7. Sezon Finali Yorumlarınız

7-sezon

Ejderha ölünce küçülmüş ama hızlanmış. Ne uçtu be yarasa gibi…

Martin zeki bir adam olduğu kadar karaktersiz bit yazar olduğunu kanıtladı. Hiç kimse kendi eserini böyle kolayca harcayamazdı.
Oyuncu seçimlerine hiç girmiyorum bile. Senelerdir betimlediğimiz melankolik savaşçı prens Rheagar nerede bu sümsük nerede.

Buz ejderhasını, surun yıkılışını, Jon 'un akıbetini bilcümle salak saçma şeyi gördük kitabı ebesinin gözüne yazsın artık pislik şişko.

[quote=“KUTSAL, post:122, topic:9600”]
Martin zeki bir adam olduğu kadar karaktersiz olduğunu kanıtladı. Hiç kimse kendi eserini böyle kolayca harcayamazdı.
Oyuncu seçimlerine hiç girmiyorum bile. Senelerdir betimlediğimiz melankolik savaşçı prens Rheagar nerede bu sümsük nerede.
[/quote]Martin ?

Bu yılın son bölümü… nihayet… Değerlendirmeler; durun siz hala yeğensiniz! Biri de çıkıp söyleseydin iyi olurdu! Ula Aegon ne la? Abisinin ismi neydi o zaman? Rhegar’a Viserys’in peruğunu takmışlar, bir de o kadar bebek yüzlü yakışıklı bekledik bu neydi? O ejderha olmasa idi duvarı nasıl yıkmayı planlıyordun gece kralı? de bana! Genel olarak çok memnun kalmadığım bir yıl oldu. Çoğu şeyden rahatsızlık duydum. 6. ve 7. kitap çıksa da adam gibi zevkel okusak, öğrensek doğru düzgün serinin devamını, yapımcılar artık kendileri yeniden kurguluyorlar diziyi ana hatlara bağlı kalmaya çalışarak.

george rr martin

Vay be koca sezonu bitirdik iyi mi ? Başladı yine bekleyiş :frowning: Allahım sen yardım et hepimize …
Rhaegar ve Lyanna neydi öyle Allah aşkına ya :smiley: iki salise gösterip geçtiler koca bir sezon onları bekledim insan azıcık ayrıntı verir daha çok şey gösterir. Sahnenin kısalığını yetmiyormuş gibi oyuncular da leş. Herkesin anlata anlata bitiremediği muhteşem, yakışıklı, zarif, mükemmel insan bu muydu ? Ya Viserys çok çok daha yakışıklı ve karizmatikti. :smiley:
Ben Jon ve Dany sahnesinin sevdim ya. Öyle vıcık vıcık değildi ve Jon’un Dany’e bakışı felan çok hoştu içimdeki fangörlün kalbini kazandılar :smiley: akraba diyenler felan var ama aralarında Hala yeğen ilişkisi Yok ki kaç sene sonra karşılamışlar , birbirlerini hala - yeğen değil , kadın - erkek olarak görüyorlar. Rhaegar biyolojik olarak Jon’un babası olabilir ama bence gerçek babası Ned, gerçek kardeşleri de Starklar. Bir ara Sansa ve ya Arya ile aralarında bir şeyler olmasını destekleyenler vardı mesela bence de bu çok çirkin. Bunca sene kardeştiler ve bunu bilerek birbirlerini sevdiler , aaa bak babalarımız farklı diyip bu saatten sonra o gözle birbirlerine bakmasınlar lütfen, çok çirkin olur. Hatta Theon ile konuşmalarından ben Jondan asıl babasını öğrendiğimde bile hala kendi babasını Ned olarak kabul edeceğini düşündüm.
Littlefinger’ın suyunun kaynağını sahneleri de mi görecektik :smiley: Ben çok sevdim , son ana kadar ortalığını karıştırmaya çalışması , yalvarması vs hoştu.
Cercei jamie ve Brienne bakışmaları da çok eğlendirdi beni. Lena’ya yine hayran kaldım kadın rolle bütünleşiyor resmen.
Varys ve Sör Davos da keşke daha fazla etkin olsalardı. Özellikle Varys bu sezon çok ihmal edildi.
Ve NK … benim için serinin en karizmatiği , sanki annesinin karnından ejderha ile doğmuş mübarek :smiley:

ÇOK SİNİRLİYİM FAN GİRL DAMARIM ÇOK KABARDI HE OFF RHAEGAR SURATINA TÜKÜREYİM AMA BURASI EN SON

@Queen_arianne in sıksanız samimiyet akacak bölüm yorumuna hoş geldiniz. Bayadır yapmadım bunlardan sanki özlemişsinizdir.

