8. Sezon Çekim Haberleri

8-sezon

Malum ihtimalin olabilirite yüzdesinin artması beni endişelendiriyor artık…

İlk sızan senaryo mu? Hiç alakası yok, rahat ol…

Yeni videolar sızdı. Gece çekimine benziyor, Dothrak ve Kuzey ordusu gibi, http://watchersonthewall.com/dothraki-ride-in-winter-armies-march-as-game-of-thrones-season-8-magheramorne-filming-continues/

Birbirleriyle bir savaş olamayacağına göre ölü ordusuyla olan savaş sanırım. Zaten sürekli o savaşın videoları sızıyor, bir türlü düşemedi şu Winterfell :smiley:

Bence çoktan düştü o. Başka yerlerdeki savaş bunlar. :slight_smile:

Başka nerede olabilir ki, Nehirova’ya mı çekildi bunlar ? Eğer öyleyse de nasıl kurtuldular da geri çekilmeyi başardılar ? NK de mi ordusunu geri çekti ? O kadar dorthraki, unsullied, kuzey ordusu falan nasıl bir hızla hareket etti ki kaçmayı başardılar ? Yoksa tüm bu ordu winterfell de değil de başka bir yerde mi tutuluyor ? Meraktan ölücem :smile:

Savaş sadece Kışyarında olmayacak ya. :slight_smile: KL’ye kadar yolu var…

Bence ilk sızan senaryo o kadar da kötü değildi. Tamam kötüydü ama gidişata bakılırsa beklenir bence.

Gidişata bakılırsa 3>1>2 bence. Özellikle ikincisi berbat.

Yok ğa hepsi kötüydü, bu son videolarını verdiğim iyi idi ama o da sonda koptu

Wight dorthraki ordusu mu ?? Zılgıt çektikleri sahneler aklıma gelir bu kısımları izlerken, gülmeden izleyemem dshahhahaha

Ahahahhaha ses çıkarmıyor bunlar ama :slight_smile:

Jaime ve Brienne çekimlerde görülmüş ama koyacağım resimlerde yoklar. İlk iki resim sahte kar eşliğinde Kuzey Savaşçıları.

Titanic Stüdyolarındaki çekimlerdelermiş… Kralın Şehri mi oluyor bu kale nedir?

Burada yeni savaş sahnesi videoları ve fotolar var… Beric’i iş başında görüyoruz sanırım. :slight_smile:

Şu ana kadar sızan görüntülerden anladım ki son yılda bol bol savaş sahnesi göreceğiz. En azından bu konuda başarılı olduklarını biliyoruz. :slight_smile:

Gönül ister ki Akgezen mevzuu en geç 3. bölümde bitsin, sonrasında yeni nesil ‘‘Ejderhaların Dansı’’ ve ‘‘Blackfyre İsyanı’’ ile kapatalım diziyi, ancak nerede D&D’ de o feraset ?

Final olayına kadar Akgezenlerle vakit ölürüp 6 bölümlük sezonda 5 bölüm ‘’ Hardhome ‘’ çekecekler, son bölümde de ölüleri sayıp romantik bir tahta çıkma hikayesi ile noktalayacaklar. Son sezon bütçesinin kabarmasının sebebi bu sanıyorum.

Bilimkurgu fanları her zaman ‘‘maksimum foton torpedoları’’ ve ‘‘büyük patlamalar’’ görmek ister, fantastik kurgu hayranları ise ‘‘ateş üfleyen ejderhalar’’ ve ‘‘yanan şehirler’’. Piyasada bu gidiyor, yapımcılar da kaç yıllık tezgahı riske etmek istemez, sonuçta dizinin arkasından 4 ayrı proje daha gelecek.

Bana kalırsa Blackfyre olayına kesinlikle değinecekler. Dört tane proje olduğu söyleniyor. Bunlardan birisinin Blackfyre olaylarıyla ilgili olması çok yüksek ihtimal. Muhtemelen geçmişinden Targaryenlerden ne derece nefret ettiklerinden falan kısaca bahsederler. Sonrasında da belki son ana doğru Targaryenler ve Blackfyre’lar arasındaki bağı hatırlayıp taraf falan değiştirirler. Ya da başka bir şeyler olur. Öyle boş bir örgüt olmaz muhtemelen.

