8. Sezon Çekim Haberleri

8-sezon

Aynen. Tahtı aegon almalı

1. en uzun savaş çekimleri devam ediyormuş; KL sahneleri. Bazı videolar falan da var, anladığım kadarıyla biraz haşat olacak KL.

8. Sezon Genel Teori / Tahmin Konusu

6.Sezon ilk ilk bölümünde hainler Jon Snow’un cesedini almaya çalışıyordu. Davos reyiz ilk kılıcını çektiğinde 1 yıldır hayatımda neyin eksik olduğunu o anda anladım. Kınından çıkan kılıç sesi. Hani çilink diye bir ses çıkıyor ya. Hasta oluyorum.

50 küsür gece süren gece savaşı çekimleri ve şimdide bu sahne.
Bunlar güzel haberler.

Savaşa doyur bizi HBO. Epik duygulara boğ bizi. Bütün sezon kılıç sesler yankılansın.

Hazır gider ayak boş bol savaş görelim değil mi? Zaten en iyi yaptıkları şey savaş sahnesi çekmek. :slight_smile:

Bizimkiler parti yapmış ve şöyle bir (küçük ama) resim çekmişler partiden; Stark ve Targ hanesinin birleşimi olan bir arma; sizce Jon’un yeni aile arması olabilir mi? :smiley:

image

Maisie Williams (Arya Stark) Game of Thrones 'a veda etti . Alttaki etiketlere bakarsanız Last Women Standing yazdığını göreceksiniz acaba bu bir spoiler olabilir mi ?
Şu an yastığıma sarılı halde ağlıyorum :sweat_smile:

Çekimler tamamlanmış. Bakalım fragman ne zaman yayınlanacak?..

Ayrıca üstteki girdiye hitaben, Arya Stark’ın dizinin sonunda yaşayan karakterlerden olma ihtimali yüksek. Çekimler dün bitmiş. Arya ise bugün diziye veda ettiğini duyurdu.

Aha dizideki tüm kadınlar ölmüş, bir bu hayatta kalmış. :smiley:

Hayırlı olsun, çok fazla beklemek zorunda kalmayız ve geçen senelerden daha fazla fragman yayınlarlar inşallah. Sonuçta 2 sene bekliyoruz, bir sene değil; insanları tatmin etmeleri gerek.

Kadınlar yazmış. Kendisi dışında da birisi ya da birileri kalmış olmalı.

Doğru, o kısma hiç dikkat etmedim. Hmmm zaten çok da kadın yok ya. Arya, Dany, Sansa, Cersei, Brienne…

Cersei ölecek o kesin… Dany, Sansa ve Brienne üçlüsünden kim ölmüş kim kalmıştır?

Bence Dany kesinlikle ölecek. Emilia’nın ağlak tavırları bunun ispatı.

Bunun dışında Martin’in yükselen ezik karakter takıntısını hesaba katarsak Brienne Yaşar. Ama ölebilir de.

Sansa da ölebilir. Hatta ölür. Bu kız ya kraliçe olmalı ya da ölmeli. Ne bileyim bir kaleye tıkanıp evlenip örgü örmeyi kendisine hiç yakıştıramıyorum. Ya da 3. Seçenek bir adamı sevip Sonsuzluğa yelken açması( Gendry Waters)

Ölme ihtimallerine göre

Daenerys>Brienne>Sansa

Westworld sezon finali yapmış.Got’un çekimlerinin çoğu bitmiş.HBO boş durmaz.Bence Agustos sonunda ilk fragman düşer.

Arya’dan bahsetmiyoruz; Sansa’dan bahsediyoruz. Mükemmel leydimiz… Bu kızın olayı bu zaten; evlenmek, çocuk doğurmak ve ötesi. İki entrikavari bir şey yaptı diye LF ayarına getirmeyin şunu. Becerdiği tek entrika sayılacak şey de LF’yi tongaya düşürmesiydi ki onu da tek başına yapmadı.