Dany’nin lekesizler bölünerek çoğalıyor olabilir mi? Qyburn bence asıl bunu araştırmalı. Abi sürekli artıyor ne yapıyor bu kadın gittiği yerlerden yeni lekesiz mi yapıyor kafamda deli sorular. Emilia’nın kasıntı oyunculuğu gözümü kanattı. Yanında Lena Heady var yakıyor tek başına bu kızgın bakmaya çalışıyor olmuyor annem uğraşma neyse. Tazı ve Brienne bakışmaları abi efsane jkddjkdj Brienne ben seni öldürmemiş miydim yav der gibi bakıyor. Bronn sen aşk mısın be. Tyrion’a ne güzel açıkladı kendini. Dany hanım assolist gibi en son gelecekti tabi. Cersei yüksek zarafet saçarak her yere ortama giriş yaptı. Kadına bakınca asalet bulaşıyor üstünüze. Dany’i azarlaması da çok iyiydi. “We’ve been here for sometime”. Çok haklısın Cersei’cim çoluk çocuk işte çok şey etmemek lazım. Tazı ve Dağ karşılaşması da güzeldi. Tazı biraz zor ama işin annem. Kolay gelsin diyorum ne diyim. Ejderhalar geldi Jaime üç buçuk attı Euron’un ilgisini çekti Cersei’de tek bir hareket bile yok. Bu kadın yemez öyle güç gösterilerini git Jon’a falan yap sen onları. WW salınınca üstüne Cersei de biraz korktu ama asıl nedeni çocuğuydu bence. Çocuğuna ailesine bir şey olacak diye korktu aşkım ya. Jon Snow tebriks yani oğlan dayıya lafının vücut bulmuş halisin. Baban Ned de yalan söyleyememekten gitti. İnsan azıcık öğrenir ya. Asıl Slow learner sensin. Cersei postasını koyup efsane gitti. Dany yusuf yusuf kaldı öyle. Vayy beni Visom boşuna mı öldü diye yakınıp dursun artık.

Tyrion ve Cersei konuşması tam anlamıyla göz şöleniydi. Emilia Clarke’ın olmayan oyunculuğundan sonra ilaç gibi geldi yemin ederim. Cersei’nin Tywin hakkındaki düşünceleri çok doğru kitapta bu düşüncelerde değil tabi. Hiç bu şekilde düşünmemiştim. Cidden Tywin’in ölümüyle başladı her şey. Myrcella ve Tommen ölmeyebilirdi kadın haklı. Tyrion’a karşı az da olsa bir sevgisi varmış bunu öğrenmiş olduk. Bir de kehaneti yendiğini düşünüyor bence. Yine hamile ya rahat hissediyor kendini. Cersei annecim salma kendini bu kadar. Sonra güzel oyuna getirdiler. En baştan Euron’un tırsması mantıklı değildi. Bu adam da ölümden dönmüş vs vs bir adam söker mi ona be? Ben size yardım edicem falan diyip hoop efsane. Destekliyorum seni Cersei annem en mantıklısını yaptı. Jaime bozmadığın yemin kalmamış bu mu gerdi seni kdjkdjd kal Cersei’nin yanında çocuğuna sahip çık. Ayy gidersen git be Cersei aldırtçaktın bunun kellesini. Jaime sevgim azaldı. Dibine göre Cersei be kdkhdkhd

Ejderha Kayası’nda plan yapmaları. Kuzey’e uçarak gel de kuzey seni öldürsen kabul etmesin. Jon’un azıcık kafası çalıştı hayret öyle bir yeteneği varmış. Tabi bu sırada gemiyi duyan Jon-Danyciler halay mendillerini kapmaya gittiler ben de kusmuk kabı aldım kendime. Çünkü öğğğk neyse sıralamada oraya mı geçsem geçeyim hadi. Jon resmen Booty calla giden erkek arkadaş gibi. Dany mesaj atmış ev boş demiş de gitmiş. Tyrion da kızı seven 5 rekat namaz kılan karşı komşuydu o ne bakıştı be kdjkdjkdj içi gitti adamın. Karı Jon’a küçük dedi sana bakar mı be? Sahne çok iğrençti Allah’tan kısaydı da gözlerim fazla acı çekmedi. O bakışma sahnesi falan baştan sona iğrençti. Sahneyle ilgili tek güzel şey Kit’in poposuydu başka bir şey yoktu kb.

