7. Sezon Finali Yorumlarınız

7-sezon

Sezon finalini güzel yapmışlar.

Jon Dany nin çocuklarının ilk adımlarını yapmışlar ve daha da önemlisi Jon Snow un aslında Aegon Targeryan olduğu ve İron Throne nin gerçek varisi olduğu. Jon Snow kral olarak ilerliyor.

Ben her şeyi görüyorum diyip NK nın ejderhayı dirilttiğini ve Wall a yürüdüğünü göremeyen veya gördüğünü kuzgunlamayan Bran sana da yazıklar olsun

Cersei ikna için ejderden ,duvardan oldular yine ikna edemediler.Branın misyonu her boku bilme üzerine ise 3 gözlü karga hiçbir şey değil buna ejderi warglama da dahil çünkü artık 2 sürücümüz var.Eger 8 sezon senaryo dogruysa umarım değildir boşuna eski bölümleri izlemiş oluyoruz Bu kadının çocugu olamayacagını gözümüze sokup durdular hamile kalırsa saçmalamış olurlar,Forumda Jamei karşıtı biri olarak sonunda dogru yolu buldugunu ve kendisine ısındığımı söyleyebilirim.Son olarak ;umarım sezon senaryosu dogru olmaz,nedir o ya kralın şehrine cesedi asılacak!!!Westeros dikkat etsin haraketlerine:)

sezonun en aptal bölümüydü, jon salağının kuzeyden bu kadar kolay vazgeçmesi pehh. benim için hayal kırıklığıydı bazı şeyleri hızlı geçmek adına ve sırf jon dany aşkı yaratacağız diye dizinin içine etmişler. bazı şeyler bu kadar kolay olmamalıydı , çok fazla mantık hatası ve aceleye getirilmiş bir çok detay. yeniden diriltilen insanlar konusamıyor yemiyor içmiyor ama viserion ateş püskürüyor ,hemde ne püskürtme koca duvarı iki dakkada eritti yıktı pes yani , gece kralının güç dengesi olan bran nerdeyse yoktu ortada, dizi ile ilgili umudum artık kalmadı . 8 sezonda belli olduki jon azor ahai dany nissa nissa , ve jon aegon olarak tüm diyarın kralı :slight_smile: tek teselli kitaplardaki ana işleyiş biçiminin diziden farklı olacağı umudu ve artık kesin oalrak baktığım bi seyde kitapların dizi bitmeden çıkmayacağı.

bir de ne bu ya kışyarına dönen her stark cocugu bi tuhaf arya bı cesıt hareketler oyle donuk donuk , bran oyle hadi bran neysede arya ne alaka sanki eve gelmemişlerde

Şunları şuraya koyayım da bir kalsın :wink:

[quote=“loving, post:145, topic:9600”]
Şunları şuraya koyayım da bir kalsın :wink:

[/quote]Bölümü daha izlememiş olan varsa sadece bu sahneleri izleyip zamandan tasarruf edebilir. Aklınızda bulunsun.

bölüm berbattı orası kesin ama aga o nasıl son Allah’ım sana geliyorum yıllardır beklediğim olay night king ve ordusunun suru yıkıp westerosa geçmesi offf off offf bütün krallara-kraliçelere koyayım bundan sonra tek kral var.

galiba kitapta varysin kurtardığı aegon gerçek değil bunun tek açıklaması o

Aklıma bir şey takıldı.Branin güçleri gövdelerine yüz çizilmiş ağaçlarla mı sınırlı yoksa herangi bir ağaç olabiliyor mu?

Yürekağaçları diye biliyorum ben sadece ama artık istediği hayvan, insanın içine girebildiği için sınırı yok

Kendilerini Tanrı olarak gören Targaryenlarla Eski Tanrılara inanan Starkları Yedi Tanrı inancına göre evlendiren D&D’yi bir kez daha alkışlıyorum. Westeros dünyasının kültürünü vs hiç birşeyini anlamamışlar basitçe çekip geçiyorlar.

Ayrıca Rhaegar’ın her çocuğuna Aegon ismini koymasından da büyük dangalaklık olamaz. Büyük ihtimal Asha Greyjoy’u Yara yapan D&D’nin Jon’u Aegon yapması da benzer birşeydir. Büyük ihtimal kitapta Jon Connington’a ithafen ismi Jon olarak kalacaktır yada başka bir Targaryen ismi olacaktır.

