8. Sezon Çekim Haberleri

8-sezon

#1

Gelen ilkin ilkinin ilki haberlere göre 6. sezonda “Hold the Door” ve “Nehirova” sahneleri için kullanılan stüdyolarda ve mekanlarda hareketlilik başlamış. Dolayısıyla 8. sezonda Nehirova’yı göreceğimiz kesin gibi.

Kaynak: https://winteriscoming.net/2017/09/05/tourists-flood-game-of-thrones-season-7-locations-corbet-banbridge-season-8/

NOT: Lütfen 8. sezon çekimleriyle ilgili bütün haberler bu başlık altında paylaşılsın. Foruma spam yapmayalım.


#2

Sana da bir 8. sezon kategorisi açılmadı gitti :smile:


#3

Eee artık görelim Riverlands ı yani. 1 sene boyunca bir kombo yapan Arya haricinde göremedik zaten.


#4

Açtılar sonunda :grinning:


#5
  1. sezon için oyuncu seçimleri başlıyor. Dolayısıyla aktör/aktrislerde aranan özellikler de ortaya çıktı.

İlk olarak, aranan rol, Kuzeyli kız. Karakter 8 yaşlarında olacak ama aradıkları aktris 10 yaş civarı olmalı. Rol, düz-Kuzeyli-aksanı olarak tanımlandı ve oynayan kişi kızın korkusuz ve dürüst olduğunu yansıtmalı. Rapora göre, askerlerle dolu bir ailede büyüdü ve onların korkusuzluğunu paylaşıyor. Savaşcı ruhlu ve iradeli olan bir genç kız için dikkat çekici bir sahne.

İkinci olarak çekim ekibi 8-12 yaş arasında, fit ve atik ve özgün bir yüzü olan bir erkek çocuk arıyor. Çocuk arka planda görünecek ve hayatta yolunu yapmasını için mücadele ediyor gibi bir izlenim vermesi gerekecek. Gördüğümüz tanımda “içinde bulunduğu sahneyi sahiplenebilecek” ifadesi geçiyor.

Bir diğer haber ise biraz garip. Daha önce senaryo yazımının tamamlandığını duyuran HBO programlama müdürü Casey Bloys, sızıntıları önlemek için “birkaç” Game of Thrones sonu çekileceğini söyledi. Çekim yaptıkları zaman çekim görüntülerinin sızabildiğini, dolayısıyla sürprizin bozulmaması için birden fazla Game of Thrones finali çekilebileceğini söyledi.

Geçen sene de setten görüntüler almaya çalışan paparazzileri önlemek için Kit Harington, üç sahte sahne için on beş saat çekim yaptığını söylemişti.


#6

Bu iki çocuğun kim olacağını tahmin ediyorsun. Kitaplarda Karstark hanesi yerine kurulan hane için olabilir mi?


#7

@Lord_S kitapta Thenn Hanesi Alys Karstark ile Thenn Magnarının evlenmesiyle kuruluyor. Yani bu çocuklar büyük ihtimalle Kuzeyli haneler


#8

Aynen bu haber thenn hanesinin kuruluşu için olabilir. Alys Karstark için tekrar cast yapmış olabilirler.


#9
  1. sezon yönetmenleri belli oldu!

Çetinocak, Piçlerin Savaşı ve Kış Rüzgarları gibi başarılı bölümleri yönetmiş efsane yönetmen Miguel Sapochnik geri dönüyor. Aynı şekilde Castamere Yağmurları, Ejderhaların Dansı ve Anne’nin Merhameti’ni yönetmiş David Nutter da. İki yönetmen final sezonunun ilk beş bölümünü paylaşacak. Biri üç bölüm, diğeri iki bölüm yönetecek. Henüz hangisinin üç bölüm yöneteceği belli değil, ama bu kişi muhtemelen Miguel Sapochnik. Ayrıca dizinin final bölümünü dizinin yaratıcıları David Benioff ve D. B. Weiss yönetecek.


#10

İyi bari 7. sezon gibi mantık hatalarıyla dolu, hayal kırıklığı bir sezon olmaz umarım :smiley:


#11

8.sezonun bölüm basi maliyeti 15 milyon dolar olacakmis.
Bu zamana kadar bölüm basina en fazla 10 milyon dolar harcanmisti, o da 7.sezondaydi, 6.sezonun son iki bölümü için de o kadar harcanmis olabilir.
Içerik nasil olur bilemem ama görüntü olarak yine çok iyi, hatta daha da iyi seyler izleyecegimize süphe yok.


#12

O çocuklar büyük olasılıkla ölülerle savaşta mücadele edilirken gösterilecek çocuklar olacak. Hane muhabbeti dönmez hele yeni Karstark için asla… Zaten dizide yabanıllar ile bir evlilik kurulmadı ki o sadece kitapta oldu.

Kit, üç-beş sahne çekmiş sahte de ne oldu, sahte çekimler hariç bütün olan biten sızdı ve harcadıkları parayla kaldılar. Sahte çekimlere harcanacak parayı ve zamanı Ulu Kurtlar için harcasalardı daha iyi olurdu.


#13

Cekimler bu ay basliyormus.
Jon Bradley (Samwell Tarly) bir röportajda Game Of Thrones’un 9.bölümlerinin, yani genelde sezon finali öncesi bölümlerinin önemine vurgu yaptiktan sonra 8.sezonda alti adet “9.bölüm” izleyegimizi söylemis.
Ve D&D’nin yönetecegi final bölümünün poetic, yani “siirsel” olacagini eklemis.

Bunun disinda, uzun zamandir bildigimiz ama bir umut yanlis olmasini istedigimiz “8.sezon 2019’da” haberi tescillenmis gibi.
Önümüzde uzun bir bekleyis var, spoilersiz olmasi dilegiyle!


#14

Kit, Emilie ve John dahil hemen hemen herkes Belfas’a varmış durumda, fotolar göründü.

2019 çok geç ya, 2018 sonları olmasına razıyım yeter ki o kadar uzatmasınlar. Şahsen ne kadar uzarsa 6. kitabın çıkması da o kadar uzayacakmış endişesi yaratıyor bende. :smiley:


#15

Şu kitabı bekleyenlere çok üzülüyorum.


#16

Dizinin ardından kitap çıkacak ve sonra yeni bir proje var. Bu projenin film olmasından ziyade yeni bir dizi çekilmesimi isterim.


#17

Film olmasın gerçekten. O kadar malzemeyi sezonlara sığdıramıyorlar. Belki üçleme tarzı bir şeyler fena olmaz.


#18

Sen de kitapları okusan sen de beklersin. :smiley:


#19

İlk kitap elimin ucunda. Bi solukta bitirmekten korkuyorum. Sindire sindire okumayı düşünüyorum. Yoksa ben de hepsini bitirip “6. kitabı bekleyenler” kulübüne katılabilirim.


#20

Onu bitir bir sonraki ay bir diğerini sonraki ay diğerini derken böyle 6 ay falan geçer işte :smiley: