8. Sezon Çekim Haberleri

8-sezon

GoT ekibi Dubrovnik’e kamp kurmuş. Kit’in falan da orada olduğuna dair söylentiler var ama kesin değil, zira daha düne kadar İzlanda’da fotoları vardı Emilie ile; orada çekimdelerdi. Burası KL sahnelerinin çekildiği yer miydi? Dubrovnik? watchersonthewall’dan kaptım haberi.

Kışyarı setinden yeni fotoğraf. Belli ki Kışyarı kaybedilmiş, ama neden alev içinde? Belli ki bu ateş ejderha ateşi. Sızdığı iddia edilen bir senaryo ile benzerlik göstermiyor değil.

Aktaran kişi ve ilgili gönderi: https://www.facebook.com/steven.mcauley.14/videos/10155959577664034/
http://watchersonthewall.com/major-new-game-of-thrones-season-8-spoilers-out-of-the-winterfell-set

Bu tahmin edilemeyecek bir şey değildi, sonuçta burayı geçemezlerse güneye inemezlerdi.

Winterfell’ın düştüğü savaş Miğfer Dibi tarzı bi savaş olucak sanırım. Gerçi dizinin savaş sahnelerini düşününce daha iyisini bekliyorum.

Kit Harington (Jon Snow), Dubrovnik, Hırvatistan’da görüntülendi. Bilmeyenler için, Dubrovnik önceki sezonlarda Kralın Şehri seti olarak kullanıldı.

Kaynak: https://www.instagram.com/p/Be5iltbB4tu

Ben de resimleri paylaşmak İçin geliyordum. :grin: Kit’im saçlarını bu sefer açmış. :heart_eyes::kissing_heart:

Jonun orda ne işi olabilir ki

Sızan 8. Sezon senaryosu gittikçe ispatlanıyor.

Bazısı daha iyi çekimler, bazısı yeni fotoğraflar.

Bu fotoğraftaki gümüş saçlı kadının Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Dağ’ı oynayan aktör de Hırvatistan’dan bir fotoğraf paylaştı.

Sızan senaryo sahte idi… fakat daha sonra bir iki sahne sızmıştı; orada Jon ve Dany Kralın Şehrinde idi; yanlış anlamadım ise Cersei tutsak mı etmiş ne bunları.

Fotoğraflarda tutsak gibi durmuyor Jon, yanında ki adamlarda kuzeyli şehri ele geçirmiş olabilir.

Çekimde değil, bunlar hazırlık sahnesi. Ayrıca esir düşmek için önce gitmesi gerek.

,

Fotoğrafları aktaran kişiye göre bu 4. bölüm.

Oyyyy Kit’imin kıvırcık saçlarııı :slight_smile: Heyecanlandım. Yalnız o kadar önlem aldılar ama hala sızıntı oluyor. :smiley:

Senaryo harbiden yalan mı ben 7. Sezondaki sacmalamadan sonra olabilir diye düşünmüştüm

%100 yalan merak etme. Zaten doğru olsa idi Jon’un Cersei ile bir sahnesi olmazdı.

Lakin birkaç hafta önce sızan bir iki sahne vardı, yani böyle minik minik şeyler sızdı. Doğru mu bilmiyorum ama Jon ve Dany’yi Cersei esir ediyor ve serinin sonlarına doğru Cersei’yi Jaime öldürüyor, onu da Dağ öldürüyor; yanlış hatırlamıyor isem onu da Tazı vs. öldürüyor. Bronn ve Tyrion arasında kale konuşması geçiyor.

Useless Altın Pelerinlileri görür gibiyim sanki.

Cersei’nin saçlar biraz uzamis; kiyafeti de sahane. Omuz korumalari, zirhi (ne denir tam bilmiyorum) var; bence ilginç bir detay. King’s Landing’de bir savasi isaret ediyor olabilir, tabi Cersei savasacak degil ama savasa uygun giyinmis de olabilir.
Ek olarak, D&D’yi de görüyoruz fotograflarda. Bu ikili genelde sette oluyorlar ama bu zamana kadar izledigim çekim videolarinda, bir yönetmenin yapacagi sekilde oyuncularin duruslarina falan müdahale ettiklerini görmedim, fakat bu fotolarda öyle bir durum var sanki. Dolayisiyla bu bölüm, D&D’nin yönetecekleri final bölümü olabilir de bence.

Fotoları paylaşan 4. bölüm demiş. Lakin KL sahnesi için 4. bölüm erken mi kaçar acep? Bilemedim.