Ay unutmadan ablasını 3 yıl sonra hatırlayan Theon’a değineyim. Gelmiş ablamı kurtarıcam diyor. Senaristler ayıp lan bu arada. O stand up sahnesini hatırladınız mı? Zaten diziyi leşe çevirdiniz bari orijinal takılın ama olmaz. Game of Thrones Telltale Games oynayanlar hatırlarlar Rodrik vs Gryff sahnesiydi. Ben de Rodrik’ken ısrarla ayağa kalkmıştım. Theon bir şekilde dövdü adamı. Bacak arasına vuruşu ve Theon’un asla zarar görmemesi dkjdkj Ramsay eyvallah demiştir içinden.

Biraz Sansa aşkıma değineyim sonrası saydırmaca zaten. Sansa aşkım slow learner falan değilsin Stark hanesinin gururusun senden başka da zeki insan yok zaten hanede. Tek başınasın bebeğim. Petyr çok mantıklı hareketler yaptı ama Sansa’nın zeki olduğu ayrıntısını unuttu salak gibi. Sansa bunları yer mi be. Efsane tezgah kurdu Sansa be. Petyr şok oldu keşke sonun böyle olmasaydı. Seni de harcadılar be Serçe Parmağım. Hala kitaptaki en sevdiğim erkek sensin. Efsane bir adamsın sen. O sonda ağlayarak korkarak gitmeseydin keşke neyse Hakkın takdiri. R.I.P Petyr Baelish. Sansa ihanet edecek salak falan diyenlere de kapak olsun bu. Bir taraflarımı yırttım bu kızı savunurken be. O sondaki söz de güzel oldu.

Duvar’ın yıkılması hakkında da iki kelam edeyim de sonra Rhaegar gömerim. Çok beklendikti hani zerre şaşırmadım. Mavi ateş yükleyen Viso sağlam dağıttı ortalığı. Koskoca Gece Nöbetçileri bitti be. Bu arada Ghost hala orada mıydı? Nerede bu köpüş?

Ve arkadaşlar beklediğiniz yere geldim sonunda jhjdhjd hepiniz bu kısmı bekliyordunuz biliyorum. Bran her şeyi biliyorsun ama evlenme olayı gözünden kaçmış burası çok saçmaydı zaten. YA SAMWELL SEN ELIA DEMEDEN ÖNCE ABDEST ALDIN MI? Onun ismini telaffuz etmeden önce 3 kere Rhaegar ismini bir daha anmayacağına tövbe etmen lazım be. Bu kısımda elim ayağım titriyordu. Gözlerim doldu. Yazık değil mi Elia’ya be? Birbirlerini sevmişmişlermiş sevgileri batsın. Onların salak aşkı yüzünden Elia ve çocukları öldü. Faşik Rhaegar seni affetmeyeceğiz. Sen insan değilsin. Sen vicdansız bir müsveddesin. Allah’ın emo kekosu. Yalanmışmış bütün Robert’ın isyanı. Robert’ın isyanı Robert’ın kafası istenince çıktı biraz tarih çalış Bran salağı. Sana ayrı kılım. Rhaegar’ı da çirkin seçmişler hahahahayt. Adamın tek güzel özelliği de yok olmuş kjskhjsk bu adam nasıl savunulur anlamıyorum. İnsan azıcık Elia’dan bahseder be yazık. His name is Aegon Targaryen kısmı düpedüz saçmalık zaten. Adam salak diyorum karşı çıkıyorsunuz. İki oğluna da aynı ismi vermiş abi şaka gibi kdjdkjdkj hani isim mi kalmadı? Aegon 1 ve 2 diye mi çağıracaktın ne yapacaktın? Takık manyak adam ya.

Neyse gençler bu senem YGS senem benim. 1 yıl boyunca yokum ortalarda beni özleyen olur mu bilmiyorum ama ben hepinizi çok seviyorum. Rhaegaristler sizi bile çok seviyorum. Neyse kırdığım biri varsa özür dilerim. Son yorumum bu olsun bir daha geri döner miyim bilmiyorum. Forumun en çok layk alan hesabı veda ediyor. Hadi neyse görüşürüz inşallah.