Sorunun cevabı kitaplarda mevcut olduğundan açıklayım. Rhaegar ve Lynanna gönül rızası ile birlikte kaçıyorlar. Burada bir sorun yok. Lyanna Robert ile nişanlı olduğundan bu kaçma mevzusunu kimseye anlatmıyor. Lyanna’nın abisi Brandon Stark ise biraz tez canlı bir arkadaşımız hemen Kızıl Kaleyi basıp Rhaegar’dan hesap sormaya gidiyor. Bunun üzerine arkadaşları öldürülüyor. Kendisi de esir alınıyor. Rickard Stark’da oğlunu kurtarmak adına güneye geliyor. Aerys’ın deliliği işleri sarpa sokuyor. Rickard yakılıyor, Brandon boğuluyor. Bu sırada ise Aerys deliliğini bir üst boyuta taşıyıp olaylara karışmadan Vadide durumu takip eden Robert Baratheon ve Ned Stark’ın kellesini Jon Arryn’den istiyor. İsyanı başlatanda aslında Ned Stark ve Robert Baratheon değil Kral Aerys’ın adaletsiz emrini yırtan Jon Arryn olmuştur. Uzun lafın kısası Rhaegar ve Lyanna’nın aşktan perde inen gözlerinin vurdumduymazlığı+Aerys’ın deliliği+Jon Arryn’ın onuru ve adaleti+Robert ve Ned’in intikam alma ve hayatta kalma isteği isyanı başlatıyor. Ortada yalan vs. bir durum yok. İletişimsizlik var.

1. sezonla ilgili hiçbir spoiler yememiş ve sızdırılan senaryoları okumamış biri olarak bölümü çok beğendim bence gayet başarılıydı. Süprizlerle doluydu tabi siz senaryoları okuduğunuz için hiç şaşırmadınız.
    Ejderha çukuru sahnesi gereksiz uzatılmış ama replikler ve oyunculuk muhteşemdi. O gerginliği gayet güzel yansıtmışlar.
    Cersei akıllandı sonunda bi daha ki sezon ölüler ve yaşayanlar arasında geçer demiştim ki cersei yine yaptı yapacağını ama tam da onun karakterine uyan bi davranıştı.
    Ele geçirilen wigth tı öldürmeleri saçma olmuş ulaşabildikleri herkese göstermeleri gerekiyordu bence çünkü bu olay westerosu bile aşan bi olay.
    Jon ile theon un sahnesi aptalcaydı resmen süreyi uzatmak için yapmışlar.
    Rheigar iğrenç olmuştu ve en çok merak edilen sahnenin bu kadar kısa gösterilmesi canımı sıktı.
    Jemie cersei sahnesinde hop oturup hop kalktım tam öldürecek derken öldürmedi. Jamie yi savaşta göreceğiz inş :slight_smile:
    Süpriz bi ölüm olacağını duymuştum bu nedenle sansa yine aptallığını sergileyip aryaya bişey yapacak diye ödüm koptu o kadar sinir ve heyecanın üstüne belish in ölmesi içime su serpti.
    Bazıları belishin öldürülmesi saçmaydı demiş adam sonuçta piçlerin savaşını kazandırdı demiş ama bu adam ned starka tuzak kurup öldürten bir adam babalarına bunu yapanı affmı edeceklerdi ? Ki zaten adam savaşa bile kendi çıkarı için girdi Ve Brand yaptığı herşeyi biliyor :smiley: bence gayet yerinde oldu.
    Brand 3 gözlü kuzgun evet ama hala öğrenme aşamasında şuana kadar olmuş ve olan herşeyi bilip görmesi saçma olurdu bi olayı görmesi için o zamn dilimine gitmes lazım dolayısıyla lyanna ve rhgr düğününü bilmemesi saçma olmamış bence
    Jon Dan sevişmesi çoğu kişinin içini rahatlatmıştır artık :smiley:
    Ve Efsane bi son NK ve Vis. Duvarı darmadağın etti görsel olarak çok başarılıydı. Ama Bizim ejder NK ya biraz küçük olmuş sanki :smiley:

Bu diziden zevk almak heyecanlanmak sinirlenmek sevinmek vb duyguları yaşamak istiyorsanız sızan senaryoları okumayın. Senaryo okuyunca dizi izlemenin bi mantığı kalmıyor. Gidin kitabını okuyun.
Senaryoları okuyun okuyun sonra bu sezon aptal gibiymiş diyin. Bence efsane bi sezondu.

