8. Sezon Çekim Haberleri

8-sezon

bu konuyu ayırdı #356

11 gönderi var olan bir konu içinde birleştirildi: 8. Sezon Genel Teori/Tahmin Konusu

Emilia’nın sahneleri bitmiş arkadaşlar ve haber biraz spoiler taşıyabilir. Açık konuşmak gerekirse aceppppp? diyorum… Düşündüğümüz gibi bir son varsa Dany için aslında nispeten tahmin ettiğimiz bir dizi sonuydu, diyebiliriz.

İnşallah dragon tarafında ihanete uğramıştır.

Daenerysi sevmesem de 61 bölüm Westeros için hazırladıkdan sonra 10 bölümde harcamaları beni tatmin etmiyor.
Benim dizi için aklımdaki son şöyle. Jon ölür, Daenerys kurtulur ve Jondan hamile kalıp bir oğlan doğurur. Ama savaşdan sonra değişmiştir her şey geçip Ejderha kayasına inzivaya çekilir, ömrünün sonuna kadar da öyle yaşar. Bunda Jonun ejderhalarından en az birinin ve ya hepsinin ölümünün, taht oyunlarındaki tiksinçliğin ve kendisinin de babası gibi olmasından korkmasının payı büyüktür. Emilianın söylediği söz de bununla ilgili olabilir, yani seyircinin aklındaki son Dany imajının böyle bir tablo olması onu baya etkilemiş olabilir. Tahta oğlu Aegon VII geçer, Sansa bebek kralın vekaletini üstlenir, Jaime de yemine geri dönerek kral muhafızı olur hayatının sonunadek. Cercei ölür. Tyrion Casterly Lordu olur. Arya Gendryle nişanlanır ama muhtemelen evlendiklerini göstermezler çünki Aryayla ilgili bir devam dizisi çekiceklerini düşünüyorum. Brandon Reed kızını alır ve Stark soyu onlardan devam eder. Edemez demeyin sonuç da dizi bu. Duvarın işlevi kalmadığı için Kara Kardeşlik de dağılır. Sam KL ali üstadı olur. Gendry Fırtına Burnunu alır ve son.

Kralımız Robin /Robert Arryn hazretleri 8.sezonda tekrar geri dönüyor.
Robin Arryn 'i oynayan oyuncu
(Lino Facioli ) instagram hesabından bir gönderi paylaşmış. (Paylaşalı bayağı oluyor aslında :dove::dove: )

Joe Dempsie ( Gendry ) ve Emilia Clarke
(Daenerys)in olduğu tüm sahnelerin çekimleri tamamlanmış.

Tazı ve Davos’un çekimleri de tamamlanmış

8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

Tazı ve Davos etkisiz eleman yapıldı zaten çok da önemli değil.

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)'dan çekimler için alinan önlemler hakkinda :

“Çok sıkılar. Bu yıl çılgın bir seviyeye ulaştılar. Senaryolarımız var, sadece dijital olarak, ve sahneyi çekmeyi bitirdiğimizde senaryo ortadan kayboluyor. Görevimiz Tehlike gibi. ‘Bu mesaj kendini imha edecektir’.”

Tam suraya edit : Bu haberde ek olarak bir kez daha oyuncularin dizinin sonunu bilmedikleri belirtilmis.

2 Haziran (dün), birkaç oyuncunun Belfast’da çekilmis fotograflari (kalite düsük ne yazik ki) (30 dakika önce paylasildi, taze taze :grin:):

Hafþór Júlíus Björnsson (Gregor Clegane - “Dag”)

Lena Headey (Cersei Lannister)

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)

Kit Harington (Jon Snow/Aegon Targaryen :grin:) ve ??? (Üstteki fotodaki mekanda çekilmis bu da)

EDIT 2 :
Su foto da varmis, unutmusum :
Kit Harington (yine ayni mekan; bir otelmis)

Veeee en güzelini en sona sakladim…
Müthis uyumlari ile Kit Harington (Jon Snow/Aegon Targaryen ) ve Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

:heart_eyes:

Kaynak

Oyunculardan haberler… (birazcik eski)

27 mayis’da Monaco’da Formula 1 yarisi vardi; Kit Harington (Jon Snow/Aegon Targaryen), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) ve Liam Cunningham (Davos Seaworth) da oradaydilar. Hatta Kit birde test sürüsü yapmis.
O gün onlarla aramda sadece 5 saatlik yol oldugunu düsününce… :pensive:

Bir tane de magazin haberi (Konu disi ama hazir yazmisken, bu güzel haberi de araya sIkistirayim dedim)…

BBC’nin haberine göre, bu ay’in 23’ünde, Kit Harington ve Rose Leslie (Ygritte) evleniyorlar! :blush: Ömür boyu mutluluklar dilerim bu tatli çifte :blush:
Evlilikleri Rose’un babasinin Iskoçya’da sahip oldugu bir $ato’da, Rose ve Kit’in istekleri dogrultusunda Benediktin Tarikatina mensup ke$i$ Chad Boulton tarafindan gerçeklestirilecekmis.
Dügünde Rose ve Kit’in çok sevdigi müzik grubu Mumford & Sons sahne alacakmis.
Tüm Game Of Thrones cast’i da dügüne davetliymis tabi ki.