Beklemedeyiz o zaman. :smiley:

Ben olaya dizi açısından değil daha çok kitap açısından bakıyorum. Bu kız zeki. Mesela üçüncü kitaptayım, Margeary Joffrey evliliğini ve Loras sigortasını garipseyip Allah Allah bu sadece yeni bir kral katili yaratır diyerek pek çok insanın göremediğini gördü ve ileride Baelish’in de Tyrelları aynı bu sebepten dolayı parmağında oynattığını gördük. Daha ileri safhada pislik yapan istidacı lordun Baelish’in adamı olduğunu anladı. Dizi büyük ölçüde kitaba göre gidiyor. Baelish’in sonu muhtemelen diziye benzer olur. Kitaptaki ilerleyiş Sansa’nın tam bir entrikacıya dönüştüğü yönünde. Dizide de bu işin nereye varabileceğini gösterdiler. Evet dizide buna dair doneler fazla değil ama bu Sansa’dan değil son zamanlarda dizinin batmasından kaynajlı ve çoğu olay bu şekilde gelişti. Mesela Baelish aslında pek zeki değilmiş yoksa o hataları yapmazdı demek ne kadar yanlış bir yorumsa bu da öyle. Daenerys için de aynı şey geçerli. Tarlyleri yaktı ve Varys ile Tyrion bu kız babasına çekmeye başladı dedi. Eğer kitap olsaydı bu şekilde yorumlanamazfı ama Dizide net biçimde kızın psikopat olmaya başlamasının işareti. Capsleri hazırladım. Bazı arkadaşlar çok pis hayal kırıklığına uğrayacak.

Tamam ama biz diziden bahsediyoruz, kitap karakterleri derin ama dizidekiler yüzeysel

Yazarlar diziyi kitaba göre şekillendiriyor işte. Dolayısıyla sonları hemen hemen aynı olacaktır.

@YeniAy_Ottoman haklısın gerçekten sansa karakteri çok yüzeysel yapıldı.çünkü hikayesine gerekli yatırım yapılmadı.ne olup bittiğini izleyici bu kızın nasıl hemen böyle millete akıl verir olduğunu anlamadı. Ama dizi sonu kitaba benzer bitecekse sansa yine aynı sona sahip olur.illa leydi olarak kalmayabilir yani.
Bu arada bu sansa gendry olayı nereden çıktı yaa.hadi arya neyse de gendry sansa ne alaka.sansa eğer jon dan başkasıyla bitirecekse bu sandor ya da tyrion olur.

dizi ve kitabın paralel biteceğine bende inanıyorum ama popularite baskısından da korkuyorum. Açıkcası kızacaklar ama Dany ve Arya popularite olarak çok önde hem kitap ve dizideki karakter ve hikayeleri ile, hemde oyuncuları ile
şu da var finalde çok şaşıracakmışız (inanırsak ama mümkün ) bu şaşırtma Arya olursa çok şaşırmayız, Sansa Aryadan daha şaşırtıcı olur bence ama Ben Dany ile final bekliyorum
birde şu var dizide bile olsa LF yi bu kadar küçümsemeyin bence

dany’nin öleceğinden eminim ben. jon kral olmayacak olsa neden gerçek varis o diye bastıra bastıra söylesinler. dany acı jon tatlı taraf olacak finalin bence. dany ölürse de jon’un her halükarda bir kraliçeye ihtiyacı var.arya’ya dizide hiç ihtimal vermiyorum ben.karakter oyuncunun çocuk görüntüsünden kaybediyor.bir de son sezonda sanki bir sansa’yı arya’yı antipatikleştirerek sevdirme çabası vardı sanki. ilk sezonda sansa’ya yaptıklarını bu sezonda arya’ya yapmaya çalıştılar gibi bence.
neyse sonuç olarak dany ölürse kraliçe için tek aday sansa oluyor ki hiçte azımsanacak bir ihtimal değil bence.
diğer konuya yazalım bundan sonra bence,yine burayı doldurduk :smile:

ben popularite yüzünden Dany-Jon diyorum ama şaşırtmacılı bir kraliçe kesinlikle Sansa müthiş olur