@“Queen Arianne” 'nin yorumunu da Lannister-Martell fanları beğenmiş bir baktım ki sapsarı aşağısı, size Sarı Kardeşler demek lazım artık. Anti-Targ ve Starkcılar.

Game of Thrones de ki olayları hep yalan üzerine yapılmıştır. Sezon finali de gayet güzel açıklamasını yaptı.

Final sezonunda Westeros tam anlamıyla toplanır artık Jon Snow da kendi kimliği dışında zaten herkes kral olarak kabul edecektir. Şu ana kadar mevkiler Jon Snow hak iddia ettiği için değil hakettiği için geldi. Iron Throne de aynı şekilde hakederek gelecektir.

Jon Snow’un kral olma yolunu çok kötü yazıyorlar. Adam resmen palyaço gibi geziyor etrafta.
Jon’un diğer hanedanlar ile ilişkisine baktığımızda her yerden destek alabilecek nitelikte.

Lannister, Tarly, Baratheon, Targaryen, Stark, Greyjoy…

Anlayacağınız Jon’un tek yapması gereken bu savaştan sağ çıkması, sonra zaten ona taht gelecek.
Her ne kadar dizide dürüst olmak kötü olsa bile artık taht oyunu oynayanlar tek tek öldü ya da ölüyor :slight_smile: Jon’un yalan söylememesi ileride nasıl bir kral olacağına işaretler verdi.

Üşengeç olduğum için bölümü bugün izledim. Sezon finaline girdi dizi. Bölümü beğenmedim. En kötü sezon finaliydi herhalde. Sanırım 4. sezon finali hep zirve olarak kalacak benim için
Hepsi gittiler buluştular Ejderha Çukurunda Dany show yapıp ejderiyle geldi rezalet onun yerine ben utandım. Kürküyle denize giren Cennet Mahallesi Pembe gibiydi
Biraz tartışmalar oldu filan ama beklediğim kaos ve aksiyonu alamadım. One Minute çıkısı ve Sen Abdulhamid’i savundun!!! tartışması karışımı kavgalar çıksaydı buluşmadan daha mutlu olurdum. Zaten tek kaos kaynağını da öldürdüler :confused:
Jon işte yine onur falan filan deyip ben Dany’e diz çöktüm dedi sonra Cersei buna atar yapıp gitti. O gidince Ramiz Dayıya bağlayıp dersler vermeye çalıştı. Cersei gelip hepimiz kardeşiz naraları attı birlikte çıkacağız bu bataktan dedi sonra yine baktık ki İkiyüzlülük ödülünü kimseye kaptırmamış. Yalan söylemiş :smiley:
Neyse sonuç olarak Azor Ahai nihayet zincirlerinden kurtulup Kuzeye gidiyor işte bu bölüm sevindirdi. Ötekiler bekleyin muhattabınız geliyor <3
Westeros’un sinsicilik ve kaos temsilcisi Kral Petyr Baelish öldü. Bilen bilir Petry sevmem Catelyn annemi yaktı çünkü :frowning: Ama bu başkanın Uzun Gece gelip herkes ölülerle savaştayken fitne yapacak birilerini bulamayınca delirerek öleceğini düşünmüştüm bu nasıl bir son böyle bir de ağlamaya filan başladı. Neyse Sansa ve Aryanın arası düzeldi, gelirim istemiyoruz. Sansa tam bir Kraliçe artık güzeller güzelim annen seninle gurur duyuyordur <3
Sonra işte maluk kusturucu sahneler geldi Nejla ve Oğuz yani kertenkele Rhaegar ve Lyanna evlenmiş aslında ofofof kalpler kalpler Robert’ın isyanı yalanmışta bilmem ne ahjkagkl. O zaman hiç kaçmasalardı direkt karşılarına çıksaydı bu iki yiğit Lyanna ve Rhaegar;). Rickard Stark ve Brandon Stark yukarıdan ne küfürler etmişlerdir bu Brana. Bir de şey diyor tahtın gerçek varisi Aegon Targaryen umarım bunu bütün Baratheon ailesi dizi de öldüğü için söylemiştir :))))))
Ve son en sevdiğim ejderha Viserion ölüler ordusunun evcil hayvanı olmuş duvarı yıktı oradan sağ kurtulana adamın alnından öperim. Seneye bol bol savaş sahnesi bu wightler tam tokatlamalık gıcık oluyorum mecbur hep onları çekeceğiz gibi artık
Yorumum bitmiştir. Ben biraz yine buralarda oyalanırım sonra giderim herhalde çünkü herkes gidiyor. Seneye yeni sezonda görüşürüz. Ya da görüşmeyiz.
Bölüm özeti olarak ABV RHAEGAR ABV LYANNA diyoruz @Queen Arianne @Gılgamış @MaesterLord