EDIT 3 :
Dün gece bir parti verilmis galiba Belfast’da; o partiden bir fotograf :

Emilia Clarke ve Jason Momoa (Bu adam ekipten ve Emilia’dan kopamiyor :smile:)

İki senaryo çaldırdılar, artık daha dikkatli olmaları iyi olmuş. Şu görüntüler bile beni heyecanlandırmaya yetti.
Kit, lord çocuğu olduğundan düğünede şatoda yapılır tabi şaşırmadım, Rose da soylu bir aileden galiba babasının şatosu olduğuna göre.

Ulan Herkesin Şatosu Var Bir Bizim Yok :frowning:

Üzülme be starboy, 7 bize cennette 3 westros büyüklüğünde arsa, inciden köşkler, şaraptan nehirler ve kadın verecekmiş. Ölünce kavuşucaz inş.

images%20(2)

Oyuncuların dizinin sonunu bilmemesi sonun tamamen cgi olacağı anlamına geliyor olabilir o sonda da doğal olarak hiçbiri yok.

Farkli farkli, karisik sahneler çekiyorlarmis, o yüzden oyuncular neyin ne oldugunu tam olarak kavrayamamis haldeler. Tam senaryoyu da okumamislar, sadece çekimlerde senaryo ellerinde oluyormus ama o da çekecekleri sahnelerin senaryolari ve sahneler kronolojik sekilde çekilmiyor, bu yüzden oyuncularin kafalari karisik sanirim. Emilia ve bir baska oyuncunun (kim oldugunu unuttum) açiklamalari bu sekilde düsündürüyor. Birde sizinti olmamasi için alternatif sonlar çekecekleri söyleniyordu ve bunu yapiyorlarmis gerçekten ama hangi sahnenin gerçek son oldugunu söylemiyorlarmis, hatta oyuncularin aslinda ne çektiklerinden pek haberleri yok gibi :smile:

Alternatif sonlarıda yayınlasınlar mesela bğyğk savaşda birisini insanlık diğerini akgezen kazansın

DVD’lerdeki bonuslarda kesilmis sahneler oluyor genelde, belki 8.sezonun dvd’sinde bu alternatif sonlar da olur.

Güzel işte seç beğen al.

Onlar da bizim gibi parçaları birleştirmeye çalışıp teori kasıyorlar mıdır acaba :joy:

Peter Dinklage (Tyrion Lannister) Hirvatistan, Dubrovnik’de (Kral Sehri lokasyonu).

https://www.instagram.com/p/BjsKv10lB-I/?tagged=peterdinklage

Kit Harington (Jon Snow/Aegon Targaryen) Irlanda, Dublin’de (Winterfell, Kuzey lokasyonu).

https://www.instagram.com/p/BjujdpDFrL_/?tagged=peterdinklage

Ek olarak, biraz alakasiz ama, Sophie Turner (Sansa Stark) sevgilisi Joe Jonas ile birlikte Avustralya’da. Sanirim çekimler onun için gerçekten bitti.

Not : Bunlari Oyunculardan Kareler basliginda paylasmayi düsünüyordum aslinda, daha uygundu ama orada paylastigim son fotograflarin hepsi silinmis; ben anlam veremedim, sonuçta "Oyunculardan Kareler"di yani ama mutlaka bir sebebi vardir. Her neyse, o yüzden bunlari burada paylasiyorum.

En azından dizi çekilebiliyor.Yazar eğer sezon bitince kitabı yayınlarsa kötü olacak.Umarım güzel bir finalle bitirirler bu Dünya ikinci bir Los vakası kaldıramaz.Her izleyen finale sövmüştü orada bunu yaşatmasınlar bize yazıktır.

Kit Harington (Jon Snow/Aegon Targaryen) Ispanya, Sevilla’da

https://www.instagram.com/p/Bj8NkUVAGAw/?tagged=emiliaclarke

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) Kuzey Irlanda, Belfast’da

Tam suraya EDIT : Hatta bir hayranla foto da çekinmis

Peter Dinklage en son Hirvatistan, Dubrovnik’teydi.
Herkes ayri yerde! Ne yapiyorlar? :smile:

Kuzey Irlanda, Belfast Titanic Studio’daki kaleleri falan söküyorlar, orada isleri bitmis galiba tamamen.
Ama Kuzey Irlanda’da çekimler devam ediyor; daha önce Melisandre’in gölge çocugu dogurdu lokasyon olan Cushendun Caves’e set kurulmus. Fotograflar surada (tiklayin, birçok foto var) :

Son olarak yine Kuzey Irlanda, Belfast’daki Paint Hall Studio’dan bir fotograflar (yine tiklayin, birkaç foto var) :

Fikirler? Düsünceler?

EDIT 2 :

Nathalie Emmanuel ve Nikolaj Coster Waldau üç gün önce Kolombiya’daki Comic Con’a katildilar.

Simdi bu daha çok oyunculardan fotograflar oluyor ama bir yandan da nerede olduklarina bakarak hangi oyuncularin çekimlerini bitirdiklerini de az çok kestirebiliyoruz.

Ben su an Maisie Williams’i (Arya Stark) çok merak ediyorum, uzun zamandir haber yok kizdan, foto bile yok.