Beğendiğim bir yorumu paylaşayım,özetle,

littlefinger has left the game.

the wall has left the game.

player jon snow has changed his name to aegon targaryen.

player reek has changed his name to theon greyjoy.

aegon targaryen has entered into his aunt.

viserion has switched teams.

jaime lannister has switched teams.

arya stark is on a killing spree.

tormund and beric have lost connection to server. attempting to reconnect.

Şuana kadar izlediğim en cringe bölümdü.

Bir kere Westeros’un hangi köşesinde ana-baba izni verilmeden yapılan evlilikler geçerli oluyor? Aile ve haneye çok önem verilen bir evren burası. Bütün evliliklerin altında yatan temel sebep iki hane arasında ittifak kurmaktır. iki kişi kaçıp evlenecek ve insanlar da bunu kabul edecek ha? Jon hala bir bastard. Neyse bu kısım çok mühim değil zaten geçiyorum (sinirlendi).

Dany ve Jon (ya da aegon işte herneyse) “aşk” sahnesi zaten bütün stark/targaryen fanlarının istediği bir şeydi. Dizi de zaten fanlara göre şekilleniyor artık. Kimse de Cersei ve Jaime’ye iğrenmesin o zaman. Hatta Jorah mormont ile lyanna mormont sahnesini dört gözle bekliyorum.

Robert’ın isyanı da hala haksız bir sebebe dayalı değil bölümde yine hata var. Bran hatalı. Robert ve Lyanna nişanlanmıştı ki zaten??? Sen adamın nişanlanacağı kadını kaçırırsan ve hamile bırakırsan tek yersin yani bu kadar :smiley:

Koskoca Lord Baelish cidden bu kadar basit bir yolla mı öldü şaka mı bu? Üç Stark kardeşi elele verdik ve lord baelish’i kandırdık hadi eyvallah. Güzel yazılmış bir senaryo 10/10

Bu arada Bran, Jon için “demir tahtın gerçek varisi” diyor. Hadi Jon bastard değil orasını kabul ettim. Zamanında targaryen’ler nasıl “fetih” hakkını kullanarak ,ejderhalarla, 7 krallığa zorla diz çöktürdülerse aynısını Robert da yaptı? Neden onunki sayılmıyor? Cersei de yaptı? Tahtı gitsin alsın ama gerçek varis değildir. Gerçek varisin bir lannister erkek evladı olduğunu unutmasınlar. Ayrıntılı bilgi için —> Westeros_hukuku.pdf

Bu arada dizide The Riverlands diye bir yer yok. Tully mully diye bir şey yok. Edmure Tully aslında bir tuzluk. Orada kimse yaşamıyor bakmayın 7 krallığa dahil olduğuna. Boş oralar. Map’in ortası boş.

Bak surun yıkılma sahnesini beğendim. Yiğidi öldür hakkını yeme. Son 5 dakika zevkli geçti.

Sıradan bir bölüm değildi. Senaryo sızdığı için öyle geliyor.

Bir kişi daha öldü: Littlefinger

Akgezen tehdidine karşı Westeros birleşmedi. Gene komplo ihtiras zirvede.

Jon-Dany birleşmesi uzatıp kimseyi sıkmadılar. Targeryenlar arasında ensest ilişki zaten vardı bilmeseler de jon Targeryen. Muhtemelen çocukları olacak ve o da targeryen olacak bence çok mantıklı.

Tyrion hiç de harcanmadı. Adam Lannister olarak biliniyor. Ama bulunduğu tarafta Lannister dışında her hane var. Bence yaşadığı psikolojiyi çok iyi verdiler.

Varys için nbir şey diyemem.

Bran geleceği görmüyor. Bran hikayenin tamamına yön verebilen ve veren tek karakter bunu neye dayanarak dedin bilmiyorum. Şimdiden sonrasına yön verecek.

Tabi bu forumda şikayet edip estirenler like alıyor. Sen de haklısın.

Azor Ahai nihayet Lightbringer’ ı Nissa Nissa’ ya sapladı. Bir çoğumuz '‘kılıç’‘ın metafor olabileceğini düşünmüştük, ama Martin’ in bu kadar da troll bir metafor yapabileceği aklımın ucundan geçmezdi.

Hayalim ;
Görevden gelince, evimin önüne gelip kapıyı çalmak.Sonra eşim, kapıyı açıp Dany gibi baksın.Bence usulca içeriye gireyim.
Kimilerinin ne hayalleri olur bizim ne :slight_smile:

Bölümde aklıma takılan bir kaç şey var.Fakat en dikkat çekeni şu:
Cersei ile Euron arasındaki planın mantığını ve nasıl olduğunu biri bana anlatabilir mi? :slight_smile:

Ulan senaryonun kabak gibi sızmış olmasından seyir zevkinin sıfıra indiği bölümdü. 3 /5 sahne doğru çıkar belki diye okuduğum senaryo ağzıma etti. efsane bir bölümün tadını aldıııı götürdü! en büyük korkum 8. Sezon senaryosunun doğru olması Allahım sen sabır ver.

Kafama iki şey takıldı:

1- Dany ve Jon sevişme sahnesinde Tyrion neden garip garip merdivenin arkasından baktı?

2- Tyrion ne dedi de Cercei tekrar Dragon Pit’e döndü?

Tyrion acaba bu sezon Dany’ye kazık mı atacak?

İlk defa bu kadar uzun bir yorum yazacağım çünkü çoook doluyum.
Kesinlikle hiç tatmin edici bir bölüm değildi. Senaryoyu da okumamama rağmen şaşırmadım! Game of Thrones sezon finalinden bahsediyoruz… Yıllardır beklediğim çoğu karakterin karşılaştığı sahnede resmen sıkıldım. Neden bilmiyorum bölüm boyunca bir şeyler eksikti sanki… Gelelim karakterler hakkında düşüncelerime:
Cersei ile Dany nin karşılaşma sahnesindeki diyaloglar daha kaliteli olabilirdi. Bir kraliçe diğer kraliçeye bir süredir seni bekliyoruz gibisinden sitem ediyor diğeri de özür diliyor. Euronun ilk anda korkup kaçması zaten o karaktere yakışmayacak bir davranıştı. Yine Cerseinin bu kaçmayı bu kadar sakin karşılaması da garipti. Bundan dolayı olayın altından bir plan çıkmasına şaşırmadım. Bunun dışında Cerseinin yine o soğuk tavırlarından çıkmayıp tepeden tepeden konuşması güzeldi zaten aksi beklenemezdi. Dany ise çok sakindi. Tabi Cersei her haliyle çok asildi orası ayrı mesele. Danyyi genel olarak sevmem ama bu bölümdeki davranışları gayet güzeldi. Tyrion- Cersei sahnesi tam anlamıyla mükemmeldi. İki oyuncu da sahnedeki duyguyu o kadar güzel yansıtmış ki... Zaten bu denli kötüye giden senaryoya rağmen hala bu kadar geniş bir kitle tarafından izleniyorsa bu, GRRM ve oyuncular hatrınadır. Cerseinin gözlerinin dolması, Tyrionın olaya ablasının tarafından bakması ve çocuklarının ölümüne gerçekten üzüldüğünü söylemesi... Bölümün en güzel sahnesiydi benim için. Ardından Cerseinin geri gelip ordusunu göndereceğini söylemesi çok garipti. Zaten bu hareket Cerseiye yakışmazdı. Bencil karakteri gereği yapması gerekeni yaptı ve bunun için onu suçlayamıyorum. Bir