Koskoca duvarın bu şekilde yıkılması?? :/// WW’lerin nasıl yaratıldığınını izlediğimden beri daha büyük bir hayal kırıklığı olamaz diyordum bu oldu teşekkürler D&D. Umarım kitaplar bu sezon gibi saçmalıklarla dolu olmaz.

Yılların Jon & Dany evlensinnnnnn <3 geyiği gerçek oluyor resmen hala gülüyorum kjdsfkdf forumda dalga geçiyorduk biz yaaa :frowning:

Herkes ölüp bitmiş ama sevmedim bu sezonu. Evet savaş sahneleri ve ww sahneleri iyiydi ama gerisi olmadı. Tek umudum kitaplar artık. Finali aynı olsa da kitapların bu şekilde ilerlemeyeceğini umut ediyorum eğer bir gün çıkarsa.

Duvarın yıkılma sahnesi mükemmeldi ve Tormund’un ölümü üzdü. Neredeyse hayatı boyunca Gece Nöbeti’yle savaşan Tormund duvarda nöbetin adamlarıyla birlikte öldü.

Baelish’in ölümü iyi kurgulanmıştı ama keşke yalvarmasaydı. Dövüşte çok beceriksiz olduğu halde Brandon’ın (Ned’in abisi) karşısına çıkan adam diz çöküp ağlamasa daha iyi olurdu.

Cersei’in planı, Jaime’nin (bu bölümde Jon Snow kadar sözünün eriydi) rest çekip kuzeye yol alması çok güzeldi. Tyrion da hangi tarafta olursa olsun, babasını öldürmüş de olsa gerçek bir Lannister. Hem daha önce Savaş Ganimetleri bölümünde ölen Lannister askerleri onu çok üzmüştü hem de bu bölüm Cersei karşısında tamamen dürüsttü.(Peter Dinklage mükemmel oyunculuğunu gösterdi.) Kanının son damlasına kadar Cersei’in çocuğunu korumaya çalışacaktır.

Bran’in Robert’ın isyanına laf etmesine çok kızdım. Baya saçmaladı.

Minik Theon içindeki Ned’i keşfetti ve artık cesur. Dövüş sahnesi çok hoşuma gitti. Euron Theon’un elinden ölecek ve dizi bittiğinde Theon bence Demir Adalar’ı yönetebilir.

Nasıl bir sezondu anlayamıyorum. 5. sezona her daim en kötü sezon diyordum çıktığından beri ama bu sezon neredeyse her şeyi ile en kötü sezona aday oldu. Sezon finali ise açık ara ile en kötü sezon finalidir net.

Öncelikle sezon finalini irdelememiz gerekirse konuya şöyle başlayayım. Bölüm başı Bronn-Jaime konuşması 7. sezon için fena sayılmazdı. Tamam biraz konuştukları şeyi burada irdeleyemem ama 5. sezondan beri sezon kurtarıcısı olan Jaime-Bronn konuşmalarını kullanmak akıllıca bir fikirdi bence. Her ne kadar sıkılmaya başlasak da Jaime-Bronn konuşmaları yaratıcı olabiliyor.

Tyrion-Bronn konuşması veya reunion u D&D nin aklında hiçbir fikir kalmadığının kanıtıdır. Yıllar önce konuşulanları kelime yerleri değiştirerek önümüze koydular. Şahsen ben konuşmalarında sıkıldım. Cidden bu ikilide canımızı sıkabildiniz ya, ötekiler sizi alsın D&D.

Tazı-Brienne reunion unu pek umursamadım şahsen. Akıllarına gelmesi bile başarı D&D nin.

Dany’nin gelişi cadde ortasında ‘The Godfather’ kornasına basa basa gelen manyaklar gibiydi. Güzel bir mesaj verdi ama sıktın sen de. Burada Cersei’nin yerinde oturup umursamaması harika bir ek nokta olmuş. Jaime ise o baskından beri korkusunu yaşamaya devam ediyor. Normaldir yani.