Yazarın kurguladığı yan hikayelerde ‘’ ejderhaların dansı ‘’ ve ‘’ blackfyre isyanı ‘’ çok hacimli yer kaplıyor. Kitapların devamında büyük ihtimalle finale etki edecektir bu hikayelerin önbelirimi.

Ama dizi nasıl olacak ? Benim seriyi benzettiğim bir bilimkurgu dizisi vardı, ‘’ Babylon 5 ‘’ isimli. Orada 4. sezonda ‘‘büyük mistik güçler’’ e karşı olan savaş bitmiş, final sezonunda güncel hikayesi anlatılmış kahramanların kendi aralarındaki politik sürtüşmeler ve mücadeleleri ile final yapılmıştı. Game of Thrones dizisinden de beklentim bu yönde, ama umudum yok :slight_smile: Kitap serisinin bu şekilde biteceğine eminim. Ama dizi piyasa şartlarına göre şekilleniyor ne yazık ki.

Evet o konuyu görmüştüm çok güzeldi. Aslında umudu kesmemek lazım. Çünkü Martin D&D’ye söylemiş ve gerçekten böyle bir final varsa neden kullanmasınlar?

Bir de ne olduğu belirsiz zombilere karşı savaşacaklar ve kesecekler işte olayı bana fazla klişe bir son gibi geliyor GoT gibi bir dizi için. Yani herkesin ölmesi bile bu klişelikten kurtarmaz.

Ejderhaların dansı pek mümkün değil malum bütçe. Ama Blackfyre gerçek anlamda güzel olabilir. Aegon Brynden Sheera aşk üçgeni, harem kurmuş kral, isyancı bir piç, politik olarak çeşitli taraflara geçen haneler falan.

Ama ben her ne kadar olmayacağı açıklansa da Dunk ve Egg’in genişletilmiş versiyonunun çekilmesini isterim. Aslında bu hikayeler her şeyin başlangıcı denebilir. Asoiaf serisindeki olayların olmasına sebep olan pek çok olayın temeli 5.Aegon nam-ı diğer Egg zamanında atılıyor. Ayrıca serinin sistem taşlaması ve 5. Aegon’un da sistemi değiştirmeye çalışan tek insan olduğu göz önüne alındığında ortaya ilginç bir durum çıkıyor.

Acaba isyancı olan mı piç, yoksa tahta oturan mı :slight_smile:

Dönem o kadar renkli ve karanlık ki, mevcut seriden daha hacimli bir materyal çıkacak kadar geliştirilebilir.

Bu arada Blackfyre döneminde Starklar ne yapıyordu, o aklıma takıldı. Kuzey’ de o dönem kendi içinde ayrıca karışıkmış, pek Güney’ e bakamamışlar. Raymun Kızılsakal’ dan tut, Skagos İsyanı, Greyjoy Akınları dünya ile ilgilenmeye fırsat vermemiş.

Kuzey hep izole zaten. Sebebi biraz da coğrafyadan kaynaklı. Ejderhaların dansında adam orduları toplayıp Güney’e getirene kadar savaş bitmiş. Herif buna pek bir bozulmuş yapacağınız işi seveyim beyler daha yeni başlamıyor muyduk falan diye.

Vardığı günün akşamına kadar Kral Eli olan abimiz mi :slight_smile: Boşa mı geldik demiş, bari bi kaç adam asalım da boş dönmeyelim.

Aynen herif bunu yapınca da istifa edip basıp gitmiş. Zaten bu olayın öncesi ve sonrasıyla ilgili garip durumlar var. Bununla ilgili geçenlerde bir konu açmıştım Buz ve ateşin anlaşması ve bazı garip durumlar diye. Bakmadıysan bir incelemeni öneririm.