bakıma haklı geliyor. Sonuçta amacı kendi çıkarını gözetmek. Fakat madem tek istediği kendisini ve sevdiklerini korumak bunu illa o tahtta oturarak yapması şart değil. Hep birlikte savaşırsın, savaş kazanılırsa tahtı Daeneryse bırakırsın, Castery Kayasında Jaime ve yeni doğmuş bebişinle mutlu mesut yaşarsın. Danynin tek derdi seni öldürmek olsa çoktan ejderhasına yem etmişti zaten. Bu da demek oluyor ki senin de yardımınla savaş kazanılırsa sana bir şey yapmayacak. Nedir bu iktidar aşkı?? Altın Mürettebat ile gerçekten kazanacağını düşünüyor. Bakalım ne kadar işe yarayacak. Fakat bu Cerseiyi böyle ahkam keserken gördüğümüz son sahnelerden olacak büyük ihtimalle. Önümüzdeki sezon çöküşünü izleriz. Jaimeye gelince böyle yapacağı geçen sezondan da belliydi ama bu sahne beni üzdü. Onların ne olursa olsun birlikte kalmaları gerektiğini düşünen nadir kişilerdenim.
Theonın sahnesi güzeldi. Dövüştükleri sahnede bir an hadım edilmiş olmasına sevinmekle üzülmek arasında kaldım [emoji1][emoji1] Flashback zaten tam bir hayal kırıklığı.... “Boatsex” söylentilerine son ana kadar inanmak istememiştim. Maalesef ki gerçek oldu maalesef! Sırf Jon-Dany fanlarını memnun etmek için ve “Aaaa Dany hamile kaldı.” dedirtebilmek için çekilmiş duygusuz bir sahneydi. İkisini aşık ettiniz madem masum bir öpücük de yeterli olabilirdi bunu anlatmak için. Dany hamile kalacak da ne olacak?! Bu ikili tahta oturup boy boy çocuklar yapıp sonsuza kadar mutlu mu yaşayacaklar? Yakışmıyor böyle bir seriye yakışmıyor! Ah, George R. R. Martin ne olur bari sen yapma böyle kurgular, içim yanıyor güzelim seriye... Serçeparmakın ölümü güzeldi. Zaten o ölümü çoktan hak etmişti. Kardeşleri aynı tarafta görmek de güzeldi.
Surun yıkılması görkemliydi. Zavallı Tormund :( Viserionun öyle mavimsi bir şey üfleyeceğini de tahmin etmiştim. Bakıldığında ölüler zaten insanlar gibi hareket etmiyor. Daha robotikler. Bu yüzden ejderhanın da eskisi gibi aheste aheste kanat çırpması beklenemezdi. Onu da robotikeştirmişler. Daha şeytani olmuş, güzel olmuş.
Bu karakterleri neden bu kadar salaklaştırdılar anlamıyorum. O ejderhanın “zombi ejderha” olabileceği kimsenin mi aklina gelmiyor? O ölüyü neden sadece Cersei`ye gösteriyorlar? Bütün dünya yalnızca Lannister ordusu ve sancaktarlarından mı ibaret?! Basit entrikalarla, içi boş diyaloglarla oldu bittiye getiriyorlar olayları.
Daha söyleyecek çok şey var ama daha fazla eleştirecek güç bulamıyorum kendimde. O kadar beklentinin ardından yalızca hayal kırıklığı…