Clegane reunion ilkokul seviyesinde bir konuşma ile oldu ama McCann abimiz sağlam aktörlüğü ile durumu kurtarmıştır. Gelişinden zaten bir Cleganebowl olmayacağı belli idi ama içimde birazcık ümit yoktu desem yalan olur.

Euron ve saçmalıkları. Şekil yapayım derken ağzı açık kaldı. Kapa da ağzına sinek girmesin. Yalan kaçışındaki ‘yüzemiyorlarsa ben gidiyorum len mq’ tribi büyük bir aptallık değil de nedir? Bunu nasıl yersiniz? Bunu diyenden çok hem bunu yazan hem de bu yalana inanan aptaldır. Su donar soğukta Euron bey.

Jon ve yeni aptallıkları… ‘Barış yapacaksak dürüst olmalıyız’ nedir canım benim? Aptallığı babandan mı çektin naptın ? Cersei’ye öylesine bir barış teklifine kabul ettirmek zor, sen gidip bir de onun kırılamaz kuralını saniyesinde çiğniyorsun. Bir de diyor ki ‘Ben gider konuşurum’. Keşke gitseydin de Dağ seni ikiye ayırsaydı.

Tyrion bize kendisini yıllar sonra hatırlattı Cersei ile konuşmalarında. Özlemiştik bu ayarları be başkan.

Plot to Kill Littlefinger olayını beğendim. Tek sıkıntı Baelish’in yalvarmacı tipi idi. Bu arada şunu da öğrendik ki Baelish öyle bir master mind idi ki onu bitirmek için anca three eyed raven gibi anormal bir canlı olmalı sizden yana. Hee kitap için ise elimizde Lady Stoneheart var o halleder.

Jon-Dany konuşması da bir çöp niteliğinde idi. ‘Ejderlerimiz olmadan bizim hiç bir ekstramız olmuyor’. O ekstra olmadan yönetmek zaten yönetmek Adolfeanerys Hitlergaryen hanım. Yönetmek nedir öğren de gel Deli Kral versiyon 2.

Jaime’nin resti çok hoştu ama geç olmuştu. Rest çekeceksen geçen sene çekmeliydin. Hee aptal senaristler sağolsun geçen sene rest çekip gidecek yeri yoktu. Bu yüzden de resti bile sevemedim.

Ve iplerin gerçekten benim için koptuğu o lanet an. Bran ve Sam. Lanet olsun size diyorum buradan. İsyan yalandı demek ne demek lan? ‘Oh my sweet summer child’ diyorum buradan aptal cripple evlada. Brandon adını haketmiyor. Senin dayını, dedeni öldürten adam babanın kellesini istedi de Jon Aryyn isyan bayrağını çekti. Ulan keşke Jaime ittiğinde ölseydin.

Aa evet değerli flashbacklerimiz. D&D nin en aptalca davranışları. Ama lazım diyeceksiniz değil mi? Değil. Böyle yapacaksanız lazım değil. O kadar ‘herkesin tutulduğu yakışıklı bey’ dediğiniz arkadaş Voldemort’un burnunu çalıp kendisine eklemiş bir Anakin gibiydi. İnsan bari paradan kıyardı da sağlam aktör seçerdi.

Kapanış hoş olmuştu. Night King herhalde Viserion’a Nitro takmış. Bu nasıl bir hız yav? Bir de üflediği mavi ateş bana çekici geldi. Büyük ihtimal mavi rengi sevdiğimden dolayıdır. Tormund’un ve Beric’in öldüğüne inanmıyorum. Onların seride işi daha bitmedi.

Sezondaki öfkem Downfall’deki çıldıran Hitler’den daha beterdi. İğrenç bir sezonu geride bıraktık. Gendry’nin plastik çekici mi dersiniz gereksiz karakterlerin gereksiz sahneleri mi. Ne gereksizlik varsa kombo yapmaya çalışmışlar.

Dürüst olmak gerekirse kimi hoş anlar vardı tabii. Queen of Thorns ve ayarlı ölümü akıllarımızda baya kalacak gibi mesela. Bronn-Jaime sahneleri yine son 3 sezondur olduğu gibi sezon kurtarıcısı olmak için uğraşıyordu. Tormund-Hound konuşmaları da komiklik bakımından yüzümüzü güldürdü.

Bu sezon özetle GoT tarihinin en kötü sezonudur. Yayında emeği geçen D&D yi ötekiler alsın.