahmin etmiştim ama yinede kendini izlettirdi. 6. Sezonda Baelish’e geri vites yapan Yohn Royce bile yüzüne bakmadı adam ölürken. Jon’un kimliğini nasıl öğreniceğini tüm forum biliyordu zaten Sam-Bran sahnesini göz ucuyla izledik. Cercei ve Jaime’nin son konuşma sahnelerinde ödüm koptu Jaime ölecek diye. Gözümü kısıp izledim. Sonra bi ohh çektim tabi. Helal olsun Jaime. Atladı atına gitti. Bu arada Golden Company ciddi ciddi geliyor. Onları izlemek güzel olucak. Theon ne yaparsa yapsın gözümde kötü olarak yer almadı hiç. En sonunda toparladı. Son olarak son sahne çok güzeldi. Hatta 7. Bölüm olarak sadece o sahneyi verseler bile olurdu. Bı buçuk saat boyunca sıkıntıdan ölmezdim. Viserion çok can yakacak. Kaç bin kişilik ordu , bilmem kaç metrelik devler vs. bunları yenerek durdurma gibi bi plan yapmak saçmalık. Beric geçen bölüm yapılması gerekeni söylemişti. Night King’e ani bir saldırı. Tek çözüm bu. Beric ve Tormund umarım orda ölmemişlerdir. Savaşarak ölmelerini tercih ederim.

Neyse gelecek sezonu pek merakla beklemicem. O arada kitapları okurum ya da eski sezonları falan izler hasret gideririm.

Jon’un 5.sezondan sonra senin için ölmesinin sebebi kitaptan sapmanın başlaması olabilir mi ? :smiley: Dizi adeta hormonlu bir meyve gibi organiğinin tadı ile alakası yok.