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Theon Ramsay reis sayesinde kavgayı kazandı :smiley:

Vasat bir sezonun vasat son bölümü olmuş.Ancak son sahnelerinde nihayet 5 yıldır beklediğime kavuştum.2.sezon sonundan beri bu anı bekliyordum.Zevkten havalara uçtum.

Şimdi bir buçuk iki yıl bekleme süresi başladı.

Bölümde pek çok karakterin ilk kez bir araya gelip konuşması haricinde beni heyecanlandıran pek bir şey olmadı diyebilirim. Genel olarak da güzel bir bölümdü.
Mantığa yatmayan bazı noktalar var. En önemli örneği de sırf Cersei inansın ve savaşta yer alsın diye bu kadar zahmete girmiş olmaları ve zaman kaybetmeleriydi. Sonuçta bu insanlığı tehdit eden bir düşman, ve krallık Cersei’nin elinde. En en en kötü ihtimal herkes evini yurdunu bıraksın Essos’a gitsin, Cersei uğraşabiliyorsa uğraşsın Akgezenlerle. Şimdi bu oldukça uçuk bir çözüm tabi ama en azından herkesin Cersei inansın diye bu kadar uğraş verip ayağına gitmesinden çok daha mantıklıdır diye düşünüyorum ben. Dalga geçer gibi de replik koymuşlar Dany’e; “bir hiç uğruna mı ejderhamı kaybettim” diye. Evet güzelim, baya hiç ettin o masum yavruyu elinde Akgezenlere karşı önemli bir güç bile bulundurmayan Cersei ikiyüzlüsünü inandırabilme uğruna.
Bir başka mantık hatası olduğunu düşündüğüm şey ise şu, o Cersei madem inanmıyordu masal sanıyordu, ayağına gelen tüm düşmanlarına nasıl olur da ufak bir kumpas yapmaz? Bakın tüm düşmanlar diyorum bunu bir düşünün, kadının sevmediği ona ihanet eden onu sevmeyen ne kadar düşmanı varsa hepsi birlikte ayağına geliyor ve sadece konuşmayı tercih ediyor? Bölüm başlarken Bronn’un 500 fıçı daha hazırlatılmasını emrettiğini gösterdiklerinde aha dedim, Dany’i Jon’u Tyrion’u öldürmese de burda bir çatışmayı göze alarak önemli birkaç kişiye kıyacak bu kadın. Varys gibi mesela. Ama yok, inanmadığı şeyler için sadece dinlemeyi tercih etti.
Jon ve Dany sahnesi çok kısaydı, bir daha sevişebileceklerini sanmıyorum bu yüzden hayal kırıklığı oldu benim için. Grey Worm&Missandei bile daha uzundu ya. Ayrıca Dany’nin sürekli ‘hamile kalamıyorum’ diye sızlanması ve Jon’un ‘bir de ben deneyeyim’ dercesine yatağa atması hiç hoş olmamıştı. Ama seviştiler şahsen rahatladım ne yalan söyleyeyim yakışıyorlar da. Neyse sevişme diyordum. Tam o sırada Rhaegar göreceğimizi anlayınca Jon ve Dany’i unutmuştum gerçi ama asıl hayal kırıklığı bu zaten; KİMİ KANDIRIYORSUNUZ BU BAYA BAYA VISERYS?? Doğru düzgün bile göstermediler yüzünü çok sinirlerim bozuldu son 2 bölümdür gerçekten yıkıyor bu dizi beni. Darbe üstüne darbe yiyorum.
Tyrion’un surat ifaedesine gelince, acaba ilerde Jon Dany bir şekilde ayrı düşer de ortada çocuk kalırsa en azından geceye şahit olmuş bir Tyrion var dedirtmek için mi o adamı koydular oraya? Hani bir Rhaegar Lyanna muamması daha yaşanmasın diye. Ya da acaba Tyrion kendi kafasında hali hazırda bir ‘B’ planı mı tutuyor Dany için uygun bir eş içeren son şans planı. Mesela Euron gibi.
Son sahne hakkında konuşmak dahi istemiyorum yaram hala kanıyor atlatamıyorum bu acıyı arkadaşlar. Kanatları da yırtılmış bebeğimin nasıl yıkıldım anlatamam… Ateş üfleyeceğini de biliyordum burda belirtmiştim. Hatta Dany’yi yakabilecek tek ateşin Viserion ateşi olabileceğini de belirtmiştim. Eminim ki bu böyle artık. O sakat veledin gözleri kör olsun hiçbir halta yaramıyor camdan bakan herhangi bir kuzeyli bile aynı şeyleri görürdü zaten rezil çocuk seni.

Cersei fake attığına göre Viserion boşuna öldü.Bütün sezonu kapsayan bölümleri senaristler “Kötü karakter eksiğimiz var madem,NK yi güçlendirelim super evil karakter olsun ,herkes titresin, amaçsızsa kötülük yaysın.Şimdi onun amacını yazmaya ne gerek var.Bu arada D&J de birlikte vakit geçirsin, aşık olsun, seyirci coşsun” diyerek yazmışlar heralde. Çok mu zor NK ile ilgili bir flashback vermek??

Merak ettiğim şey, Rhaegar’la Lyanna arasında olanların nasıl olduğu. Yani kaçırılmadıysa kaçmışlardır ama neden kaçmayı tercih ettiler? Robert Ned’i kızkardeşi sevdiği adamla kaçtı diye Krallığa karşı isyan çıkartmaya ikna edemez. O halde kaçırılma ve tecavüz yalanını kim ortaya attı? Ned isyanı ailesi yakıldığı için mi çıkardı? Robert’ın isyanının Lyanna’ya olanlar yüzünden çıktığını biliyoruz, o halde Ned ailesinin yakılması üzerine hiçbir şey yapmadı mı? Yalanı Rhaegar mı ortaya attı? Attıysa ne için attı? Hem savaş çıkacağını bildiği halde böyle bir yalanı gerçekten ortaya atabilir mi? Yalan atmadıysa neden kaçtı? Prens olarak karısını King’s Landing’de boşayıp Lyanna’yla evlenmeyi de tercih edebilirdi. Kafamda deli sorular yani.